ردا صنعت
کاربردهای وسیع تاورکرین در پروژه‌های ساختمانی

تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز

 • صنعت ساختمان نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشورها ایفا می‌کند. این نکته در ایران و استان‌های آن هم صادق است که باعث افزایش سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و ساخت‌وساز در آنها می‌شود. تاورکرین و آسانسور کارگاهی در اهواز یکی از راه‌های استفاده از شرایط مطلوب برای افزایش ساخت­و­ساز در استان است. طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی، مربوط به صنعت ساختمان و صنایع وابسته به آن است؛ ازاین‌رو جایگاه مهمی در اقتصاد هر کشور دارد.  خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  شهرهای بزرگ و پرجمعیت همیشه گزینه‌های مناسبی برای انواع پروژه‌های ساختمانی هستند. تهران به دلیل پایتخت بودن، تبریز با آب‌وهوای مناسب، اصفهان از نظر گردشگری و صنعت توریست و اهواز به دلیل روند روبه‌رشد و رونق‌پذیری، موردتوجه پیمانکاران ساختمانی قرار دارند. برج زیبای میلاد، مرکز تجاری بین‌المللی تبریز و هتل‌های بی‌نظیر اصفهان از نمونه پروژه‌هایی هستند که به رونق شهرشان کمک کرده‌اند.

  تأثیر ساخت‌وساز بر اقتصاد شهرها خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت
  تأثیر ساخت‌وساز بر اقتصاد شهرها

  وضعیت صنعت ساختمان‌سازی در اهواز

  اهواز یکی از ‌شهرهای بزرگ ایران بوده که در جنوب کشور قرار داشته و مرکز استان خوزستان است. دارای رتبه سوم از نظر وسعت و رتبه هفتم از نظر جمعیت در کشور است. کارخانه‌ها و تأسیسات بزرگ صنعتی به دلیل نفت‌خیز بودن این استان، آن را به یکی از مراکز مهم صنعتی ایران تبدیل کرده است.

  وجود جاذبه‌های فراوان گردشگری و تاریخی ، آداب‌ورسوم منحصربه‌فرد و غذای دلچسب، صنعت گردشگری در این استان را رونق داده است. سوغاتی و صنایع‌دستی اهواز نیز در کنار سایر ویژگی‌های گردشگری آن توانسته جایگاه مناسبی را در بین علاقه‌مندان ایجاد کند.

  شرایط جغرافیای اهواز

  اهواز دارای شرایط خاص جغرافیایی بوده و دو منطقه کوهستانی و جلگه‌ای دارد و آب‌وهوای آن گرم و نیمه بیابانی است. نتیجه این موقعیت تابستان‌های بسیار گرم است که مشکلات عدیده‌ای را برای ساکنین این شهر ایجاد می‌کند. این استان در سال‌های اخیر دستخوش رکودهای زیادی در زمینه­های گوناگون بوده که عوامل مختلفی در آن دخیل هستند. می­توان به تحریم‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و عدم اطمینان از سوددهی به­عنوان مهم‌ترین‌ آنها اشاره کرد.

  این موضوع به‌شدت بر صنایع مختلف آن به‌ویژه ساختمان‌سازی تأثیر می‌گذارد؛ لذا باید نکات بسیاری در زمان انجام پروژه‌ها و محل قرارگیری آنها در نظر گرفته شود. انجام پروژه‌های ساختمانی با کمک ابزارهای به‌روز همانند تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز می‌تواند به‌سرعت بخشیدن به ساخت‌وسازها کمک کند که نتیجه آن آبادی استان و ایجاد آرامش برای ساکنین آن خواهد بود.   خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت .

  محبوب ترین نوع جرثقیل در ساخت و ساز خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت
  محبوب ترین نوع جرثقیل در ساخت و ساز

  تاورکرین

  تاورکرین (Tower Crane) که  آن را جرثقیل برجی هم می‌نامند به‌صورت گسترده‌ای در صنعت ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. این تجهیزات عضو جدانشدنی در هر سایت ساخت‌وساز هستند و کاربردهای فراوانی دارند. از این جرثقیل‌ها برای جابه‌جایی مصالح ساختمانی در هراندازه و جنسی استفاده می‌شود.

  جابه‌جایی فولاد، بتن، ابزارها، دستگاه‌های بزرگ و بسیاری از انواع مصالح می‌توانند با این جرثقیل‌های کاربردی انجام شوند. ویژگی‌های کاربردی تاورکرین تا حد زیادی به نحوه نصب، نوع فونداسیون و بازوی آن بستگی دارد. تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز نیز از تمامی این ویژگی‌ها برخوردار است و شرایط بسیار مناسبی برای انجام عملیات عمرانی در سطح استان را فراهم کرده است. این نوع از جرثقیل‌ها انواع مختلفی دارند که بسته به کارایی و فضای موجود، از یکی از آنها استفاده می‌شود.

  جرثقیل‌های برجی ثابت فقط بر روی یک ‌پایه نصب می­شوند و فضای کمی را اشغال می‌کنند. آنها می‌توانند به طور ثابت تمام شعاع تحت پوشش بازوی خود را برای انجام عملیات، پشتیبانی کنند. این نوع از جرثقیل­ها در ارتفاعات متفاوت تنظیم می‌شوند.

  جرثقیل‌های ریلی نوع دیگری هستند که بار را در امتداد ریل خود جابه‌جا می‌کنند و معمولاً در ساختمان‌های سرپوشیده استفاده می­شوند؛ چرا که ارتفاع آنها محدود است. نوع دیگر تاورکرین به طور غیرثابت است که اغلب به همراه یک کامیون نصب می‌شود. نصب و راه‌اندازی آن‌ها بسیار آسان است و می‌توانند جابه‌جا شوند. البته نمی‌توانند بار را در حین آن که جرثقیل باز است، جابه‌جا کرد.   خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت .

  کاربردهای وسیع تاورکرین در پروژه‌های ساختمانی خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت
  کاربردهای وسیع تاورکرین در پروژه‌های ساختمانی

  معایب و مزایای تاور کرین

  تاورکرین ­های برجی ظرفیت بارگیری بالایی دارند و ظرفیت حمل بار آنها از هر نمونه جرثقیل دیگری بالاتر است. ارتفاعی که آنها بار را جا به می‌کنند هم نامحدود است و همین امر آنها را به یکی از محبوب‌ترین نوع جرثقیل بدل کرده است. تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز نیز، با امینت و  ثبات بالا در حین عملیات جابه‌جایی، انتخابی عالی است و از عهده جابه‌جایی و حمل اغلب اجناس بر می‌آید.

  از سوی دیگر این نوع از جرثقیل‌ها بسیار گران بوده و هزینه جابه‌جایی آنها هم بسیار هنگفت است و نصب و جابه‌جایی آنها نیاز به زمان و تلاش بسیاری دارد. همچنین هزینه نگهداری و استهلاک بالایی دارند و یکی از پرزحمت‌ترین جرثقیل‌ها در روند نصب هستند. به همین دلیل بهترین راه برای استفاده از مزایای این جرثقیل‌ها اجاره آنها است.

  جرثقیل برجی از قسمت‌های مختلف و مهمی تشکیل شده است. Mast یا دکل، سازه‌ای از شبکه‌های فلزی است که سطح مقطع مربع شکل داشته و وظیفه تأمین ارتفاع جرثقیل را بر عهده دارد. Jib یا بازو، نوع دیگری از سازه فلزی با سطح مقطع مثلثی بوده که وظیفه آن ساخت بازوی جرثقیل است. Trolley یا چرخ، وسیله‌ای است که جابه‌جایی بار با چرخش آن صورت می‌گیرد.

  Counterweight سازه‌های بتنی هستند که برای تثبیت وزن در جرثقیل استفاده می‌شوند. این وزنه‌ها تعادل جرثقیل را در حالت باربری یا استراحت تأمین می‌کنند. Hook یا قلاب یکی از ظریف‌ترین قسمت‌های جرثقیل است و با کمک کابل به جابه‌جایی بار کمک می‌کند. قسمت مهم دیگر جرثقیل موتورهای آن است که هرکدام وظیفه خاصی از جمله حرکت عمودی بار، حرکت چرخشی 360 درجه و یا حرکت در طول بازو را فراهم می‌کنند.

  جابه‌جایی آسان‌تر با آسانسورهای کارگاهی خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت
  جابه‌جایی آسان‌تر با آسانسورهای کارگاهی

  آسانسورهای کارگاهی

  کلیت آسانسورها شامل اتاق‌های متحرکی است که برای جابه‌جایی افراد یا مصالح از آنها استفاده می‌شود. آسانسورها در سازه‌هایی که دارای تعداد طبقات بالایی هستند، استفاده زیادی می­شوند و به کمک یک موتور الکترونیکی و کابل‌های فلزی در جهت عمودی حرکت می‌کنند.

  یکی از انواع آسانسورها، آسانسور یا بالابر کارگاهی است که در مشاغل ساخت‌وساز از آنها استفاده می‌شود. فضای در دسترس، شرایط آب‌وهوایی و محدودیت وزنی، از عوامل مهم در انتخاب این نوع از آسانسورها است. خرید یا اجاره تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز یکی از روش‌هایی است که در ساخت سازها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  اگر زمان ساخت سازه کوتاه است، اجاره کردن آنها منطقی‌تر است؛ اما اگر برجی باشد که ساخت آن سال‌ها طول خواهد کشید، گزینه خرید آنها مناسب‌تر خواهد بود. این آسانسورها باتوجه‌به اندازه و باری که باید حمل کنند، در سایزهای مختلفی ساخته شده و اتاق آنها به‌صورت قفسه‌های فلزی ساخته می­شوند.

  منابع تغذیه موتورهای بالابر آن، برق، گاز یا سیستم‌های هوای فشارقوی و یا حتی به­صورت دستی تأمین می­شوند. نوع عمومی یا General آنها به اغلب بالابرهای کارگاهی اطلاق می‌شود که صدها تا هزاران کیلو بار یا افراد را می­توانند جابه‌جا کنند.

  آسانسورهای کارگاهی قابل تنظیم هستند و می‌توانند در محیط‌های بسته یا روباز نصب شوند. با جابه‌جایی مصالح خستگی کارگران را کاهش داده و امنیت آنها را تأمین می‌کنند. هزینه تعمیر و نگه‌داری آنها معقول است. آنها قابل‌حمل هستند و می‌توانند از سایتی به سایت دیگر ساخت‌وساز حمل شوند. ایمنی را در حمل بار تضمین می‌کنند و به دلیل آنکه در محدوده مشخص شده به‌صورت عمودی حرکت می‌کنند، احتمال سقوط بار را بر روی افراد، سازه اصلی، دیوارها و سایر دستگاه‌ها را به حداقل می‌رسانند.   خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت .

  نتیجه‌گیری

  استفاده تخصصی و فعالیت گسترده تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز به پیشبرد ساخت‌وساز در این استان کمک شایانی کرده است. آشنایی با انواع جرثقیل‌ها و بالابرها و انتخاب نوع مناسب برای سایت سازه، علاوه بر اینکه می‌تواند به انجام مهندسی شده روند ساخت‌وساز کمک کند، علاوه­ بر آن هزینه‌های زیاد حمل و جابه‌جایی را به حداقل می‌رساند. استفاده از این تجهیزات در عین مقرون‌به‌صرفه بودن، ایمنی را برای پرسنل، مصالح و دستگاه‌ها به همراه خواهد داشت.   خرید، فروش، اجاره، تعمیرات، اورهال، مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین آسانسور کارگاهی اهواز (خوزستان)، قیمت تاورکرین و آسانسورکارگاهی در ردا صنعت .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  3 دیدگاه دربارهٔ «تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اهواز»

  1. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در یاسوج - ردا صنعت مرکز تخصصی تاور کرین و آسانس

  2. بازتاب: واردات آسانسور کارگاهی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: معرفی انواع تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader