ردا صنعت
شماره فنی بلبرینگ

شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ

 • بلبرینگ‌ها را می‌توان از مهم‌ترین قطعات صنعتی دانست. این قطعات در بخش‌هایی همچون ریل‌های حمل‌ونقل، ماشین‌آلات بالابر و … کاربرد دارند. شماره فنی بلبرینگ به شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن کلیه اطلاعات موردنیاز در زمینه نوع بلبرینگ، اندازه آن، میزان لرزش کلی، ساختار درونی و … را ارائه می‌کند.  فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  این شماره فنی معمولاً در دفترچه‌ای که همراه با بلبرینگ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، نوشته شده است؛ اما در مواردی شماره فنی مدنظر بر روی بلبرینگ حک می‌شود. درهرصورت باید پیش از خرید هر نوع بلبرینگی شماره فنی آن را بررسی کنید تا محصولی متناسب با شرایط و دستگاه مدنظر خود را برگزینید.

  در این متن قصد داریم به طور کامل تمامی اطلاعات مورد کاربران در زمینه درک شماره فنی انواع بلبرینگ را به شما عزیزان ارائه کنیم. اگر قصد خرید یک بلبرینگ جدید را دارید و یا در این زمینه کنجکاو هستید، ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

  شماره فنی ویژه بلبرینگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .
  شماره فنی ویژه بلبرینگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است.

  لزوم استفاده از شماره فنی مخصوص بلبرینگ‌ها

  همانند سایر محصولات صنعتی، بلبرینگ‌ها نیز انواع بسیار زیادی دارند. این تنوع اگرچه کاملاً کاربردی و ضروری است؛ اما می‌تواند موجب ایجاد سردرگمی برای کاربران شود. همه کاربران، متخصصان حرفه‌ای شناخت بلبرینگ نیستند و به طبع، نمی‌خواهند با یک انتخاب نادرست، وقت و هزینه خود را هدر دهند.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .

  در چنین شرایطی استفاده از شماره فنی بلبرینگ می‌تواند یک راهکار فوق‌العاده مناسب جهت حل این مشکلات باشد. جهت به‌کارگیری شماره‌های فنی مخصوص بلبرینگ، تنها باید کد مربوط به شماره فنی را در اینترنت و یا در دفترچه‌هایی که مدل‌های مختلف بلبرینگ در آن‌ها ذکر شده است، جستجو کنید.

  با استفاده از شماره فنی،‌ کاربرانی که حتی کوچک‌ترین دانشی در زمینه ساخت و طراحی بلبرینگ ندارند نیز می‌‌توانند نسبت به انتخاب محصول مناسب اقدام کنند. امروزه تقریباً تمامی بلبرینگ‌های موجود در کشور ما دارای شماره فنی هستند. شماره‌های فنی مذکور، چند بخش مختلف دارند. هر یک از این بخش‌ها به یک ویژگی بلبرینگ اشاره می‌کند. شماره‌ فنی بلبرینگ‌ها معمولاً با کمک ترکیبی از اعداد و حروف مختلف ساخته می‌شوند.

  شماره فنی مختص حفره‌های d

  قطر حفره‌ d یکی از مهم‌‌ترین مواردی است که باید پیش از خرید بلبرینگ به آن توجه کنید. به طبع در بسیاری از موارد نمی‌توان بلافاصله در زمان خرید بلبرینگ، این بخش را اندازه‌گیری کرد. با استفاده از شماره فنی بلبرینگ بدون نیاز به ابزار اندازه‌گیری خاصی، اندازه دقیق این قطر به شما اعلام مي‌شود. به‌طورکلی تشخیص اندازه حفره‌ d بلبرینگ با کمک شماره فنی باید طی مراحل زیر انجام بگیرد:

  • مشاهده عبارت d= و یادداشت کردن عددی که در مقابل علامت مساوی نوشته شده است.
  • ضرب کردن عدد مربوطه در عدد 5
  شماره فنی به شما در انتخاب محصول مناسب کمک می‌کند.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .
  شماره فنی به شما در انتخاب محصول مناسب کمک می‌کند.

  آشنایی با مهم‌ترین حروف موجود در شماره‌های فنی بلبرینگ

   هر مدلی از شماره فنی بلبرینگ دارای کد یا حرف مختص به خود است. این حرف، نوع بلبرینگ را به شما عزیزان معرفی می‌کند. برای مثال اگر در ابتدای کد مربوط به شماره فنی حرف K انگلیسی را مشاهد کردید، بلبرینگ مربوطه از نوع بلبرینگ‌های غلطان است که معمولاً در ریل‌های حمل‌ونقل مورداستفاده قرار می‌گیرد. سایر حروفی که می‌توان آن‌ها را بر روی کد فنی بلبرینگ مشاهده کرد، عبارت‌اند از:   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .

  • حرف انگلیسی R: این کد نشانگر بلبرینگ‌ها و یا ROLL BEARING استوانه‌ای‌شکل است. از بلبرینگ‌های استوانه‌ای در ساختارهای بدون نیاز به تعویض رینگ استفاده می‌شود.
  • حرف انگلیسی W و S در کنار هم: این کد نشانگر بلبرینگ‌های موسوم به کف گرد یا Round botton bearing است.
  • حروف انگلیسی G و S در کنار هم: این کد نشانگر قطعه‌ای است که بلبرینگ‌های کف گرد بر روی آن قرار می‌گیرند.

  ترکیب حروف و اعداد در شماره‌های فنی مخصوص بلبرینگ

  شماره فنی بلبرینگ دارای ترکیبی از حروف و اعداد است. دراین‌بین، کنار هم قرارگرفتن بعضی از اعداد و حروف یک ویژگی خاص در مورد بلبرینگ را به ما نمایش می‌دهد. برای مثال اگر حرف p انگلیسی در کنار عدد ۲ قرار بگیرد، می‌توان گفت که بلبرینگ مدنظر دارای تلرانس بسته نسبتاً بالایی است. سایر مواردی که در این زمینه باید در نظر گرفته شود، عبارت‌اند از:

  • حرف c انگلیسی در کنار عدد ۳: این ترکیب نشان می‌دهد که میزان لقی بلبرینگ مدنظر تقریباً عادی است و به همین دلیل نباید از آن در ساختارهایی استفاده کرد که لقی بیش از حد مشکل‌ساز می‌شود.
  • حرف c انگلیسی در کنار عدد ۵: این ترکیب نشانگر بیشترین میزان لقی در بلبرینگ است.
  شماره فنی مخصوص بلبرینگ باید در دفترچه محصول قید شود.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .
  شماره فنی مخصوص بلبرینگ باید در دفترچه محصول قید شود.

  با بلبرینگ‌هایی که شماره فنی ندارند چه کنیم؟

  اگرچه نام‌گذاری بلبرینگ‌های مختلف امری کاملاً عادی و استاندارد است؛ اما هنوز بلبرینگ‌هایی را می‌توان مشاهده کرد که از این استاندارد پشتیبانی نمی‌کنند. در چنین مواردی شناخت نوع بلبرینگ دشوار می‌شود. در چنین شرایطی باید تشخیص بدهید که محصول مدنظر یک نوع بلبرینگ به شمار می‌آید و یا یک نوع ROLL bearing. این محصولات شباهت بسیار زیادی به هم دارند و همین امر تشخیص آن‌ها را کمی دشوار می‌کند.

  پس از تشخیص نوع محصول، باید با ابزاری مانند کولیس اندازه‌گیری، قطر حفره درونی بلبرینگ را اندازه‌گیری کنید. در مرحله بعد به سراغ کتابچه‌های راهنمای شماره فنی بلبرینگ بروید و اندازه مدنظر را در بین جداول مختص بلبرینگ پیدا کنید. به‌طورکلی توصیه می‌کنیم جهت انتخاب یک محصول باکیفیت به سراغ بلبرینگ‌هایی که شماره فنی خاصی ندارند، نروید؛ زیرا شناسایی این نوع بلبرینگ‌ها و همچنین قطعات مورد نیازشان روند پیچیده‌ای دارد.    فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .

  شماره فنی هر بلبرینگی مختص به آن محصول است.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .
  شماره فنی هر بلبرینگی مختص به آن محصول است.

  سخن پایانی

  در این متن در مورد مهم‌ترین موارد مربوط به شماره‌های فنی خاصی که بر روی بلبرینگ‌ها حک می‌شوند، با شما صحبت کردیم. همان‌طور که گفته شد، امروزه شناخت شماره فنی به کاربران کمک می‌‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بلبرینگ مناسب با محصول مدنظر خود را انتخاب کنند. شماره فنی مخصوص بلبرینگ‌ها، مانند یک کد ملی است که تمام مشخصات بلبرینگ در آن ذکر می‌شود.

  شماره فنی بلبرینگ دارای استاندارد خاصی است که به آن استاندارد din 623 می‌گویند. در واقع تمامی شماره‌های فنی بلبرینگ بر اساس این استاندارد تهیه می‌شوند. ردا صنعت مفتخر است انواع بلبرینگ‌ را با نازل‌ترین قیمت بازار به شما عزیزان عرضه کند.   فروش بلبرینگ و رولبرینگ شماره فنی بلبرینگ و رولبرینگ .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader