ردا صنعت
تاور کرین 10 تن ردا صنعت

خرید و فروش تاور کرین 10 تن

 • جرثقیل‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای صنعتی هستند که استفاده از آنها به‌ویژه در صنعت ساختمان‌سازی تقریباً اجتناب‌ناپذیر است. این ابزارهای صنعتی غول‌آسا به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که یکی از آنها تاور کرین‌ها هستند. تاور کرین‌ها که به آنها جرثقیل برجی هم گفته می‌شود، یکی از انواع جرثقیل‌ها به شمار می‌روند. این نوع از جرثقیل‌ها نیز خود دارای انواع و ابعاد گوناگونی هستند. برای نمونه تاور کرین 10 تن یکی از انواع جرثقیل‌های برجی‌  است که در ادامه این مقاله به شرح توضیحاتی در این باره خواهیم پرداخت. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  تاور کرین‌ها چه نوع جرثقیل‌هایی هستند؟

  همان‌طور که گفته شد انواع مختلفی از جرثقیل‌ها وجود دارند که تاور کرین‌ها یکی از آنها هستند. نوع دیگر جرثقیل‌ها نیز شامل موبایل کرین‌ها یا جرثقیل‌های متحرک هستند. جرثقیل‌های متحرک بر روی یک کامیون قرار دارند و به‌سادگی می‌توانند به محل ساخت‌وساز منتقل شوند.

  اما تاور کرین‌ها یا جرثقیل‌های برجی عمدتاً چنین امکانی را ندارند. این نوع از جرثقیل‌ها که تاور کرین 10 تن نیز در همین دسته قرار می‌گیرد، در واقع باید به طور جداگانه به محل ساخت‌وساز برده شده و آنجا نصب شوند. پس از اتمام ساخت‌وساز نیز برداشته می‌شوند. حتی گاهی برای انتقال جرثقیل‌های برجی ممکن است نیاز به استفاده از یک جرثقیل متحرک وجود داشته باشد.

  تاور کرین یا جرثقیل برجی tower crane
  تاور کرین یا جرثقیل برجی tower crane

  چه زمانی به یک تاور کرین نیازمند هستیم؟

  انتخاب از میان انواع جرثقیل در واقع بستگی کامل به نوع ساخت‌وساز شما دارد. برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید باید از نیازمندی‌مهای ساخت‌وساز خودآگاهی کافی داشته باشید. همچنین لازم است از مزایا و معایب هر یک از انواع جرثقیل‌ها آگاه باشید. در غیر این صورت استفاده از جرثقیل در ساخت‌وساز شما احتمالاً برایتان مشکل‌ساز خواهد شد و حتی خساراتی را به باور خواهد آورد.

  همان‌طور که از نام جرثقیل‌های برجی پیداست این نوع از جرثقیل‌ها برای انتقال مصالح و لوازم ساختمانی به ارتفاعات بسیار بالا بسیار مناسب هستند.  مشکل اساسی آنجاست که تاور کرین‌ها امکان جابه‌جایی مداوم ندارند بلکه باید در آغاز کار در جای مناسب نصب شوند و تا انتها مورداستفاده قرار بگیرند. جابه‌جایی این ابزار صنعتی غول‌آسا و قطعات تاور کرین بی‌شک بسیار پرهزینه خواهد بود؛ پس بهتر است در انتخاب نوع جرثقیل موردنیاز خود، دقت کافی داشته باشید. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  باتوجه‌به آنچه گفته شد تاور کرین 10 تن مانند دیگر انواع جرثقیل‌های برجی برای ساخت‌وسازهایی مناسب هستند که شامل دو شرط باشند. شرط اول آن است که نیازی به جابه‌جایی جرثقیل وجود نداشته باشد. شرط دوم نیز آن است که این احتیاج وجود داشته باشد که مصالح و لوازم ساختمانی به ارتفاعات بسیار بالا منتقل شوند. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  تاور کرین و صنعت ساخت و ساز
  تاور کرین و صنعت ساخت و ساز

  اجزاء تاور کرین

  به‌طورکلی می‌توان گفت هر جرثقیل برجی از سه جزء اصلی ساخته  می‌شود؛ پایه، برج و واحد چرخان. پایه برای یک جرثقیل در واقع نقش یک تکیه‌گاه را بازی می‌کند. اگر پایه ثبیت به‌درستی نصب نشده باشد، احتمال واژگونی جرثقیل وجود خواهد داشت؛ زیرا همه وزن تاور کرین در واقع توسط پایه تحمل می‌شود. پایه یک جرثقیل برجی باید به‌اندازه کافی سنگین و نیرومند باشد تا آن را سرپا نگاه دارد. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  برج در تاور کرین‌ها نقش ستون را بازی می‌کند. ارتفاع جرثقیل برجی وابسته به ارتفاع برج است. همچنین برج بر روی پایه استوار می‌شود و باید از  استحکام بسیار خوبی برخوردار باشد. وزن بیش از حد نیز برای آن می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

  جزء سوم نیز واحد چرخان جرثقیل است که بالای دکل یا همان برج قرار می‌گیرد. این همان واحد چرخان است و این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت لزوم یک جرثقیل بتواند بچرخد. خود این جزء از تاور کرین نیز از سه بخش تشکیل شده است که همه جرثقیل‌های برجی از جمله تاور کرین 10 تن را نیز شامل می‌شود:

  • کابین اپراتور
  • بازوی کار
  • بازوی ماشینی
  تاور کرین 10 تن تاپ کیت
  تاور کرین 10 تن تاپ کیت

  انواع تاور کرین‌ها بر اساس ویژگی‌ها

  جرثقیل‌های برجی را می‌توان از دید وزن و همچنین ویژگی‌های ساختاری به انواع گوناگونی بخش‌بندی کرد. تاور کرین 10 تن نوعی از این جرثقیل‌ها با وزن ده تن است. اما در اینجا به بررسی بعضی از انواع تاور کرین‌ها بر اساس ویژگی‌های ساختاری خواهیم پرداخت. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  • تاور کرین چکشی

  این نوع از جرثقیل‌های برجی را احتمالاً به‌دفعات زیادی در سطح شهر دیده‌اید. این جرثقیل‌ها همان گونه که از نامشان پیداست، ظاهری مانند چکش دارند. به آنها جرثقیل‌های بازویی نیز گفته می‌شود. استفاده از تاور کرین‌های چکشی بسیار رایج است.

  • تاور کرین خود نگهدار

  تاور کرین‌های خود نگهدار معمولاً برای ارتفاعات کوتاه‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرند. این نوع از جرثقیل‌ها به‌وسیله پایه‌ای نگه داشته می‌شوند که در آن از یک بطن یا بلوک سنگین استفاده شده است. ازآنجایی‌که این جرثقیل‌ها به‌سختی قابل جابه‌جایی هستند بهتر است پیش از نصب آنها، محل نصب به‌خوبی بررسی و از مناسب بودن آن اطمینان حاصل شود. البته بررسی این مهم به‌طورکلی برای استفاده از جرثقیل در ساخت‌وساز نیاز است.

  • تاور کرین مسافرتی

  مزیت اصلی این دسته از تاور کرین‌ها آن است که  قابلیت جابه‌جایی دارند؛ زیرا این در این جرثقیل‌های برجی از ریل‌های استفاده می‌شود که جرثقیل امکان حرکت بر روی آن را دارد. البته دانستن این نکته حیاتی است که استفاده از ریل در این نوع از تاور کرین‌ها، نیازمند صاف و هموار بودن محل موردنظر است. همچنین هرگونه مانع بر سر راه این ریل می‌تواند به واژگونی جرثقیل بیانجامد. پس بهتر است دقت بسیاری در استفاده از تاور کرین‌های مسافرتی به خرج داده شود. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  • تاور کرین خود نورد

  این نوع از جرثقیل‌ها به شیوه جالبی عمل می‌کنند. آنها به نخست بر روی پایه خود نصب می‌شوند. اما سپس با ساخته‌شدن ساختمان و رشد عمودی آن قطعات دیگری به جرثقیل افزوده می‌شود. این امر سبب می‌شود که ارتفاع جرثقیل هم‌زمان با ارتفاع ساختمان بیشتر و بیشتر شود. در واقع این جرثقیل به ساختمانی که در حال ساخته‌شدن است متصل می‌شود و از آن به‌عنوان پایه نگهدارنده خود کمک می‌گیرد. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  ساخت سازه‌های بلند با تاور کرین
  ساخت سازه‌های بلند با تاور کرین
  مزایای جرثقیل‌های برجی ده تنی

  جرثقیل‌های تاور کرین 10 تن دارای ویژگی‌های مفید بسیاری هستند که آنها را نسبت به دیگر جرثقیل‌ها دارای اهمیت می‌کند. بااین‌همه همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، همه چیز در انتخاب جرثقیل بستگی به نیاز شما دارد. نهایتاً ارتفاع کار، وزن مواد، نیاز یا عدم نیاز به جابه‌جایی جرثقیل و مواردی ازاین‌دست هستند که تعیین گر نوع مناسب جرثقیل برای شما هستند.

  اما تاور کرین ده تنی به علت اتصالات پرشمار خود از انعطاف بسیار خوبی برخوردار است. همچنین به صرفه‌جویی در زمان کار و نیز کم‌شدن هزینه‌های شما کمک شایانی می‌کند. حال اگر برای ساخت‌وساز شما نیاز به این ویژگی‌ها وجود دارد، این نوع از جرثقیل‌های برجی می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشند. خرید فروش اجاره قیمت تاورکرین 10 تن. 

  تاور کرین 10 تن ردا صنعت
  تاور کرین 10 تن ردا صنعت

  جمع‌بندی

  در این مطلب با انواع جرثقیل‌ها به همراه ویژگی‌ها و کاربردهای آنها آشنا شدیم. البته بیشتر بر روی جرثقیل‌های برجی و به‌ویژه تاور کرین 10 تن تمرکز کردیم و اطلاعات مفیدی را در این باره به دست آوردیم. اکنون باتوجه‌به اطلاعات موجود در این مقاله می‌توانید جرثقیل مناسب برای کار خود را انتخاب کنید. باری دیگر لازم به ذکر است. که جرثقیل مناسب برای شما، بیش از هر چیز وابسته به نیازمندی‌های خود شماست. پس انتخاب خود را متناسب با نیاز خود انجام دهید.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  3 دیدگاه دربارهٔ «خرید و فروش تاور کرین 10 تن»

  1. بازتاب: تاور کرین 20 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: تاور کرین 3 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: Dump truck تفريغ شاحنة که  ինքնաթափ մեքենա دامپەری بارهەڵگر ئیران

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  preloader