ردا صنعت
ساختار انواع بلبرینگ‌های صنعتی

بلبرینگ صنعتی

 • انواع بلبرینگ صنعتی اگرچه المان‌هایی کوچک در سیستم کلی ماشین‌ها محسوب می‌شوند؛ اما حائز نقشی کلیدی در عملیات حرکتی دستگاه هستند. هدف به‌کارگیری بلبرینگ‌ها در ماشین‌آلات صنعتی، کند کردن روند فرسایش این ماشین‌آلات هنگام کار کردن است.  خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  این مهم باتکیه‌بر عملکرد انواع بلبرینگ صنعتی به‌منظور کاهش نیروهای اصطکاک حاصل می‌شود. بلبرینگ‌ها با قرارگیری میان دو قطعه متحرک، سطحی برای غلت خوردن در اختیارشان قرار می‌دهند. بدین ترتیب قطعات متحرک به‌جای لغزش روی یکدیگر، روی سطح فراهم‌شده توسط بلبرینگ غلت می‌زنند.   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.

   قطعات سازنده بلبرینگ صنعتی و نحوه عملکرد آن‌ها چگونه است؟

  یک قطعه بلبرینگ شامل توپی‌های کروی به‌شدت هموار فلزی (metal balls)، سطح یکدست داخلی و سطح یکدست خارجی است. سطوح یکدست داخلی و خارجی هر دو تحت عنوان race نیز شناخته می‌شوند. طی عملکرد، بلبرینگ اجزایی که آن‌ها را metal balls نامیدیم، روی race ها غلت می‌زند. توپ‌های کروی با بر دوش کشیدن فشار وارده بر قطعات حرکات، امکان چرخش آزادانه این قطعات را فراهم می‌آورند. انواع بلبرینگ صنعتی غالباً باید به دو شکل با فشار وارده از سوی قطعات حرکتی دست‌وپنجه نرم کنند.

  قطعات حرکتی با فعالیت خود به شکل شعاعی و محوری به بلبرینگ فشار می‌آورند. فشار شعاعی وارده بر بلبرینگ در جهت عمود بر شفت و فشار محوری در موازات شفت به بلبرینگ وارد می‌شود. بسته به عملیات حرکتی قطعات یک ماشین، بلبرینگ‌ها ممکن است در لحظه یکی یا هر دوی این فشارها را متحمل شوند.   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.

  نحوه انتخاب بلبرینگ‌های به‌کاررفته در انواع ماشین‌آلات صنعتی

  ماشین‌آلات صنعتی طرح‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و برای دست‌یابی به نهایت بازدهی هرکدام از این طرح‌ها باید توجهی ویژه به پروسه انتخاب بلبرینگ و نحوه جایگذاری آن در ساختار دستگاه داشته باشیم. یکی از شاخصه‌های منحصربه‌فرد هر ماشین، نحوه برهم‌کنش قطعات حرکاتی آن با یکدیگر است. قطعات حرکتی در ماشین‌های مختلف عملیات حرکتی متفاوتی انجام می‌دهند. اینکه لغزش و فشار وارد آمده بر بلبرینگ درنتیجه هرکدام از این عملیات باشد، روی انتخاب بلبرینگ صنعتی تأثیرگذار خواهد بود.

  بلبرینگ در عملیات حرکتی   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.
  بلبرینگ در عملیات حرکتی

  انتخاب بلبرینگ بر اساس فشار وارده از سوی قطعات حرکتی ماشین

  همان‌طور که گفتیم بسته به اینکه در یک‌لحظه به‌خصوص بلبرینگ متحمل کدام دسته از فشارها خواهد شد، نیاز ماشین‌آلات به انواع مختلف بلبرینگ نیز تغییر پیدا می‌کند؛ برای مثال چنانچه بلبرینگ در یک‌لحظه صرفاً متحمل فشار محوری شود، می‌توانیم برای مهار فشار از بلبرینگ صنعتی کف گرد استفاده کنیم.

  این در حالی است که به‌کارگیری بلبرینگ‌های کف گرد برای مهار فشار شعاعی پاسخگو نخواهد بود. بلبرینگ ‎های کف گرد در برابر چرخش قطعات حرکتی تاب‌آوری ندارند و از خود مقاومت نشان می‌دهند. همین موضوع به‌کارگیری آن‌ها در ماشین‌های وارد آورنده فشار شعاعی را به امری غیرمنطقی بدل می‌کند؛ بنابراین زمانی بلبرینگ ماشین تحت‌فشار شعاعی قرار می‌گیرد، به‌جای یاتاقان کف گرد از انواع یاتاقان شیار عمیق، لغزشی یا خودتنظیم استفاده می‌کنیم.

  سناریوهایی نیز وجود دارند که طی آن‌ها قطعات حرکتی ماشین فشاری شعاعی محوری به بلبرینگ‌ها وارد می‌آورند. در این سناریوها باید از انواع بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ای برای مهار فشار استفاده کرد. توجه داشته باشید که شکل چینش و قرارگیری این بلبرینگ‌ها در ماشین‌آلات بسته به زوایای وارد آمدن فشار به بلبرینگ متفاوت خواهد بود.   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.

  ساختار انواع بلبرینگ‌های صنعتی   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.
  ساختار انواع بلبرینگ‌های صنعتی

  چطور می‌توان از بالا بودن بازدهی عملکرد بلبرینگ‌ها اطمینان حاصل کرد؟

  بلبرینگ‌ها قطعات غیرقابل‌جایگزینی نیستند؛ اما اندکی دیرکرد در تشخیص کوچک‌ترین خرابی آن‌ها می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به ماشین‌آلات صنعتی وارد کند. اگرچه بلبرینگ‌های صنعتی انواع مختلفی دارند و بررسی عملکرد هرکدام از انواع بلبرینگ صنعتی نیازمند مهارتی خاص است؛ اما فرمول‌هایی کلی وجود دارند که می‌توانیم به کمک آن‌ها از عملکرد صحیح بلبرینگ‌ها مطمئن شویم.   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.

  اولین و مهم‌ترین راه‌حل این است که به‌طور مداوم میزان فشار وارده از سوی عملیات حرکتی ماشین را بررسی کنیم و مطمئن شویم که فشار وارده متناسب با تحمل metal ball ها است. نکته دوم این است که به‌طور مرتب، محیط operation ماشین را چک کنیم.

  قطعات مکانیکی به‌شدت از شرایط محیطی تأثیرپذیر هستند. همین موضوع سبب ضرورت چک کردن شرایط محیط operation می‌شود؛ برای مثال اگر بلبرینگ در معرض رطوبت قرار بگیرد، ممکن است دچار زنگ‌زدگی شود و قرار گرفتن در معرض گرمای بیش‌ازحد، می‌تواند عملکرد آن را دچار اختلال کند.

  نقش بلبرینگ در صنایع مختلف   خرید و فروش انواع بلبرینگ، دریافت قیمت بلبرینگ صنعتی.
  نقش بلبرینگ در صنایع مختلف

  نگاهی به کاربرد بلبرینگ در صنایع مختلف

  وقتی می‌گوییم که شناخت انواع بلبرینگ صنعتی برای تمامی صنعتگران ضروری است، منظورمان دقیقاً این است که بلبرینگ‌ها در همه انواع صنایع کاربرد دارند؛ برای مثال اگر در صنایع مواد غذایی از بلبرینگ‌های صنعتی مناسب در ساختار دستگاه‌ها استفاده نشود، صنعتگران نمی‌توانند فرآورده‌های غذایی تولیدشده را با سرعت و دقت بالا از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کنند.

  ماشین‌های ورقه کننده، رنده کننده، فرم دهنده‌ها و فیلرها همگی نیازمند قطعات بلبرینگ مناسب هستند. انواع بلبرینگ در صنایع مرتبط با مواد غذایی نقش مهمی در پیشبرد فرآیندهای مرتبط با فرآوری مواد خام دارند و هزینه تمام‌شده این پروسه‌ها را کاهش می‌دهند.

  در مثال دیگر می‌توانیم از ماشین‌آلات به‌کاررفته در صنایع حوزه انرژی و نیاز آن‌ها به انتخاب صحیح بلبرینگ صنعتی یاد کنیم. تمامی برهم‌کنش‌های الکترومغناطیسی بر پایه حرکت کنداکتور‌ها استوار هستند. این در حالی است که بدون انتخاب حساب‌شده بلبرینگ‌های صنعتی، حرکت کنداکتورها حول میدان مغناطیسی به جهت ایجاد الکتریسیته دچار چالش خواهد شد.

  همچنین می‌توانید با نگاهی گذرا به پمپ‌ها، کمپرسورها، موتورهای الکتریکی و سایر دستگاه‌ها متوجه اهمیت بلبرینگ در صنایع حوزه انرژی شوید؛ بنابراین می‌توان گفت که بلبرینگ‌ها در تمامی صنایع از صنایع غذایی گرفته تا الکتریکی کاربرد دارند.

  حرف آخر

  از اختراع بلبرینگ‌های صنعتی در قرن هجدهم، این قطعات کوچک توانسته‌اند انقلابی بزرگ در صنایع ایجاد کنند. ماشین‌آلات صنعتی برای عملکرد صحیح به بلبرینگ‌ها نیاز دارند. بااین‌حال، برخی اوقات صنعتگران به دلایل مختلف همچون کمیاب بودن جنس موردنظر در بازار یا گران بودن آن از تهیه بلبرینگ مناسب برای ماشین‌ها صرفه نظر می‌کنند.

  این موضوع می‌تواند ضربات مهلکی را در درازمدت به بدنه صنعت ایران وارد کند؛ به همین دلیل توصیه ما به شما این است که برای تهیه بلبرینگ صنعتی موردنیازتان با مشاوران تیم ما تماس بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید به سراغ محصولی بروید که چه ازنظر ماهیت و چه ازنظر هزینه تهیه، با نیازهایتان همخوانی خواهد داشت.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «بلبرینگ صنعتی»

  1. بازتاب: شفت بلبرینگ - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader