ردا صنعت
محدودیت های تاور کرین چهار تن

تاور کرین 4 تن

 • امروزه ماشین‌های عظیم، قسمت بزرگی از دنیای اطراف ما را تشکیل داده‌اند. تصور اینکه یک جرثقیل چگونه بدون واژگون شدن اجسام بسیار سنگین را جابه‌جا می‌کند بسیار دشوار است. یک مدل از این جرثقیل‌ها که آنها را تاور کرین (Tower Crane) یا جرثقیل برجی می‌نامند، هستند و در وزن‌های مختلفی از تاور کرین 4 تن، 5 تن، 8 تن، 10 تن و… ساخته می‌شوند. فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  این جرثقیل‌ها نوعی ماشین‌اند که به طناب بالابر، زنجیر یا نوار مجهز هستند و برای بالا و پایین کردن، بلندکردن و جابه‌جایی مصالح ساختمانی سنگین و حجیم به اطراف مورداستفاده قرار می‌گیرند. حتی درک اینکه سازه‌ای به این بلندی می‌تواند سازه‌ای دیگر به همان بلندی را به‌راحتی در کنار خود بسازد هم مشکل است.

  این ماشین‌آلات بزرگ ارتفاع بلندی دارند. از آنها برای جابه‌جایی فولاد، ماشین‌آلات، بتن و دیگر سازه‌ها استفاده می‌کنند. بسیاری با مشاهده این سازه‌های مرتفع کنجکاو می‌شوند که آنها چگونه واژگون نمی‌شوند؟ یا چگونه با بزرگ‌تر شدن سازه، آنها هم بلندتر می‌شوند؟ و چگونه بارها را جابه‌جا می‌کنند؟

   

  خصوصیات تاور کرین 4 تن
  خصوصیات تاور کرین 4 تن

  انواع جرثقیل

  جرثقیل‌ها بر اساس مشخصات عملیاتی‌شان مانند نوع حرکت، ساختار جرثقیل، وزن، نوع بار، محل جرثقیل، ویژگی‌های مهندسی، روند عملیاتی و شرایط محیطی متفاوت هستند. آنها به دودسته کلی ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند.

  جرثقیل ثابت سازه‌ای است که بر روی زمین قرار گرفته و ثابت می‌شود و بارها را در مسیر مشخصی به‌دفعات جابه‌جا می‌کند. این نوع دارای زیرمجموعه‌های مختلفی از جمله جرثقیل سقفی و جرثقیل برجی است که می‌توانند از 250 کیلوگرم تا 400 تن بار را جابه‌جا کنند. فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  جرثقیل‌های متحرک به یک مسیر جابه‌جایی ثابت محدود نمی‌شوند و می‌توان آن‌ها را در مکان‌های مختلفی نصب کرد. این نوع از جرثقیل‌ها معمولاً بر روی یک حامل که اغلب یک کامیون است نصب می‌شوند. درگذشته این نوع دارای دو موتور مجزا یکی برای جرثقیل و دیگری برای حرکت کامیون بودند. امروزه به نوع یک‌موتوره تغییر ماهیت داده‌اند. به دلیل فشار زیادی که در هنگام حمل بار به چرخ‌ها وارد می‌شود، از یک سری جک‌های کمکی برای حفظ تعادل و تحمل فشار مضاعف استفاده می‌شود. این نوع جرثقیل‌ها هم انواع مختلفی دارند و شامل خزنده، کامیونی و عرشه دار می‌شوند. فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  انواع جرثقیل 4 تن
  انواع جرثقیل 4 تن

  تاور کرین 4 تن

  جرثقیل‌های برجی (Tower Crane) وابسته نوع کاربردشان در وزن‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. یکی از کاربردی‌ترین آنها تاور کرین 4 تن است. فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  این جرثقیل جزو تاور کرین‌های کوچک قرار می‌گیرد که ارتفاع آن حدود 22 تا 31 متر، طول بازوی آن حدود 48 متر و شعاع حرکتی آن حدود 27 متر است. در این جرثقیل ارتفاع بار برای جابه‌جایی از 2 متر تا 12 متر می‌تواند متغیر باشد که البته این مسئله در مدل‌ها و سازنده‌های مختلف کمی متفاوت است.فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  از مدل‌های تاور کرین 4 تن می‌توان به QTZ40 4808 اشاره کرد که طراحی کاربردی و ساختار منطقی و عملکرد قابل قبولی دارد. ارتفاع ایستاده آن حدود 29 متر است و از نظر توانایی، کنترل سرعت و بازده کاری نسبت به همتایان خود برتری دارد.

  مدل Potain E10/14 هم از دیگر مدل‌های تاور کرین 4 تن است که طول بازوی حدود 45 متر و حداکثر وزن قابل‌تحمل در نوک بازوی آن 1400 کیلوگرم است و معمولاً مصارف شهری دارد.

  قسمت‌های کلی تاور کرین 4 تن

  قسمت اصلی این جرثقیل، پایه (Base) آن است که یکی از بااهمیت‌ترین اجزای این جرثقیل محسوب می‌شود. پایه وظیفه ثابت نگه‌داشتن جرثقیل و مهار آن در جای خود را دارد. این پایه به یک صفحه بتنی بزرگ متصل می‌شود تا برای پشتیبانی از آن استفاده ‌شود. این صفحه بتنی روزهای قبل از ورود جرثقیل توسط کارگاه ساختمانی در اندازه 10 متر در 10 متر در 3/1 متر به وزن حدود 181436.9 کیلوگرم (400000 پوند) ساخته  خواهد شد. در نهایت با پیچ‌های عظیم تعبیه شده در آن پایه‌های جرثقیل را پشتیبانی می‌کنند.

  هنگامی‌که به یک جرثقیل برجی یا تاور کرین نگاه می‌کنید، دکل (Mast) آن اولین و بزرگ‌ترین قسمتی که جلب‌توجه می‌کند. سازه‌ای از شبکه‌های فلزی مربع شکل متعدد که با پیچ‌هایی به هم وصل شده و سپس به پایه متصل می‌شوند و بلندی تاور کرین 4 تن را می‌سازد.

  بازو (Jib) قسمت افقی جرثقیل است که از سطح مقطع‌های مثلثی شکل ساخته شده‌اند.

  تاورکرین 4 تن برای چرخش و جابه‌جایی بار به قسمت مهم دیگری به نام واحد چرخان (Slewing Unit) نیاز دارد که امکان چرخش را برای تاور کرین فراهم می‌کند. این قسمت از چرخ‌دنده و موتور و کابین اپراتور تشکیل شده است و شامل بازوی افقی دیگری نیز هست که وظیفه حمل بار و چرخاندن کابین اپراتور را بر عهده دارد.

  بازوی ماشین‌آلات (Machinery Arm) در امتداد بازو و در جهت مخالف آن قرار گرفته است، ولی طول کوتاه‌تری نسبت به آن دارد. این قسمت یکی دیگر از قسمت‌های اصلی تاور کرین است و حامل وزنه‌های تعادلی بتنی است.

  تاور کرین 4 تن
  تاور کرین 4 تن

  محدودیت‌های جرثقیل

  جرثقیل‌ها نمی‌توانند بیش از 65 فوت (80 متر) ارتفاع داشته باشند و حداکثر قدرت بالابر آنها 8/19 تن است. جرثقیل‌ها محدودیتی در بارگیری دارند. برای این منظور سوئیچ‌هایی در آن‌ها تعبیه شده است که این محدودیت‌ها را بررسی می‌کنند تا بار از حد مجاز، تجاوز نکرده باشد. هر چه وزن بار به حداکثر میزان توانایی جرثقیل نزدیک‌تر باشد، مسافتی که توسط آن جابه‌جا می‌شود کمتر خواهد بود. هرچه بار به قسمت دکل آن نزدیک‌تر باشد، جرثقیل وزن بیشتری را با اطمینان بلند می‌کند.

  انتقال و جابه‌جایی قطعات تاور کرین‌ها حداقل به 10 تا 12 تریلر نیاز دارد. پایه‌گذاری و ساخت تاور کرین‌ها روشی پیچیده است که اصطلاحاً Climber خوانده می‌شود. این فرایند متناسب با ارتفاع تاور کرین ممکن است بیشتر از یک هفته طول بکشد.

  امنیت تاور کرین

  تاورکرین 4 تن یکی از گران‌ترین تجهیزات در هر پروژه ساختمانی است که در صورت عدم رعایت موارد ایمنی مناسب، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. بسیاری از جرثقیل‌ها به دستگاه‌های هوشمندی متصل هستند که در صورت محاسبه وزن بیش از اندازه یا نصب غیرمهندسی نسبت به آن اعلام خطر می‌کنند. فروش تاورکرین4تن قیمت تاورکرین4تن

  یکی از اصلی‌ترین خطرات برای تاور کرین‌ها وزش باد و طوفان است. اپراتور جرثقیل باید در پایان زمان کاری و یا استراحت تاور کرین را ترک کرده و اطمینان حاصل کند که جرثقیل در حالت پارک قرار دارد. بررسی وضعیت هوا قبل از شروع کار با جرثقیل و در هنگام کار با آن بسیار اهمیت دارد.

  دیتیل فنی وکاتالوگ برخی از تاور کرین‌های 4 تن 

  تاور کرین 4 تن تاب کیت
  تاور کرین 4 تن تاب کیت

  نتیجه‌گیری

  جرثقیل‌ها از اولین باری که ساخته شده‌اند تغییرات بسیاری کرده‌اند و بسیاری از مشکلات ساختمانی را از بین برده‌اند. این سازه‌های بلند غول‌پیکر، ساخت‌وساز را بسیار کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر کرده‌اند.

  چنانچه قصد راه‌اندازی کارگاه ساختمانی بزرگی را دارید و در مورد تاور کرین 4 تن نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می‌توانید با تیم مجرب فروش این مجموعه در تماس باشید تا اطلاعات کاملی دریافت نمایید. با کمک مشاوره تیم فروش موفق خواهید شد تصمیم آگاهانه‌تری در مورد خرید محصول موردنیاز خود بگیرید.

   

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  5 دیدگاه دربارهٔ «تاور کرین 4 تن»

  1. بازتاب: مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین - تست های پس از نصب تاور کرین - ردا صنعت

  2. بازتاب: تاور کرین 8 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: تاور کرین 16 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  4. بازتاب: خرید و فروشتاور کرین 12 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  5. بازتاب: خرید و فروش تاور کرین 10 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  preloader