ردا صنعت
تاورکرین

تاور کرین چیست؟

 • حتما برای شما نیز پیش آمده است که هنگام رد شدن از کنار پروژه‌های ساختمانی و یا قرار گرفتن.در کنار سازه‌هایی مانند برج‌­های مسکونی، سدها و یا مجتمع‌های ساختمانی بزرگ،.با جرثقیل‌های بزرگ مواجه شده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد.که نحوه کار این دستگاه چگونه است. این دستگاه که تاور کرین  یا جرثقیل برجی اطلاق می‌شود، دارای کاربرد گسترده‌ای در پروژه‌های ساختمانی بزرگ است. به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله به بررسی این وسیله و انواع مدل‌های آن بپردازیم. تاور کرین چیست؟

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  تاور کرین چیست؟

  محصول مورد نظر که بدان جرثقیل برجی نیزاطلاق می‌گردد، دارای امکان بالا بردن اجسام سنگین و با وزن بالا است. اغلب شما این وسیله را در سطح شهر و در طی ساخت پروژه‌های عمرانی بزرگ و گسترده دیده‌اید. این وسیله جرثقیل‌هایی با ارتفاعی بیشتر از یک ساختمان هستند که توانایی بالا بردن مصالح ساختمانی به بالای بام ساختمان‌ها را دارند. به صورت کلی می‌توان گفت این دستگاه یک اهرم غول پیکر بوده.که می‌تواند بارهای مورد نیاز جهت حمل را با قابلیت 360 درجه جا به جا کند.

  با توجه به ابعاد و ویژگی‌های مندرج، قیمت این محصول بسیار بالا است؛ به نحوی که از چند صد میلیون تا حتی چندین میلیارد نیز می‌رسد. در اغلب پروژه‌های ساخت و ساز که حجم کار پایین است، معمولا سازندگان این دستگاه را اجاره می‌کنند.اما در پروژه‌های بزرگ، خرید آن به صرفه تر است. پس از دانستن این موضوع که این محصول چیست و چه کاربردی دارد.

  تاریخچه کلی انواع تاورکرین

  در پاسخ به این سوال می‌توان گفت ازآنجایی که تاورکرین یک نوع اهرم تعادلی است، ساخت و استفاده.از آن توسط یونانی‌های باستان انجام گرفته است. در آن زمان‌ برای ساخت پروژه‌های عظیم از حیوانات باربر برای جا به جایی بار استفاده می‌کردند و بعد از مدتی موفق شدند وسیله‌ای بسازند که قدرت حمل بار را داشته و قابلیت چرخش سر جای خود را مانند انسان داشته باشد. تاور کرین چیست؟

  به علاوه یونانی‌ها برای افزایش سرعت در بندرگاه‌ها نیز از این دستگاه به منظور بارگیری کشتی‌ها و ساخت و ساز آن‌ها در بندرگاه‌ها استفاده می‌کردند. مدل‌های اولیه این محصول از چوب ساخته‌شده می‌شد، اما بعد از انقلاب صنعتی، تاورکرین‌ها را از چدن، آهن و فولاد ساختند تا هم استحکام بیشتر داشته و عمر بیشتری نیز پیدا کنند. تاور کرین چیست؟

  تاور کرین چیست؟
  نمونه تاورکرین

  انواع مدل تاورکرین

  برای بررسی انواع تاور کرین  باید در نظر داشته باشیم که مدل‌های این محصول را بر اساس 3 معیار ابعاد، مدل نصب و شعاع حرکتی تعیین می‌کنند که در ادامه به بررسی هریک از این موارد می‌پردازیم. تاور کرین چیست؟

  ابعاد

  با توجه به ابعاد این وسیله را می‌توان در دو بخش کوچک و بزرگ دسته بندی کرد. نوع کوچک تاورکرین برای محیط‌های کوچک طراحی می‌شوند و به منظور جا به جایی اجسام در فضاهایی مانند کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نوع بزرگتر برای ساخت سازه‌های بزرگ مانند برج‌ها استفاده می‌شود. یک مدل دیگر نیز از این محصول وجود دارد که به دلیل استفاده در صنعت نفت و برای ساخت مخازن نفتی و جا به جایی بار درون آب مورد استفاده بوده که به آن مدل شناور می‌گویند. تاور کرین چیست؟

  تاور کرین کوچک چیست؟ تاور کرین چیست؟
  نمونه تاورکرین کوچک

  مدل نصب

  بر اساس مدل نصب، تاورکرین‌ها را به دو گروه خود نصب شونده و کمک نصب شونده دسته‌بندی می‌کنند. با توجه به نام آن‌ها می‌توان دریافت که مدل خود نصب شونده به منظور نصب و راه اندازی، نیاز به عامل دیگری نداشته و به صورت خودکار، ارتفاع خود را تنظیم می‌کند. از جمله نکات مثبت این دستگاه می‌توان به قابلیت نصب سریع و آسان آن اشاره کرد. تاور کرین چیست؟

  تاورکرین کمک نصب شونده اما به منظور نصب، نیازمند یک عامل کمک کننده مانند جرثقیلی دیگر و یا هلیکوپتر هستند. از جمله نکات مثبت این مدل از دستگاه‌ها، قدرت بالا و امکان بالا بردن دستگاه‌ها تا ارتفاع بیشتر است.

  تاورکرین تاور کرین چیست؟
  انواع تاورکرین

  شعاع حرکتی

  بیشتر نمونه‌های این دستگاه دارای شعاع حرکتی 360 درجه هستند. که معمولا به این گزینه، امکان جا به جایی بار در سه جهت نیز اطلاق می‌گردد. مفهوم شعاع حرکتی در این بخش برای بررسی این موضوع است که دستگاه در هرکدام از این محورها دارای چه محدودیت حرکتی است. باید بدانیم که در این بخش از دسته‌بندی انواع تاورکرین، این دستگاه را در سه گروه ثابت، متحرک و بالا رونده تقسیم بندی می‌کنند. که در ادامه به بررسی این دسته‌ها می‌پردازیم. تاور کرین چیست؟

  تاورکرین‌های ثابت

  این مدل از محصول دارای ویژگی به خصوصی نبوده و برای کاربردهای روتین و نورمال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت که این محصول امکان جا به جایی و افزایش ارتفاع بیش از حد معین و مشخصی را ندارد. تاور کرین چیست؟

  تاورکرین‌های متحرک

  از جمله مهم‌ترین و پر کاربردترین ویژگی‌های مدل متحرک را می‌توان شعاع عملکرد گسترده آن دانست. این ویژگی باعث می‌شود که این محصول بتواند در قسمت‌های مختلف یک پروژه ساختمانی کار کند و بارها را جا به جا نماید. این مدل از دستگاه تاورکرین نیز خود به خود به سه گروه ریلی، جاده‌ای و شناور تقسیم می‌شوند و هر کدام از این مدل‌ها نیز دارای شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود هستند.

  به عنوان مثال، مدل ریلی، تنها قادر به حرکت بر روی ریل ایجادی برای آن است،. مدل جاده‌ای نیز معمولا در ابعاد کوچکتری تولید و بیشتر شبیه یک جرثقیل کوچک ثابت است؛. به همین دلیل نصب و راه اندازی آن نیز بسیار ساده است. مدل شناور نیز، همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، به منظور جا به جایی و حمل و نقل بار در زیر آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاور کرین چیست؟

  نمونه تاورکرین متحرک تاور کرین چیست؟
  نمونه تاورکرین متحرک

  تاورکرین‌های بالارونده

  این مدل از دستگاه، به منظور ساخت ساختمان‌های بلند و چند طبقه کاربرد دارد. از جمله ویژگی‌های این مدل از تاورکرین این است که با افزایش ارتفاع ساختمان اختلاف ارتفاع پیدا می‌کند. و می‌تواند محیط گسترده‌ای را پیرامون محل ساخت پوشش دهد. از این مدل به منظور ساخت ساختمان‌های بزرگ و چندین طبقه استفاده می‌شود. تاور کرین چیست؟

  جهت خرید و اجاره انواع تاورکرین‌ می‌توانید همین حالا با کارشناسان فروش ما در ردا صنعت تماس حاصل نمایید.

  جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

  در این مقاله ابتدا به این موضوع پرداختیم که تاورکرین چیست و چه کاری انجام می‌دهد. پس از آشنایی با این مدل از جرثقیل بیان کردیم که امروزه به صورت. گسترده از این محصول به منظور ساخت ساختمان‌های بلند و چندین طبقه استفاده می‌شود. سپس انواع مدل تاورکرین را مورد بررسی قرار دادیم. نحوه دسته بندی هر یک و مزایا و معایب آن‌ها را بیان کردیم.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

   

   

  خرید و فروش تاور کرینکاتالوگ انواع تاور کرین پتناجاره تاور کرینتاور کرین زوملاینفونداسیون تاور کریناورهال تاور کریناینورتر کردن تاور کریننصب و پیاده‌سازی تاور کرینقطعات تاور کرینایمنی تاور کرینانتخاب تاور کرینتاور کرینتاریخچه تاور کریناجزای تاور کرین  – تاورکرین و صنعت ساختمان‌سازی تاور کرین پتن

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۹ رای

  20 دیدگاه دربارهٔ «تاور کرین چیست؟»

   1. سلام آقای علی
    بله تاور کرین 12 تن موجود داریم لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر در باب قیمت تاورکرین و برندهای موجود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

  1. بازتاب: انواع جرثقیل و استفاده آن در صنعت ساخت و ساز - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: تاور کرین پتن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: اجاره تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  4. بازتاب: نقشه فونداسیون تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | اجرای نقشه تاورکرین

  5. بازتاب: اجزای تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  6. بازتاب: اینورتر کردن تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | قیمت خرید تاور کرین

  7. بازتاب: خرید و فروش تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  8. بازتاب: کاتالوگ انواع تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  9. بازتاب: تاور کرین لیبهر - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  10. بازتاب: هرآنچه که باید درباره پایه تثبیت تاور کرین بدانید - خرید و نصب پایه تثبیت - ردا صنعت

  11. بازتاب: تاور کرین 8 تن - قیمت انواع تاورکرین 8 تن - ردا صنعت

  12. بازتاب: تاور کرین فولاد خوزستان - تاور کرین اهواز - ردا صنعت

  13. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در همدان - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  14. بازتاب: قرقره تاور کرین و جرثقیل - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  15. بازتاب: کالسکه تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader