ردا صنعت
بلبرینگ در ابعاد مختلف

بلبرینگ کی جی KG

 • بلبرینگ کی جی KG که امروزه در ابعاد مختلف وجود دارد، اواخر قرن 19 و در ابتدا با دست‌ساخته شده است. در حال حاضر بلبرینگ­ها که ممکن است به اسم یاتاقان نیز شناخته شوند، جزو پرکاربردترین قطعات ماشین به شمار می­روند؛ زیرا حرکت غلت ­مانند آنها تقریباً حرکت به تمام جهات را آسان کرده و به کاهش اصطکاک کمک می­کنند. در این مقاله علاوه بر معرفی بلبرینگ، اجزای تشکیل‌دهنده و کارکرد آنها را بررسی خواهیم کرد. برای آشنایی هر چه بیشتر با این ابزار تا پایان مقاله با ما همراه باشید. خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  آشنایی با تعریف  بلبرینگ کی جی KG

  بلبرینگ یکی از رایج­ترین انواع یاتاقان­های مورداستفاده است که از یک ردیف توپ به‌عنوان عناصر چرخان تشکیل شده است. این توپ­ها بین دو قطعه فلزی حلقوی قرار گرفته­اند که در حلقه درونی چرخش آزاد بوده؛ ولی در حلقه بیرونی ساکن است. بلبرینگ­ها اصطکاک بسیار کمی را در طول کار ایجاد می­کنند و ظرفیت کمی برای تحمل بار دارند؛ به این دلیل که منطقه تماس کوچکی بین توپ‌­ها و بلبرینگ­‌ها قرار دارد. آنها علاوه بر بارهای شعاعی، می­توانند بارهای محوری را نیز در دو جهت تحمل کنند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  بلبرینگ­ها از چه اجزایی تشکیل شده‌­اند؟

  بلبرینگ­ کی جی KG به طور معمول از اجزایی تشکیل شده­ که عبارت است از:

  • دو حلقه یا دیسک با مسیرهای مسابقه
  • عناصر نورد به شکل غلتک یا توپ
  • قفسی که اجزای چرخنده را از هم جدا کرده و آنها را هدایت می­کند.
  • حلقه داخلی / حلقه بیرونی که معمولاً از فولاد یا آلیاژ کروم و با خلوص بالا ساخته می­شوند.

  در ساخت ببلبرینگ­ها، می­توان از مواد خاصی مانند سرامیک یا پلاستیک نیز استفاده کرد. اگرچه پلاستیک­ها قابلیت تحمل دمای بالا را ندارند؛ اما به طور قابل‌توجهی از فولاد سبک­تر هستند. استفاده از پلاستیک یا سرامیک و قیمت مناسب­تر آنها باعث می­شود تا در بخش­هایی از صنعت مانند خودروسازی، ارزشمندتر باشند.

  مشخصات فنی بلبرینگ کی جی  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 
  مشخصات فنی بلبرینگ کی جی

  تشریح مشخصات فنی بلبرینگ‌­ها

  ببلبرینگ‌­ها از دو مسیر عبوری تشکیل شده­اند که در بین آنها تعدادی توپ فلزی قرار گرفته است. این توپ­ها امکان چرخش را فراهم می­کنند و اصطکاک را کاهش می­دهند. ببلبرینگ‌­ها همچنین جزو پرکاربردترین اجزایی هستند که در اشیا روزمره بسیاری مانند دوچرخه­ها، مخلوط­کن، اسکیت برد، پخش‌کننده‌های DVD، دستگاه­های فتوکپی و غیره به کار برده می­شوند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  بلبرینگ­‌ها معمولاً در وسایلی استفاده می­‌شوند که سرعت بالا و میزان بار کمتری دارند. اگر میزان بار روی آنها زیاد باشد، این خطر وجود دارد که با تغییر شکل‌دادن توپ­ها، یاتاقان­ها در زمان کم از کار بیفتند. یکی دیگر از موارد مهم در استفاده از بلبرینگ‌­ها که به طور چشمگیری در کارایی آنها تأثیرگذار است، روغن­کاری این وسیله با گریس است که برای حفظ روغن گریس و جلوگیری از ورود آلودگی، آب­بندی شوند. این موارد در صنایعی با آلودگی بالا مانند کار در معدن یا صنعت کشاورزی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

   استفاده از بلبرینگ­‌های کی جی KG به چه هدفی صورت می­‌گیرد؟

  هدف اصلی بلبرینگ کی جی KG، جلوگیری از تماس مستقیم دو فلز بر روی‌هم در یک قطعه است که در حرکت نسبی قرار دارند. این امر از اصطکاک، تولید گرما و در نهایت از ساییده شدن و پارگی قطعات جلوگیری می­کند و همچنین مصرف انرژی را نیز کاهش می­دهد؛ زیرا حرکت لغزشی با نورد کم، جایگزین اصطکاک می­‌شود.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  آنها همچنین بار عنصر در حال حرکت را نیز به محفظه منتقل می­کنند. این بار ممکن است شعاعی، محوری یا ترکیبی از هر دو باشد. علاوه بر این موارد، بلبرینگ­ها آزادی حرکات قطعات متحرک را در جهت­های از پیش تعریف شده محدود می­کنند.

  بلبرینگ کی جی KG  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 
  بلبرینگ کی جی KG

  مزایای استفاده از بلبرینگ کی جی KG

  • مقاومت بالا در برابر ساییدگی
  • عدم نیاز مکرر به روغن­کاری
  • کاهش اصطکاک و در نتیجه کاهش اتلاف انرژی
  • عمر طولانی
  • طریقه تعویض آسان
  • داشتن ابعاد کوچک و قابلیت حمل آسان
  • قیمت مقرون‌به‌صرفه
  • تحمل بالا در زمان رانش بار

  معایب استفاده از بلبرینگ کی جی KG

  • ممکن است بسیار طویل و بیش از حد بلند باشند.
  • امکان شکستن آنها در برابر ضربات متعدد وجود دارد.
  • نمی­توانند وزنه­های بزرگ و بسیار سنگین را تحمل کنند.
  پرکاربردترین نوع بلبرینگ­ها کدام است؟

  ببلبرینگ­های شیار عمیق، پرکاربردترین نوع از بلبرینگ­ها هستند که حلقه­ای از توپ در بین دو قطعه آنها قرار گرفته است. این حلقه­ها در واقع وزن بار را منتقل کرده و امکان حرکت چرخشی بین دو قطعه را فراهم می­کنند. توپ­ها نیز توسط یک نگهدارنده در جای خود ثابت می­شوند. این نوع از بلبرینگ­ها، اصطکاک چرخشی بسیار کمی دارند و برای کاهش صدا و لرزش بهینه­سازی شده‌­اند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  همچنین، برای برنامه­های با سرعت بالا نیز بسیار ایدئال هستند. این ببلبرینگ­ها، نصب آسانی دارند و تعمیر و نگهداری از آنها نیازمند زمان و بودجه کمی است. در حین نصب باید توجه داشته باشید تا از ایجاد فرورفتگی روی ریس­ها جلوگیری کنید؛ زیرا باید روی شفت­‌ها فشار داده شوند.

  بلبرینگ و روانکاری آن  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 
  بلبرینگ و روانکاری آن

  آشنایی با نحوه روانکاری بلبرینگ

  آگاهی از نحوه روانکاری بلبرینگ، یکی از مهم­ترین معیارها برای انتخاب بلبرینگ مناسب است؛ چراکه روغن­کاری نامناسب را می­توان یکی از شایع­ترین دلایل خرابی بلبرینگ­ها نام برد. روغن­کاری در واقع، یک‌لایه روغن بین نورد و مسیر بلبرینگ کی جی KG ایجاد می­کند که از ایجاد اصطکاک جلوگیری کرده و به کاهش گرمای بیش از اندازه کمک می­کند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  در این میان رایج­ترین روغن مورد استفاده در روانکاری، روغن گریس است که از روغنی با عامل غلیظ­کننده تشکیل شده است. عامل غلیظ­کننده، روغن را در جای خود نگه داشته و بنابراین از بلبرینگ خارج نمی­شود. همانطور که توپ (بلبرینگ) یا غلتک (برینگ غلتکی) روی گریس می­چرخد، عامل غلیظ­کننده جدا می­شود و فقط لایه روغن، بین عنصر نورد و مسیر ببلبرینگ گیر می­کند. پس از عبور از این مسیر نیز عنصر نورد، روغن و عامل غلیظ­کننده دوباره به یکدیگر می­پیوندند.  خرید (فروش)، دریافت لیست قیمت بلبرینگ کی جی KG. 

  جمع­‌بندی نهایی

  بلبرینگ کی جی KG یکی از برینگ­های متعلق به ببلبرینگ شیار عمیق بوده و خود تراز و دوطرفه است. این نوع از بلبرینگ بدون مهروموم بوده و دو ردیف دارد. هر دو ردیف در یک راهروی کروی در حلقه بیرونی قرار دارند و به ساختار ببلبرینگ اجازه می­دهند تا خود تراز شود. این بدان معنی است که هر نوع ناهماهنگی شفت نسبت به محفظه یاتاقان، تأثیر منفی بر روی عملکرد نداشته باشد. این قطعه که نام دیگر آن یاتاقان است کاربرد فراوانی در ماشین‌ها دارد.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader