ردا صنعت
بلبرینگ به همراه شفت ساده

شفت بلبرینگ

 • قطعات زیادی در بسیاری از ماشین‌آلات از جمله اتومبیل وجود دارند که هرکدام وظیفه‏ای را بر عهده دارند. یکی از این قطعات شفت‌بلبرینگ است. این قطعه برای ماشین بسیار مهم است؛ زیرا باعث درست کارکردن گیربکس می‌شود.   قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  به دلیل اهمیت بالای این قطعه و کار آن تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به‌صورت تخصصی به همه چیز درباره آن بپردازیم و بررسی کنیم که این وسیله به چه دلایلی اهمیت بالایی دارد. پس اگر شما هم به ماشین و عملکرد آن علاقه دارید و یا اینکه قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره قطعات اتومبیل بدانید، پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را دنبال کنید تا آگاهی کامل را در این زمینه کسب کنید.

  بلبرینگ چیست؟ 

  ابتدا درباره بلبرینگ صحبت می­کنیم و با این قطعه بیشتر آشنا می­شویم. در واقع بلبرینگ به‌عنوان یک ابزار در نظر گرفته می‌شود که باعث کاهش اصطکاک در هنگام چرخش بین قطعات متحرک شده و عمر آن‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین می‌توان از بلبرینگ‌ها برای محدودکردن حرکت در هنگام چرخش و به‌اصطلاح مدیریت آن استفاده کرد.

  بلبرینگ‌ها بیشتر برای دو هدف اصلی استفاده می‌شوند. اول برای اینکه آن‌ها توانایی انتقال حرکت را دارند. دوم در صورت نیاز می‌توان این انتقال نیرو را تغییر نیز داد. انواع مختلفی از بلبرینگ‌‌ها وجود دارند که دارای ویژگی‌ها و توانایی‌‌های متفاوتی هستند. این ابزارها از قسمت‌های مختلف تشکیل شده‌اند و معمولاً دارای یک لوله و دو حلقه هستند. همچنین برخی از عناصر لغزشی نیز در آن‌ها پیدا خواهد شد‌. شفت‌بلبرینگ نیز یکی از این قطعات است که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت خواهد شد.

  شفت بلبرینگ یک ابزار بسیار مهم در گیربکس    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .
  شفت بلبرینگ یک ابزار بسیار مهم در گیربکس

  شفت‌بلبرینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

  اکنون که دانستیم بلبرینگ چیست و برای چه کاری از آن استفاده می‌شود بهتر است به شفت بلبرینگ بپردازیم. شفت در واقع نوعی از بلبرینگ است که برای تحمل بار از آن استفاده می‌شود. این قطعه نیز مانند بلبرینگ اجازه حرکات چرخشی و یا رفت‌وآمدی را بین دو بخش یا چند بخش می‌دهد. بلبرینگ شفت کاربردهای بسیار زیادی دارد و تقریباً در هر صنعتی مانند خودروسازی، هوافضا، ماشین‌سازی و هرکدام از صنایع که دستگاه‌های حرکتی دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرد‌.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

   به‌عنوان‌مثال در گیربکس یا جعبه‌دنده اتومبیل، شفت که در ورودی گیربکس قرار دارد در هنگام روشن بودن موتور، حرکت یا تعویض دنده، به‌عنوان یک هرزگرد عمل کرده و امکان تعویض دنده یا جای‌گذاری آن را فراهم می‌کند. این نوع بلبرینگ بر اساس ماشینی که در آن کاربرد دارد به دو نوع تقسیم می‌شود. یک نوع شفت حرکات محوری را انجام می‌دهد که در آن از بلبرینگ‌های رانشی استفاده می‌شود. یک نوع شفت نیز حرکات شعاعی را انجام می‌دهد تا کاهش اصطکاک برای دستگاه اتفاق بیفتد و عمر آن بالا برود.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  شفت‌ها به همراه بلبرینگ‌ها باید روغن‌کاری شوند و این موضوع بسیار مهم است. مخصوصاً اگر برای اتومبیل استفاده می‌شوند، باید حتماً به‌درستی از آن‌ها نگهداری کرده یا اگر خراب شدند آن‌ها را تعویض کرد تا برای گیربکس مشکلی پیش نیاید.

  شفت و بلبرینگ    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .
  شفت و بلبرینگ

  انواع شفت بلبرینگ

  مانند هر ابزار یا قطعه مکانیکی، انواع مختلفی از شفت‌بلبرینگ وجود دارند که هرکدام برای وسیله خاصی استفاده می‌شوند. کسی که برای اولین‌بار قصد استفاده از این ابزار را دارد، باید از انواع آن باخبر باشد تا بتواند نمونه درست را از میان آن‌ها انتخاب کند‌. این انتخاب بسیار اساسی است. زیرا افراد باید بدانند که در وسیله خود قرار است از چه قطعه‏ای استفاده کنند یا در هنگام تعمیر باید چه قطعه‌ای را جایگزین کنند. در زیر تعدادی از آن‌ها را نام می‌بریم.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  • بلبرینگ شفت ساده

  یکی از رایج‌ترین انواع این قطعه نوع ساده آن است. این نوع شفت قیمت کمتری نیز نسبت به بقیه دارد. بلبرینگ شفت ساده یک استوانه بوده که از برنز یا پلاستیک ساخته شده است و اصطکاک کمی دارد. استفاده از بلبرینگ شفت ساده باتوجه‌به اینکه نیاز به روغن‌کاری و تلرانس زیادی ندارد حائز اهمیت  است‌.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  • بلبرینگ شفت نورد یا چرخشی

  از دیگر انواع بلبرینگ شفت المنت نورد یا چرخشی است. این بلبرینگ از یک گوی و استوانه ساخته شده است که بین شفت و قطعات آن می‌چرخد. به‌این‌ترتیب هم اصطکاک کم می‌شود و هم تحمل نیروی مکانیکی بسیار بهتری برای آن ایجاد می‌شود. این شفت‌بلبرینگ معمولاً برای دستگاه‌های پیشرفته‌تر استفاده می‌شود و نیاز به روغن‌کاری در آن وجود دارد‌.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  شفت نورد یا دارای گوی    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .
  شفت نورد یا دارای گوی

  راهنمای خرید شفت‌های بلبرینگ

  بعد از اینکه درباره شفت‌بلبرینگ و انواع آن دانستیم، ممکن است تصمیم به خرید آن گرفته باشیم، ازاین‌رو نیاز است تا در این قسمت به راهنمای خرید این ابزار اشاره کرده تا بتوانیم یک محصول خوب را خریداری کنیم. برای خرید این قطعه باید اول مشخص کنید که کدام نوع از آن را احتیاج دارید. همان‌طور که در بالا مشاهده کردید انواع مختلفی از بلبرینگ‌شفت وجود دارد که هرکدام ویژگی متفاوتی داشته و تحمل بار و انتقال حرکتی متفاوتی دارند.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

   بعد از اینکه یک نوع مناسب را پیدا کردیم نوبت به کیفیت آن می‌رسد. کیفیت را می‌توان از افراد باتجربه در این زمینه پرسید یا مشاوره گرفت. شما می‌توانید همچنین به سایت ردا صنعت مراجعه کرده و در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورید. همچنین می‌توانید خرید این قطعه را نیز از این سایت انجام دهید و یک محصول را با قیمت مقرون‌به‌صرفه و با کیفتی بالا تهیه کنید.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  اجزای بلبرینگ شفت    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .
  اجزای بلبرینگ شفت

  سخن آخر

  شفت‌بلبرینگ یکی از مهم‌ترین ابزاری است که برای ماشین‌آلات حرکتی مانند خودرو یا ماشین‌آلات صنعتی استفاده می‌شود. در این مقاله درباره این بلبرینگ صحبت شد. همچنین انواع آن را نیز معرفی کردیم و مطلب را با ارائه یک راهنمای خرید در این زمینه، کاربردی کردیم. شما همچنین می‌توانید از کارشناسان و مشاوران حاذق ردا صنعت در این زمینه سؤال بپرسید تا هرگونه آگاهی لازم در این زمینه را به دست آورید‌ و سپس خرید را از آن‏ها انجام دهید.    قیمت خرید (فروش) شافت شفت و بلبرینگ .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader