ردا صنعت

نکات مهم درباره تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی

 • همان‌طور که می‌دانید از تاورکرین‌ها برای جابه‌جایی مصالح سنگین در پروژه‌های عظیم استفاده می‌شود. به‌عنوان نمونه می‌توان به استفاده از تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی اشاره کرد. تجهیزات و دکل‌های مخابراتی اغلب بسیار سنگین و بلند هستند و همین مسئله موجب می‌شود تا برای نصب آن‌ها به تاورکرین و جرثقیل‌های بزرگ نیاز باشد.نصب تجهیزات مخابراتی- تاور کرین- تاور کرین و نصب تجهیزات مخابراتی- کاربرد تاور کرین 

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  با استفاده از تاورکرین‌ شما می‌توانید به‌راحتی تجهیزات مخابراتی را در محل مورد نظرتان نصب کنید. در ادامه به بررسی نکات مهم نصب تاورکرین‌ برای اجرای تجهیزات مخابراتی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  مهم‌ترین کاربردهای تاورکرین در نصب دکل‌های مخابراتی

  نگاهی کلی به تاورکرین و کاربردهای آن

  در ابتدا و پیش از اینکه به بررسی نکات مهم نصب تاورکرین بپردازیم بهتر است شما را بیشتر با آن آشنا کنیم. همان‌طور که می‌دانید تاورکرین‌‌ها دارای نام‌های مختلفی هستند؛ اما مشهورترین آن‌ها جرثقیل برجی است. از تاورکرین‌ها برای بالا و پایین بردن مصالح و بارهای سنگین در ساختمان‌ها و دکل‌های بلند استفاده می‌شود.

  وظیفه اصلی تاورکرین‌‌ها محافظت از سازه در حال ساخت است. این مسئله به این معنا است که می‌توان از این جرثقیل‌ها به‌عنوان یک حامی برای برج‌ها و دکل‌های بلند نیز استفاده کرد.

  این حمایت در واقع به معنای جابه‌جا کردن وسایل و مصالح مختلف، بالا و پایین بردن تجهیزات و… است. اندازه تاورکرین‌ اغلب بلندتر از ساختمان و دکل‌های در حال ساخت است و این مسئله به این خاطر است که تاورکرین‌ باید بتواند تا قسمت پشت‌بام وسایل و تجهیزات را به طور کامل بالا ببرد.

  این جرثقیل‌ها به دو شکل ثابت و متحرک تولید می‌شوند و اغلب افراد ترجیح می‌دهند که آن‌ها را اجاره کنند؛ زیرا هزینه خرید این جرثقیل‌ها بسیار زیاد است و اجاره‌کردن آن‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر محسوب می‌شود.

  نصب تاورکرین برای جای‌گذاری تجهیزات مخابراتی

  حال نوبت به آن رسیده که شما را با نحوه جای‌گذاری تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی آشنا کنیم. در زمان نصب تاورکرین‌ باید دقت داشته باشید که این جرثقیل‌ها باید از دکل‌های مخابراتی بلندتر باشند تا شما بتوانید به‌راحتی مصالح و تجهیزات را در بالاترین قسمت دکل قرار دهید. برای نصب تاورکرین‌ باید به یک سری نکات و مسائل نیز توجه داشته باشید که در ادامه آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.نصب تجهیزات مخابراتی- تاور کرین- تاور کرین و نصب تجهیزات مخابراتی- کاربرد تاور کرین 

  مرحله اول: نصب پایه

  این مرحله یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل نصب تاورکرین‌ است. برای نصب کردن تاورکرین‌ نخستین کاری که باید انجام دهید، نصب پایه آن است. نصب پایه تاورکرین‌ دارای انواع مختلفی است که یکی از آن‌ها نصب با روش تثبیت است. این روش برای جرثقیل‌هایی که به‌صورت ثابت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  در این روش پایه به شکل ثابت درون زمین قرار می‌گیرد و روی آن بتن‌ریزی می‌شود تا به طور محکم در زمین باقی بماند. در نقطه مقابل برای نصب جرثقیل‌های متحرک باید از ریل‌های متحرک استفاده کرد.

  تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  نصب دکل‌های مخابراتی با استفاده از تاورکرین
  مرحله دوم: افزودن سکشن‌ها

  مرحله دوم جای‌گذاری تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی، افزودن سکشن‌ها است. این کار به کمک جرثقیل‌های متحرک و تعداد زیادی پیچ‌ومهره انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت شما برای نصب تجهیزات تاورکرین خود به جرثقیل نیاز دارید. سکشن‌ها روی پایه اصلی تاورکرین‌ نصب می‌شوند.

  مرحله سوم: نصب سکشن‌های ارتفاعی

  پس از اینکه شما پایه تاورکرین‌ و سکشن اصلی را نصب کردید باید یک سری سکشن برای ارتفاع دادن به جرثقیل استفاده کنید. این سکشن‌ها در واقع تنها برای بلندتر کردن پایه تاورکرین‌ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  پس از نصب کامل سکشن‌ها نوبت به نصب قطعه زیر گردان و گردان تاورکرین‌ می‌رسد. قطعه گردان تاورکرین‌ بسیار سنگین است و باید به‌وسیله جرثقیل‌های محکم در جای خود قرار بگیرد.

  مرحله چهارم: نصب قسمت کله‌قندی

  این قطعه باید به قسمت گردان تاورکرین‌ وصل شود؛ بنابراین با استفاده از چهار پین این قطعه را در محل مورد نظر نصب می‌کنند. سپس کنفلش جرثقیل نیز نصب می‌شود. این قطعه با استفاده از جرثقیل بالا می‌رود تا به کابل و بازو متحرک تاورکرین‌ در قسمت کله‌قندی وصل شود.نصب تجهیزات مخابراتی- تاور کرین- تاور کرین و نصب تجهیزات مخابراتی- کاربرد تاور کرین 

  سپس بازوی اصلی تاورکرین‌ نیز با استفاده از جرثقیل‌های متحرک بالا می‌رود و روی قسمت کله‌قندی با استفاده از پین وصل می‌شود.

  تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  مراحل نصب تاورکرین برای تجهیزات مخابراتی

  مرحله پنجم: نصب شاریوت

  این مرحله آخرین مرحله نصب تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی است. این قطعه روی قسمت بالای تاورکرین‌ نصب می‌شود و سپس وزنه‌های کنفلش روی آن قرار می‌گیرند. بکسل‌های شاریوت یکی از مهم‌ترین قطعات برای نصب و راه‌اندازی تاورکرین‌ها هستند.

  پس از نصب کامل تاورکرین‌ نوبت به وصل کردن تابلو برق و تجهیزات برقی آن است. تابلو برق تاورکرین‌‌ها جریان برق AC را به جریان DC تبدیل می‌کند و از این طریق برق مورد نیاز موتور جرثقیل‌ها را تأمین می‌کند.

  انواع دکل‌های مخابراتی و تجهیزات آن

  ممکن است شما به‌درستی با دکل‌های مخابراتی آشنایی نداشته باشید؛ بنابراین بهتر است آن‌ها را به‌صورت اجمالی به شما معرفی کنیم که شامل گزینه‌های زیر هستند:

  •  برج گاید: این دکل‌ها با استفاده از یک سیم به زمین اتصال پیدا می‌کنند. وزن این برج‌ها بسیار کم است و در مکان‌هایی که دارای فضای کافی هستند، نصب می‌شوند. حتی می‌توان آن‌ها را روی پشت‌بام‌های منازل نصب کرد.
  •  برج خود: این برج‌ها از سه یا چهار پایه فلزی برخوردار هستند و وزن سنگینی دارند. برای نصب این دکل‌ها و تجهیزات آن‌ها اغلب از تاورکرین‌ها استفاده می‌شود. از این برج‌ها در ارتفاعات بلند که دارای باد زیاد هستند، استفاده می‌شود.
  •  برج‌های تک پایه: این مدل از برج‌ها دارای بخش‌های چندوجهی هستند. اغلب برای شبکه تلفن همراه و مخابرات از این نوع دکل‌ها استفاده می‌شود و برای نصب آن نیز از تاورکرین‌‌های متحرک یا ثابت کمک گرفته می‌شود.
  تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  بهترین نوع تاورکرین برای نصب تجهیزات مخابراتی

  سخن پایانی

  در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه جای‌گذاری تاورکرین در نصب تجهیزات مخابراتی آشنا کنیم. تاورکرین‌ها اغلب برای حمل و جابه‌جایی مصالح مختلف در پروژه‌های مرتفع استفاده می‌شوند. برای نصب این جرثقیل‌ها در ابتدا باید پایه را نصب کنید و سپس به ترتیب به نصب سکشن‌ها، کله‌قندی و… بپردازید. شما می‌توانید تمامی تجهیزات مربوط به تاورکرین‌ را از ردا صنعت تهیه کنید و از کیفیت آن مطمئن باشید.

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader