ردا صنعت
آسانسور صنعتی آلیماک

آسانسور صنعتی

 • همه ما به‌ صورت کلی با اسانسور و نحوه استفاده از آن آشنایی داریم. اما باید بدانید که اسانسورهایی که در ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، تنها یکی از انواع مدل‌های اسانسور هستند. از این اسانسورها نمی‌توان در مراکز و کارخانه‌های صنعتی استفاده کرد. اسانسوری که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، آسانسور صنعتی نام دارد. این اسانسورها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی هستند که امکان استفاده از آن‌ها در محیط‌های صنعتی را ایجاد می‌کند. در ساخت سازه های بلند و مرتفع بعد از ساخت سازه امکان انتقال تجهیزات با استفاده از تاورکرین مقدور نمی باشد از این رو استفاده از آسانسور کارگاهی بسیار مهم است.  دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  آسانسور صنعتی چیست؟

  آسانسورها وسایلی هستند که از آن برای جابه‌جایی افراد و بار به ‌صورت عمودی استفاده می‌کنند. به آسانسورهایی که در محیط‌های صنعتی مانند ساختمان‌های در حال ساخت، کارخانه‌ها و پروژه‌های مختلف صنعتی استفاده می‌شود، اسانسور صنعتی (آسانسور کارگاهی) می‌گویند. این پروژه‌ها بسته به نوع فعالیتی که دارند، نیازمند یک نوع خاصی از اسانسورها هستند که ویژگی‌های متنوعی داشته باشد. برای مثال اسانسور باید بتواند در برابر فشار، ضربه، انفجار، آتش‌سوزی و … مقاوم باشد.   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  درواقع اسانسورهای صنعتی را به‌ گونه‌ای تولید می‌کنند که توانایی کار در محیط‌های سخت صنعتی را داشته باشد. این اسانسورها می‌توانند از جان افراد و همین‌طور سلامت بار و تجهیزات محافظت کنند و ایمنی پروژه را بالا ببرند. ازاین‌رو لازم است تا در پروژه‌های صنعتی، از اسانسورهای صنعتی موردنیاز همان پروژه استفاده شود. البته با توجه ‌به ویژگی‌های مختلفی که این اسانسورها دارند، می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های غیرصنعتی نیز استفاده کرد.   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  آلیماک   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.
  آسانسورهای صنعتی (آسانسورهای کارگاهی) در پروژه‌ها و محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

  آشنایی با کاربردهای مختلف اسانسور صنعتی

  آسانسورهای صنعتی همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد، در پروژه‌های مختلف صنعتی استفاده می‌شوند. اما این پروژه‌های صنعتی خود به دسته‌های بسیار مختلفی تقسیم می‌شوند. همین امر موجب می‌گردد تا آسانسورهای صنعتی نیز بسته به نیاز پروژه، در دسته‌های مختلفی قرار بگیرند. اگر بخواهیم آسانسورهای صنعتی را بسته به نوع کارکردشان در صنعت دسته‌بندی کنیم، به لیست زیر خواهیم رسید:

  • آسانسورکارگاهی که در صنایع سدسازی استفاده می‌شوند
  • آسانسورصنعتی که در صنایع معدنی مورداستفاده قرار می‌گیرند
  • آسانسورکارگاهی که برای کار در نیروگاه‌ها تولید می‌شوند
  • آسانسور صنعتی برای استفاده از صنایع پتروشیمی و پالایشگاه‌ها
  • آسانسورهایی که قابل‌استفاده در صنایع دریایی هستند
  • آسانسورصنعتی که از آن‌ها برای استفاده در صنایع فلزی مانند فولاد، مس، آلومینیوم و روی استفاده می‌کنند
  • آسانسورهایی که در کارخانه‌های مختلف تولیدی و صنعتی استفاده می‌شود
  • آسانسورهایی که در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  ما در بالا به برخی از آسانسورهایی که تحت عنوان آسانسور صنعتی در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کردیم. اما نکته مهم این است که در هر پروژه صنعتی باید از آسانسورهای صنعتی موردنیاز و منحصربه‌فرد همان پروژه، از نظر جزئیات فنی استفاده کرد. همکاران ما در شرکت ردا صنعت آماده ارائه مشاوره فنی و مهندسی برای انتخاب بهترین آسانسور صنعتی و کارگاهی می‌باشند. لطفا در صورت نیاز با ما تماس بگیرید. 

  آسانسور ضدحریق   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.
  آسانسور ضد حریق

  مزایای استفاده از آسانسورهای صنعتی

  همان‌طور که اشاره شد بسته به نوع پروژه صنعتی، آسانسورهای صنعتی مختلفی طراحی و اجرا می‌شوند. این آسانسورها می‌توانند به ‌سادگی با رعایت استانداردهای لازم، امنیت و ایمنی پروژه را بالا ببرند. البته باید توجه کرد که فرایند نصب و راه‌اندازی این آسانسورهای صنعتی نیز دارای اهمیت بوده و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. ازاین‌رو تنها شرکت‌های معدودی هستند که توانایی تولید آسانسور صنعتی باکیفیت و استاندارد را دارند.

  باید بدانید که طراحی این آسانسورها می‌تواند نیازمند محاسبات و پیاده‌سازی‌های پیچیده‌ای باشد. یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از آسانسورهای صنعتی، مقاومت بالای آن‌ها است. ازاین‌رو که از آن‌ها در صنعت استفاده می‌شود، باید در برابر اشتعال، انفجار و حتی نشتی آب نیز مقاوم باشند. از این آسانسورها همچنین می‌توان برای جابه‌جایی نفرات و بار به‌ صورت ترکیبی استفاده کرد. جالب است بدانید که آسانسورهای صنعتی دارای محدودیت ارتفاع نیستند و می‌توان آن‌ها را بسته به نیاز خود، مرتفع تولید کرد.

  موارد استفاده از آسانسور صنعتی

  از مهم‌ترین مکان‌هایی که از آسانسورهای صنعتی استفاده می‌کنند، می‌توان به سکوهای نفتی، مجتمع‌های پتروشیمی، واحدهای مختلف صنعتی، پالایشگاه‌های گوناگون، انبارها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانه‌های سیمان، معادن، سیلوها و … اشاره کرد. از آن جایی که در چنین پروژه‌هایی کوچک‌ترین جرقه و یا حادثه‌ای می‌تواند اتفاقات ناگواری را به همراه داشته باشد، باید آسانسور صنعتی را به ‌صورت کاملا ایمن و با رعایت موازین و استانداردهای مختلف تولید کرد.   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  آسانسور کارگاهی   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.
  تجهیزات مختلف در تولید آسانسورهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

  تجهیزات مورداستفاده در آسانسورهای صنعتی

  به ‌صورت کلی در ساخت آسانسورهای مختلف صنعتی از یک سری تجهیزات به‌خصوص استفاده می‌کنند. از جمله این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  • الکتروموتور
  • کابین و متعلقات آن
  • چراغ روشنایی
  • تابلو فرمان
  • تجهیزات مخصوص ایمنی
  • میکروسوئیچ
  • پوش باتن
  • تجهیزات جانبی

  آشنایی با مشخصات آسانسور صنعتی

  • آسانسورهای صنعتی به ‌صورت معمول می‌توانند وزنی بین 500 تا 3000 کیلوگرم را تحمل کنند.
  • سرعت این تجهیزات بین 2 تا 6 متر بر ثانیه است.
  • بیشتر آسانسورهای صنعتی دارای کابین‌های فلزی با درب آکاردئونی هستند.
  • سیستم حرکتی این تجهیزات به ‌صورت کششی با وینچ است.
  • در هنگام ساخت از ترمز پاراشوت استفاده می‌کنند. در صورتی ‌که سرعت این آسانسورها از حد مجاز بیشتر شد، به کمک این ترمز می‌توان آسانسور صنعتی را متوقف کرد.
  • ابعاد این‌گونه آسانسورها را با توجه ‌به پروژه تغییر می‌دهند.
  • وجود سیستم اضافه‌بار که اجازه حرکت به آسانسور را در زمانی که بار با وزن بیشتر از حد مجاز بر روی آن قرار داده‌اید، نمی‌دهد.
  • وجود یک ترمز الکترومغناطیس در پشت الکتروموتور. این ترمز باعث می‌گردد تا آسانسور دقیقا در مکان مورد نظر توقف کند و از برگشت کابین به سمت پایین نیز جلوگیری خواهد کرد.
  آسانسور   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.
  طراحی آسانسور کارگاهی باتوجه به پروژه

   

  نکات مهم پیش از استفاده از آسانسورهای صنعتی

  • ازآن‌رو که این آسانسورها باید دارای کیفیت در ساخت با تکیه ‌بر استانداردهای روز باشند، نیاز است که حتما آن‌ها را از شرکت‌های معتبر و باسابقه خریداری کنید.
  • شرکتی که قصد تهیه آسانسور صنعتی از آن را دارید باید پروانه فعالیت از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد.
  • از آن جایی که در استفاده از این آسانسورها باید کیفیت و کارایی را مدنظر قرار داد، لازم است که بسته به نوع پروژه‌ای که قرار است در آن از آسانسورهای صنعتی استفاده کنید، یک مدل آسانسور جدید طراحی و نصب کنید.
  • حتما نصب و اجرای آسانسور را به افراد متخصص و دارای سابقه در این زمینه بسپارید.
  • مطمئن شوید افرادی که از آسانسورهای صنعتی در پروژه استفاده می‌کنند، آموزش کار با این دستگاه را دیده‌اند و توانایی کار با آن را دارند.

  نتیجه‌گیری

  آسانسورها تجهیزاتی هستند که برای جابه‌جایی افراد و بار به‌ صورت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما آسانسورهایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای ویژگی‌ها و توانایی‌های بسیار گسترده‌تری باشند. این آسانسورها که در صنایع مختلف، کارخانه‌ها، انبارها، فروشگاه‌ها، معادن و … استفاده می‌شوند، آسانسور صنعتی نام دارند. باید بسته به نوع پروژه صنعتی، حتما آسانسور مخصوص به آن را طراحی و اجرا کرد. این آسانسورها می‌توانند امنیت و ایمنی پروژه را بالا ببرند.   دریافت قیمت، خرید (فروش) و اجاره آسانسور صنعتی.

  شرکت ردا صنعت بزرگترین تامین و تولید کننده ماشین آلات صنعتی و ساختمانی در خدمت کارفرمایان و پیمانکاران محترم می‌باشد. 

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  9 دیدگاه دربارهٔ «آسانسور صنعتی»

  1. بازتاب: آسانسور کارگاهی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | خرید آسانسور کارگاهی

  2. بازتاب: تفاوت آسانسور صنعتی و کارگاهی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: جرثقیل سقفی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | خرید جرثقیل سقفی| جرثقیل سقفی

  4. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در بندرعباس - ردا صنعت بزرگترین مرکز تاورکرین و آسا

  5. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در رشت - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  6. بازتاب: لوازم جانبی آسانسور های کارگاهی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  7. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در اردبیل - ردا صنعت بزرگترین مرکز تاورکرین و آسانسو

  8. بازتاب: اجزای آسانسور - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  9. بازتاب: آسانسور کارگاهی Gjj - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader