ردا صنعت

قرقره تاور کرین و جرثقیل

 • تاور کرین یا همان جرثقیل برجی جزء جدایی‌ناپذیر فعالیت‌های ساختمانی است. تاور کرین یک جرثقیل غول‌پیکر است که برای حمل بارها از زمین به بالای سازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. این جرثقیل بزرگ قطعات متعددی دارد. قرقره تاور کرین قلاب را برای حمل بارها آماده می‌کند.   قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  کابلی که به چرخ‌دستی متصل است دور یک قرقره می‌چرخد. اگر قرقره به‌خوبی حرکت نکند، حمل بار با مشکل مواجه خواهد شد. قرقره به کابل کمک می‌کند تا به‌خوبی حرکت کند و وزنه‌های تعادلی که در بازوی دیگر دکل تاور کرین قرار گرفته است، به حفظ تعادل بار در هنگام بالا آمدن کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر با کاربرد قرقره تاور کرین و اجزای اصلی این جرثقیل آشنا شویم.   قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  تاور کرین چیست؟

  تاور کرین یا جرثقیل برجی برای حمل و جابه‌جایی مصالح و مواد و همچنین قطعات بسیار سنگین در ارتفاعات بالا مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازجمله ویژگی‌های برتر این دستگاه اشغال فضای کم در محل ساخت‌وساز و توانایی در حمل بارهای بسیار سنگین است. اینکه چگونه تاور کرین می‌تواند بدون از دست ‌دادن تعادل و متلاشی شدن بارهایی بسیار سنگین را به ارتفاعات ببرد، به جهت مهندسی‌ها و محاسبات دقیق قبل از برپایی دستگاه در محل است.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  تاور کرین‌ها انواع مختلفی دارند و باتوجه‌به پروژه‌های ساختمانی در وزن‌های مختلفی ساخته می‌شوند. یکی از مهم‌ترین اجزا در حفظ تعادل تاور کرین وزنه‌های ضد یا تعادل هستند که در قسمت بازویی قرار دارند و باید با محاسبات دقیق و باتوجه‌به وزن تاور کرین و وزن بار در جای مناسب قرار داده شوند.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  انواع مختلف قرقره جرثقیل‌های برجی    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.
  انواع مختلف قرقره جرثقیل‌های برجی

  اجزای اصلی تاور کرین

  تاور کرین از اجزای ریزودرشت بسیاری ساخته شده است؛ مانند قرقره تاور کرین، بازویی، دکل، چرخ دست و قلاب، کابین، پایه تثبیت، سکشن و… که این قطعات توسط افراد متخصص روی‌هم مونتاژ شده و تاور کرین ساخته می‌شود. در این قسمت به بخش‌های اصلی تاور کرین که نقش اصلی در عملکرد این جرثقیل دارند، اشاره می‌کنیم.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  • پشتیبانی پایه که بخشی است که جرثقیل را به زمین متصل می‌کند و داخل زمین قرار می‌گیرد.
  • برج یا دکل که قسمت عمودی جرثقیل است و از پایه به سمت بالا به شکل عمودی امتداد می‌یابد. این بخش از شبکه‌های مربع فولادی مانند تیرچه یاخته شده است.
  • کابین اپراتور که یک کابین شیشه‌ای در قسمت چرخان تاور کرین است. این کابین مجهز به سیستم کامپیوتری است و اطلاعات را به اپراتور می‌دهد.
  • صفحه گردان تاور کرین که به دستگاه اجازه چرخش 360 درجه‌ای را می‌دهد.
  • وزنه‌های ضد در قسمت مخالف بازویی برای حفظ تعادل باری که توسط چرخ‌دستی حمل می‌شود، استفاده شده و معمولاً از جنس بتن مسلح و فولاد و … ساخته می‌شوند.
  • بلوک چرخ‌دستی و قلاب که قرقره تاور کرین در این قسمت برای حفظ تعادل چرخ‌دستی و حرکت قلاب کار گذاشته شده است.
  اجزای اصلی تاور کرین چیست؟    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.
  اجزای اصلی تاور کرین چیست؟

  قرقره تاور کرین چگونه کار می‌کند

  قرقره‌ها یک بخش مهم برای حرکت روان کابل هستند. کابلی که به چرخ‌دستی متصل است به‌وسیله قرقره به سمت پایین و بالا حرکت می‌کند. قرقره‌های تاور کرین در دو سمت چرخ‌دستی متصل هستند که به حفظ تعادل چرخ‌دستی کمک می‌کنند. در انتهای چرخ‌دستی یک قلاب قرار گرفته که برای متصل کردن بار از آن استفاده می‌شود. هنگامی‌که بار به قلاب متصل می‌شود توسط کابل و قرقره به تعادل می‌رسد و به سمت بالا حرکت می‌کند.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  قرقره تاور کرین روی قسمت بازویی که یک سازه افقی است، قرار گرفته است. چرخ‌دستی که به کابل متصل شده در طول بازویی حرکت می‌کند و همین ویژگی به آن کمک می‌کند که با وزنه‌های تعادلی که در سوی دیگر بازویی قرار گرفته‌اند، به تعادل برسد و همین امر از واژگون شدن بار و از بین ‌رفتن تعادل آن کمک می‌کند. درواقع می‌توان گفت مجموعه چرخ‌دستی، کابل، بازویی، قرقره و وزنه‌های تعادلی برای حفظ تعادل بار ضروری هستند.

  انواع مختلف قرقره جرثقیل‌های برجی

  قرقره جرثقیل‌های برجی باتوجه‌به نوع و وزن جرثقیل در ابعاد و اندازه و قطرهای مختلفی و باتوجه‌به نوع کارایی، کابل و طناب مورداستفاده تقسیم‌بندی می‌شود؛ همچنین می‌توان قرقره را با کاربردی که در جرثقیل دارد نیز تقسیم‌بندی کرد؛ مثلاً براین‌اساس که قرقره برای کابل چرخ‌دستی مورداستفاده قرار می‌گیرد یا برای سیم‌های برق یا حتی برای چرخ‌دنده تاور کرین و …    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  بااین‌حال در یک بیان دیگر نیز می‌توان قرقره تاور کرین را بر اساس مواد مورداستفاده در آن‌ها به دو نوع نایلونی و فولادی تقسیم‌بندی کرد. هرکدام از این دو نوع دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. مثلاً نوع فولادی بادوام‌تر است؛ اما در عوض نوع پلاستیکی سبک‌تر است.

  جرثقیل برجی یا تاور کرین    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.
  جرثقیل برجی یا تاور کرین

  بالابرنده جرثقیل برجی چند قرقره دارد؟

  سیستم بالابرنده تاور کرین‌ها که شامل چرخ‌دستی، قلاب، کابل و قرقره‌ها هستند معمولاً از چندین قرقره و خطوط برای بالا کشیدن بار استفاده می‌کنند. بسته به نوع جرثقیل و وزن بار تعداد قرقره‌ها و خطوط کابل متفاوت خواهد بود؛ اما نکته مهم آن است که همه قرقره‌ها تنها به یک قلاب متصل می‌شوند. این بدان معناست که این قلاب باید واقعاً قوی و مستحکم باشد تا بتواند بار سنگین حتی تا چند تن را بالا ببرد.

  معمولاً قلاب چیزی بین 200 تا 300 کیلوگرم وزن دارد. اگر وزن قلاب سبک باشد برای حفظ تعادل و کمک به بلند کردن مصالح و مواد سنگین از یک توپ سنگین درست در بالای خود قلاب کمک گرفته می‌شود. کابلی که برای قلاب و بالا بردن مصالح و قطعات مورداستفاده قرار می‌گیرد نیز باید به‌قدری محکم باشد تا در حین بالا بردن و حرکت بین قرقره تاور کرین سست و پاره نشود. معمولاً از رشته‌های فولادی محکم برای انتخاب کابل تاور کرین استفاده می‌کنند.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  بالابرنده جرثقیل برجی چند قرقره دارد؟    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.
  بالابرنده جرثقیل برجی چند قرقره دارد؟

  جمع‌بندی

  تاور کرین‌ها جرثقیل‌های بسیار غول‌پیکری هستند که احتمالاً همه ما یکی از آن‌ها را در پروژه‌های ساختمانی در اطراف محل زندگی خود دیده‌ایم. از این جرثقیل برای حمل و بالا بردن بارهای سنگین استفاده می‌کنند. قطعات مختلف تاور کرین با نظارت مهندسین ناظر در محل پروژه روی‌هم مونتاژ می‌شود.    قیمت، خرید فروش قرقره و رولیک تاور کرین و جرثقیل.

  جرثقیل‌های برجی بخش‌های مختلفی دارند که کارایی هر یک از آن‌ها بسیار مهم است. یکی از مهم‌ترین بخش‌ها سیستم بالابرنده است که از قرقره تاور کرین، کابل، چرخ‌دستی، قلاب و قطعات ریز دیگری مانند پیچ‌ومهره و … تشکیل شده است.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  2 دیدگاه دربارهٔ «قرقره تاور کرین و جرثقیل»

  1. بازتاب: کالسکه تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: قرقره جرثقیل چه کاربردی دارد - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader