ردا صنعت
تاور کرین 16 تن

تاور کرین 16 تن

 • تاور کرین 16 تن یکی از انواع تاور کرین است که در پروژه‌های ساختمانی متوسط برای حمل بارها و مصالح مورداستفاده قرار می‌گیرد. این تاور کرین قدرت بلند کردن حداکثر 16 تن بار را دارد. این جرثقیل برجی در مدل‌های مختلفی وجود دارد. متناسب با نوع پروژه و امکانات موردنیاز پروژه ساختمانی‌تان می‌توانید مدل‌های مختلف تاور کرین با ظرفیت 16 تن را استفاده کنید. اجاره قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  تاور کرین‌ها جزء جدایی‌ناپذیر پروژه‌های ساختمانی هستند. برای حمل مصالح، فولاد، بتن، مشعل‌های استیلن، ژنراتورها و موتورها از تاور کرین استفاده می‌کنند. اگرچه ممکن است به خاطر ظاهر باریک این وسیله غول‌پیکر قدرت تحمل بار آن را دست‌کم بگیرید؛ اما تاور کرین‌ها با نصب صحیح و تنظیمات دقیق بدون واژگونی می‌توانند بارهای بسیار سنگین را بلند کنند و به نقاط بلندمرتبه پروژه ساختمانی برسانند.

  تاور کرین 16 تن
  تاور کرین 16 تن

  کاربرد تاور کرین با ظرفیت 16 تن

  اولین نکته‌ای که هنگام خرید یا اجازه تاور کرین باید به آن توجه کنید وزن بار و مصالح و وسایلی است که باید در پروژه حمل شوند. تاور کرین 16 تن در پروژه‌های متوسط مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای پروژه‌های ساختمانی عظیم که وسایل و مصالح سنگین‌تر و بیشتری قرار است حمل شود باید از تاور کرین با وزن بیشتر مثلاً 20 یا بالاتر استفاده کرد.

  قطعات تاور کرین‌های 16 تن
  قطعات تاور کرین‌های 16 تن

  قطعات تاور کرین 16 تن

  حال می‌خواهیم ببینیم جرثقیل برجی 16 تنی از چه قطعاتی تشکیل شده است. در ادامه قطعات اصلی تاور کرین که نقش مهمی در عملکرد دستگاه را دارند به شما معرفی می‌کنیم. اجاره قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  نصب تاور کرین بر روی یک‌پایه از جنس بتن است که از چند روز تا چند هفته قبل پی آن ریخت شده است. درواقع تاور کرین به‌وسیله این تکیه‌گاه در زمین جفت می‌شود. کل وزن دستگاه بر روی این پایه سوار است. اجاره قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  • برج یا دکل

  این قطعه که به حالت عمود از پایه به بالا کشانده شده است برج تاور کرین است. برج تاور کرین قطعات مهمی ازجمله کابین، قلاب و وزنه‌های تعادلی را بر خود سوار کرده است.

  • صفحه گردان

  این قطعه در تاور کرین 16 تن به دستگاه اجازه چرخش 360 درجه‌ای می‌دهد. در اصل صفحه چرخان به تاور کرین کمک می‌کند که مصالح را تا شعاع 360 درجه به همه اطراف سازه برساند.

  • کابین اپراتور

  اپراتور کسی است که وظیفه کنترل عمومی دستگاه به‌وسیله سیستم‌های کامپیوتری و جوی استیک را بر عهده دارد. اپراتور در مرکز تاور کرین در یک کابین می‌نشیند و دستگاه را کنترل می‌کند.

  • جیب یا بازو

  سازه افقی را جیب یا بازوی چرخان می‌گویند. درواقع این قسمت تاور کرین قسمت چرخان آن است که قلاب برای اتصال بار سر آن نصب شده است و به اطراف ساختمان می‌چرخد.

  • بلوک چرخ‌دستی و قلاب

  چرخ‌دستی همان قطعه متحرکی است که به بازوی چرخان تاور کرین 16 تن متصل است و در طول بازو حرکت می‌کند. قلاب قرقره‌ای نیز بالا و پایین حرکت کرده و بار را به نقطه موردنظر انتقال می‌دهد.

  • کانتر جیب

  کانتر بازو در جهت مخالف آن باز می‌شود و یک قطعه مهم برای کمک به حفظ تعادل تاور کرین است.

  • وزنه ضد

  این وزنه‌ها برای ایجاد تعادل وزن بالابر کاربرد دارند. اگر وزنه‌های تعادلی وجود نداشته باشد، وزن بار باید به طرز قابل‌توجهی کم شود در غیر این صورت دستگاه تعادل خود را از دست می‌دهد. وزنه‌ها را در مقابل بازویی قرار دارند. بتن و فولاد را می‌توان به‌عنوان وزنه‌های تعادلی به کار برد.

  انواع تاور کرین‌های 16 تن
  انواع تاور کرین‌های 16 تن

  انواع تاور کرین‌های 16 تن

  تاور کرین 16 تن به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. انواع تاور کرین عملکرد متفاوتی نیز دارند. این متفاوت از مدل‌های مختلف است. انواع تاور کرین کارایی متفاوتی دارند و هرکدام به شکل خاصی هم هستند. اجاره قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  • تاور کرین سرچکشی

  این نوع جرثقیل برجی دارای یک بازوی چرخان است که بر روی دکل به شکل یک L برعکس قرار دارد. بازو 360 درجه حرکت می‌کند عملکرد منحصربه‌فرد این نوع جرثقیل در هنگام حرکت چرخ‌دستی در طول بازو مشخص می‌شود. این نوع جرثقیل را با نام جرثقیل A نیز می‌شناسند. اجاره قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  •  تاور کرین Luffing

  طراحی این جرثقیل شبیه به نوع سرچکشی است با این تفاوت که بازوی آن مشبک است و قابلیت بالا و پایین کردن را دارد. این نوع جرثقیل می‌تواند نسبت به نوع سرچکشی بارهای سنگین‌تری را بلند کنند. همچنین به جهت شعاع محدودتری که برای چرخش دارند برای مکان‌های شلوغ بسیار مناسب هستند. قیمت این نوع تاور کرین نسبت به نوع قبلی گران‌تر است.

  •  تاور کرین خود نصب (SETC)

  این جرثقیل شامل یک بازوی افقی و دکل است که بر روی بالاست نصب شده‌اند. ویژگی منحصربه‌فرد آن قابلیت باز شدن و جمع‌کردن است؛ یعنی می‌توان آن را جداسازی کرد و در محل دیگری نصب کرد؛ بنابراین این تاور کرین 16 تن برخلاف دو نوع قبلی قابل‌حمل است. این تاور کرین نسبتاً سبک‌تر از نمونه‌های قبلی است و وزن بار کمتری را می‌تواند بردارد.

  آشنایی با روش نصب تاور کرین
  آشنایی با روش نصب تاور کرین

  روش نصب تاور کرین

  تاور کرین را بر روی یک‌پایه بتنی نصب می‌کنند. قبل از اینکه عملیات ساختمانی شروع شود پی‌ریزی بتن در داخل چاله برای نصب تاور کرین ضروری است. همچنین برای نصب و مونتاژ کردن قطعات باید از نیروهای متخصصی استفاده کرد که هرکدام از آن‌ها وظیفه راه‌اندازی یک بخش از جرثقیل را بر عهده دارند.

  برای راه‌اندازی تاور کرین هم باید از یک اپراتور متخصص و کاربلد استفاده کرد که بتواند هماهنگی و تعادل را بین اجزای مختلف دستگاه برقرار کند. برای شروع کار تاور کرین هم باید از قبل وضعیت آب‌وهوایی را مورد بررسی قرارداد تا باد شدید و طوفان تعادل تاور کرین را از بین نبرد. هماهنگی وزنه‌ها، تعادل بین آن‌ها، وزن بار و همه این‌ها باید از قبل کارشناسی شده و سپس تاور کرین را راه‌اندازی کرد. اجاره تاورکرین  16 تن قیمت خرید فروش تاورکرین 16 تن 

  نقش تاور کرین 16 تن در پروژه‌های ساختمانی
  نقش تاور کرین 16 تن در پروژه‌های ساختمانی

  برخی از مدل‌های تاورکرین 16 تن 

  جمع‌بندی

  تاور کرین‌ها دستگاه‌های غول‌پیکری هستند که در اکثر پروژه‌های ساختمانی وجود دارند. این سازه‌های غول‌پیکر که از جنس فلز و آلومینیوم ساخته می‌شوند برای بالا بردن مصالح و وسایل ساختمانی سنگین بر فراز ساختمان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

  تاور کرین یک سیستم مهندسی‌شده و دقیق دارد که باعث حفظ تعادل و عدم فروپاشی دستگاه می‌شود. اپراتور نقش مهمی در این تعادل ایفا می‌کند. تاور کرین 16 تن یکی از انواع تاور کرین است که قابلیت حمل 16 تن بار را دارد و بیشترین کاربرد را در پروژه‌های ساختمانی ما دارد.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  ردا سازه

  تاورکرین 16 تن مرکزی تاورکرین 16 تن اردبیل تاورکرین 16 تن ارومیه تاورکرین 16 تن اصفهان تاورکرین 16 تن اهواز تاورکرین 16 تن ایلام تاورکرین 16 تن بجنورد تاورکرین 16 تن بندرعباس تاورکرین 16 تن بوشهر تاورکرین 16 تن بیرجند تاورکرین 16 تن تبریز تاورکرین 16 تن تهران تاورکرین 16 تن خرم‌آباد تاورکرین 16 تن رشت تاورکرین 16 تن زاهدان تاورکرین 16 تن زنجان تاورکرین 16 تن ساری تاورکرین 16 تن سمنان تاورکرین 16 تن سنندج تاورکرین 16 تن شهرکرد تاورکرین 16 تن شیراز تاورکرین 16 تن قزوین تاورکرین 16 تن قم تاورکرین 16 تن کرج تاورکرین 16 تن کرمان تاورکرین 16 تن کرمانشاه تاورکرین 16 تن گرگان تاورکرین 16 تن مشهد تاورکرین 16 تن همدان تاورکرین 16 تن یاسوج تاورکرین 16 تن یزد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  4 دیدگاه دربارهٔ «تاور کرین 16 تن»

  1. بازتاب: تاور کرین 12 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: خرید و فروش تاور کرین 5 تن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در رشت - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  4. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در قم - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader