ردا صنعت
کار کردن با ریموت کنترل تاور کرین

ریموت کنترل تاور کرین

 • در این مقاله قصد داریم در ارتباط با ریموت کنترل تاور کرین گفتگو کنیم. تاور کرین معنای جرثقیل برجی می‌دهد. برای  ساختمان‌هایی که ارتفاع آنها خیلی بلند که  امکان استفاده از جرثقیل معمولی را ندارند طراحی شده است. پس از گذشت مدتی از ساخت این وسیله سازندگان ساختمان‌ها و برج‌ها به مزیت‌هایی از قبیل کاهش هزینه و سرعت بخشیدن به مراحل ساخت با استفاده از این جرثقیل پی بردند و کم‌کم برای هر پروژة ساختمانی از آن استفاده کردند. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  حال برای کنترل این جرثقیل نیاز به یک کنترل­گر داریم که هم از بالا و هم از پایین این جرثقیل را کنترل کند. مکان کنترل‌گر جرثقیل در بازدهی و دقت کار با این وسیله بسیار مهم است و بهترین بازدهی وقتی حاصل می‌شود که کنترل‌گر در محلی که قرار است بار گذاشته شود قرار داشته باشد.

  اما برای اینکه فردی که کنترل را در دست دارد، بتواند این جرثقیل را کنترل کند نیاز به یک کنترل یا ریموت است. در ادامه به بررسی این ریموت و ویژگی‌های تاور کرین و … می‌پردازیم.

   

  تاور کرین
  تاور کرین

  معرفی دقیق تاور کرین

  در این مقاله به توضیح دقیق تاور کرین و ریموت کنترل تاور کرین می‌پردازیم. به‌طورکلی این جرثقیل ساختمانی برای بالابردن و جابه‌جایی وسایل در ارتفاعات زیاد است که امکان جابه‌جایی در شعاع خود را می‌دهد. درگذشته برای ساخت سازه‌های عظیم مشکلات فراوانی وجود داشت و نبود امکانات باعث بالارفتن درجه سختی کار اعم از هزینه‌های حمل، وقت، نیروی انسانی و … می‌شد. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  برای حل این مشکل اولین‌بار یونان باستان با استفاده از چوب  و با نیروی کارگر و حیوانات عظیم جثه تاور کرین  ساختند و با آن سازه‌های عظیمی را بنا کردند. پس از پیشرفت علم و کشف آهن در ساخت آن از آهن و چدن نیز استفاده شد. این امر  باعث زیادشدن استحکام و کاربردی تر شدن این سازه شد. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  ما امروزه این سازه را در اقصا نقاط شهر مشاهدة کنیم که این نیز نشان‌دهندة کاربرد آن در صنعت ساختمان‌سازی است. این جرثقیل توانایی حمل اشیا را در 360 درجة خود دارد که این امتیازی مهم و عالی برای این سازه است. این جرثقیل طبق اصول اهرام تعادلی کار می‌کند و شکل مدرنی از این اهرام محسوب می‌شود. این سازه معمولاً دارای پایه‌ای در زمین و وزنه‌ای برای حفظ تعادل است که به آن کمک می‌کند تا در هرجایی مورداستفاده قرار بگیرد. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  ویژگی‌های تاور کرین

  تاور کرین ویژگی‌های عالی دارد که در ادامه به‌صورت کامل آنها را بیان می‌کنیم.

  قدرت تحمل وزن

  قدرت تحمل وزن یعنی این جرثقیل چقدر می‌تواند بار بردارد تا بدون خم شدن یا شکستگی یا … آن بار را انتقال دهد. کار بلندکردن وزن توسط گیربکس‌های قوی انجام می‌شود که متصل به الکتروموتور و سیم‌بکسلی است که متصل به بار می‌گردد.

  در این جرثقیل‌ها نوعی از میکرو چیپ قرار دارد که به شما اجازه نمی‌دهد باری سنگین‌تر از حد مجاز بردارید. این میکرو چیپ برای امنیت این نوع جرثقیل‌ها بسیار مهم است.

  قدرت مانور بالا در جهت جلو و عقب

  این وسیله می‌تواند بار را به‌صورت طولی در ریل خود حرکت دهد و بار را به‌جای مناسب خود منتقل کند. البته برای انتقال بار در جهت ریل باید ابتدا میکرو چیپ اجازه بدهد؛ زیرا دورکردن از محل قبلی باعث واردشدن فشار بیشتر به جرثقیل می‌شود. ریموت کنترل تاور کرین با محاسبه شرایط محیطی مقدار جابه‌جایی بهینه بار را به شما می‌گوید و شما می­توانید امنیت کار خود را بالا ببرید. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  قدرت مانور بالا در  گردش

  تاور کرین علاوه بر تغییر طول ریل خود می‌تواند در 360 درجه نیز بچرخد و بار را دقیقاً در همان جایی که شما می‌خواهید قرار دهد. نکته ایمنی که برای این نوع گردش باید لحاظ شود سرعت گردش است؛ زیرا اگر سرعت بالا برود نیروی رانش به جسم وارد می‌شود و جسم دور بر می‌دارد که می‌تواند باعث خسارت‌هایی جبران‌ناپذیر شود. خرید قیمت و نصب ریموت کنترل تاورکرین

  تنظیم ارتفاع

  تمام تاور کرین‌ها می‌توانند ارتفاع خود را به نسبت ساختمان تنظیم کنند. این کار با افزودن سکشن به آنها یا کم‌کردن آنها انجام می‌شود.

  فروش ریموت کنترل تاور کرین
  فروش ریموت کنترل تاور کرین

  کاربردهای تاور کرین

  تاور کرین کاربردهای گسترده‌ای در زمینه حمل‌ونقل بار دارد که در ادامه به این کاربردها اشاره می‌کنیم:

  • بالابردن انواع مصالح ساختمانی
  • سیلوسازی
  • برج‌سازی
  • پل‌سازی
  • ساختمان‌سازی
  • حمل کالا در بنادر بزرگ
  • جابه‌جایی قطعات سنگین در صنایع متفاوت

  انواع تاور کرین

  در ادامه می‌خواهیم انواع تاور کرین‌های معروف که اغلب توانایی کنترل با مزیت استفاده از ریموت کنترل دارند را باهم مورد بررسی قرار دهیم.

  تاور کرین خود نصب شونده

  این تاور کرین قدرت خود را از موتور درون سیستم می‌گیرد.

  تاور کرین کمک نصب شونده

  این تاور کرین قدرت خود را از منبع خارجی یعنی برق دریافت می‌کند.

  تاور کرین ثابت

  یک سازه معمولی است و برای کارهای معمولی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  تاور کرین بالابرنده

  این نوع تاور کرین‌ها با افزایش ارتفاع سازه بالا می‌روند و طول خود را تنظیم می‌کنند.

  تاور کرین ریلی

  این نوع جرثقیل‌ها روی ریل حرکت می‌کنند و برای مسیرهای ریلی کاربرد دارند.

  تاور کرین‌های مدرن
  تاور کرین‌های مدرن

  تعریف ریموت کنترل تاور کرین

  یکی از تجهیزاتی که هم موجب امنیت استفاده از تاور کرین و هم باعث کارکرد آسان و دقیق آن می‌شود، ریموت کنترل تاور کرین است. ریموت کنترل وسیله‌ای برای کنترل از راه دور تاور کرین است و عملیات اجرایی تاور کرین را مدیریت می‌کند.

  ریموت کنترل در پروژه‌های ساختمانی و… بسیار کاربردی است و سرعت پروژه را بالا می‌برد. این کنترل از راه دور با امواج رادیویی صورت می‌گیرد. این ریموت می‌تواند میزان عوامل محیطی مثل میزان باد، شدت باد و … را به کنترل‌گر نشان دهد و با تطبیق این اطلاعات با استانداردهای استفاده از تاور کرین امنیت کار شما را ده‌ها برابر بالا ببرد.

  در حقیقت کنترل‌گرها با استفاده از این کنترل می‌توانند درصد آسیب‌های احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهند. ریموت کنترل تاور کرین عملیات بالای صد متر را نیز می‌تواند مدیریت کند و بسیار عالی برای کنترل از راه دور عمل می‌کند.

  کاربرد تاور کرین
  کاربرد تاور کرین

  ویژگی‌های ریموت کنترل تاور کرین

  • حفاظت از کنترل‌گر در برابر صدمات ناشی از نزدیکی به بار
  • حذف خطر برق‌گرفتگی به دلیل پوسیدگی یا … کابین کنترل
  • امکان انتخاب زاویه دید بهتر برای کنترل‌گر
  • کاهش خستگی اپراتورها
  • بازدهی و دقت بالا در حمل بارها
  • و…
  ریموت کنترل تاور کرین
  ریموت کنترل تاور کرین

  تاور کرین با کنترل از راه دور

  امروزه در اکثر تاور کرین‌ها سیستم کنترل از راه دور بی‌سیم و رادیویی نصب شده است. حتی در برخی از کشورهای اروپایی، این سیستم را در تاور کرین‌های فلت تاپ (Flat Top Tower Crane) نیز استفاده می‌کنند. این نوع جرثقیل‌ها با نام تاور کرین سر تخت نیز شناخته می‌شوند.

  تاور کرین‌های سر تخت دارای نصب سریع و آسان هستند. قسمت بالایی این تجهیزات تخت است و کابین اپراتور معمولاً در کنار بازو قرار می‌گیرد. به طور کلی، می‌توان گفت که تقریباً تمام تجهیزات با ریموت کنترل تاور کرین عرضه می‌شوند.

  ریموت کنترل‌ها برای چه تاور کرین‌هایی استفاده می‌شوند؟

  اغلب در اروپا، ریموت کنترل‌ها فقط برای تاور کرین‌های کوچک استفاده می‌شود. منظور از تاور کرین‌های کوچک ارتفاع حدود 100 یا 120 متر است. این امر به این دلیل است که برخی از اپراتورهای جرثقیل‌ها معتقد هستند که برای تاور کرین‌های سنگین‌تر حتماً باید در کابین جرثقیل قرار بگیرند. در کابین بودن اپراتور باعث می‌شود تا اپراتور عکس‌العمل این جرثقیل را هنگام جابه‌جایی بار حس کند.

  هنگامی‌ که تاور کرین قرار است یک بار خیلی سنگین را بلند کند، اپراتور با تکان‌های خاص ماشین متوجه می‌شود که ممکن است این بار ایجاد خطر کند. این احساس فقط زمانی قابل‌ درک است که اپراتور درون کابین اصلی تاور کرین قرار گرفته باشد. اپراتور در کابین می‌تواند از حس خودش کمک بگیرد و بعضی از بارها را بلند نکند و از حوادث احتمالی جلوگیری کند. هنگام استفاده از ریموت کنترل تاور کرین این حس قابل‌ درک نیست.

  ریموت کنترل تاور کرین
  ریموت کنترل تاور کرین

  سیستم ریموت کنترل تاور کرین

  با طراحی‌های دیجیتالی ریموت کنترل‌ها، روزبه‌روز این دستگاه‌ها پیشرفته‌تر می‌شوند. امروزه اکثر ریموت کنترل تاور کرین‌ها تقریباً تمامی امکانات درون کابین را به اپراتور ارائه می‌دهند، به گونه‌ای که اپراتور با این امکانات هیچ کمبودی نخواهد داشت.

  نشانگر وزن بار، نشان دادن درصد تکمیل حداکثر وزن بار، نشان دادن بار زیادی یا حتی نشان دادن قدرت وزش باد بخشی از امکانات این ریموت کنترل‌ها هستند. این پیشرفت چشمگیر بسیار سریع اتفاق افتاده است، به طوری که در بازه زمانی حدود 20 سال، این تاور کرین‌های ساده به دستگاه‌های کامپیوتری پیشرفته‌ای تبدیل شده‌اند.

  ریموت کنترل و صرفه‌جویی در وقت

  ریموت کنترل تاور کرین نقش زیادی در پیشرفت کارها دارد. به‌ عنوان‌ مثال، در برخی پروژه‌ها، تاور کرین‌ها به ‌صورت مدام کار نمی‌کنند. زمانی که یک تاور کرین بیکار یا خراب باشد، پایین آمدن اپراتور و مجدداً بالا رفتن آن پس از چند دقیقه کار منطقی نیست.

  اپراتوری که در کابین قرار می‌گیرد، در مدت ‌زمانی که تاور کرین بیکار است، زمان زیادی را از دست می‌دهد. با استفاده از ریموت کنترل، اپراتور می‌تواند بار را جابه‌جا کند و پس‌ از آن، به ‌صورت آنی به یک کار دیگر بپردازد. ناگفته نماند که تاور کرین‌های کنترلی قیمت بالاتری نیز دارند؛ اما این بالا بودن هزینه ارزش دارد.

  شرکت‌های مختلفی در داخل ایران اقدام به عرضه‌ این تجهیزات می‌کنند که یکی از معتبرترین آن‌ها شرکت ردا صنعت است. این شرکت با سابقه درخشان خود، به‌روزترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین تاور کرین‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

  ریموت کنترل یا دسته‌ بازی تاور کرین

  اپراتوری که ریموت کنترل تاور کرین را در اختیار دارد، از اختیار زیادی برخوردار است. او به ‌راحتی می‌تواند به هر جایی که می‌خواهد، سرکشی کند و در کنار بار راه برود. در شرایطی که لازم است بار با دقت بسیار زیادی جابه‌جا شود، اپراتور می‌تواند به‌ راحتی تمامی جهات بار را بررسی کند. قبل از بلند کردن بار، ضمن جابه‌جایی بار و هنگام زمین گذاشتن بار، اپراتور با ظرافت زیادی روی کار تسلط دارد.

   استفاده از ریموت کنترل لذت زیادی دارد و چیزی کم از بازی کردن ندارد. تقریباً حدود 20 سال پیش، اگر کسی یک جرثقیل را با یک ریموت بدون سیم کنترل می‌کرد، چیزی شبیه به جادو بود. امروزه تقریباً برای تمامی انواع جرثقیل‌ها این سیستم طراحی شده است. تاور کرین‌ها، جرثقیل‌های لودر، سنگ‌شکن‌های متحرک و دستگاه‌های دیگر نیز به سیستم ریموت کنترل مجهز هستند.

  ریموت کنترل‌های شرکت هترونیک

  نقطه عطف زمانی بود که سازندگان تاور کرین‌ها تصمیم گرفتند، به ‌صورت مستقیم با تولیدکننده‌های ریموت کنترل کار کنند. در سال 2000، شرکت پتن (Potain) که تولیدکننده تاور کرین است، با شرکت هترونیک (Hetronic) آلمانی همکاری خود را آغاز کرد. شرکت هترونیک به ‌صورت تخصصی در زمینه تولید ریموت کنترل‌ها فعالیت دارد. تقریباً در همان زمان کارخانه تولید تاور کرین لیبهرس بیبرچ (Liebherr’s Biberach) نیز همکاری خود را با شرکت اپ بی سی رادیوماتیک (HBC-Radiomatic) آغاز کرد.

  این حرکت‌ها از طرف شرکت‌های سازنده تاور کرین بسیار مهم بودند؛ زیرا باعث شدند که سیستم ریموت کنترل تاور کرین با معماری فنی این تجهیزات ادغام شوند. سازندگان تاور کرین‌ها برای هر جرثقیل فقط یک واحد ریموت کنترل می‌خریدند؛ اما تولیدکنندگان کنترل از راه دور انتظار بیشتری برای فروش داشتند.

  در آن زمان بود که این شرکت‌ها از یک تولیدکننده قطعات جانبی به یک تجارت OEM تبدیل شدند و ریموت کنترل‌های رادیویی به مسیر اصلی پیشرفت خود وارد شد. تجارت OEM زمانی است که یک شرکت در تولیدات خودش از قطعات شرکت دیگری استفاده می‌کند. به عنوان مثال، ریموت کنترل‌های شرکت هترونیک برای شرکت تاور کرین پتن با اختصار OEM ارائه می‌شوند.

  کنترل از راه دور PLC

  زمانی که محصولات ریموت کنترل با برچسب OEM ارائه شدند، شرکت‌ها مهندسان زیادی را در رشته رادیویی استخدام کردند. این امر باعث شد که ریموت کنترل‌ها به محصولاتی با عملکرد بسیار بالاتر تبدیل شوند. ریموت کنترل‌های ساده فقط دارای یک سیستم فرستنده- گیرنده بودند. رفته‌رفته این تجهیزات به سمتی رفتند که ویژگی‌های یک PLC را داشتند.

  ریموت‌های PLC توسط یک کنترل‌کننده منطقی و قابل‌برنامه‌ریزی کار می‌کنند و این کنترل‌کننده‌ها همان کامپیوترها هستند. در این سیستم، یک واحد کنترل از راه دور مبتنی بر کامپیوتر این کارها را انجام می‌دهد. مثلاً شرکت هترونیک به‌ جای این که مجبور باشد، 50 برد مدار مختلف را برای مشتریان مختلف خود بسازد، 5 برد می‌سازد و هر کدام از این بردها را با 10 روش مختلف و با استفاده از نرم‌افزار پیکربندی H-Link خود تطبیق می‌دهد. نرم‌افزار H-Link می‌تواند دکمه‌هایی را برای هر خروجی اختصاص دهد.

  چرا ریموت کنترل تاور کرین؟

  امروزه کار با یک تاور کرین بدون ریموت کنترل خیلی رایج نیست و از نظر وقت و سرمایه به پروژه ضرر می‌رساند. با توجه به سودی که داشتن یک تاور کرین کنترل‌دار برای پروژه دارد، انتخاب تاور کرین با ریموت کنترل منطقی‌تر است. ممکن است کمی هزینه بیشتری پرداخت کنید، اما سود بیشتری نیز خواهید برد.

  روزبه‌روز سیستم ریموت کنترل تاور کرین در حال پیشرفت است و نسل‌های آینده این سیستم‌ مسلماً پیشرفته‌تر و با امکانات بیشتری خواهند بود. در داخل ایران نیز شرکت‌های معتبری همچون ردا صنعت اقدام به عرضه این تجهیزات مطابق با به‌روزترین تکنولوژی می‌کنند که با خیال آسوده می‌توانید از خدمات آن‌ها بهره ببرید.

  نتیجه­ گیری

  تا اینجا با تعاریف اولیه تاور کرین و ویژگی‌های آن و همچنین با ریموت کنترل تاور کرین آشنا شدیم. امروزه در دنیا اکثر کنترل‌گرهای تاور کرین از ریموت کنترل استفاده می‌کنند و با کمک این وسیله کار خود را باکیفیت مطلوب‌تری ارائه می‌دهند. شما می‌توانید به ردا صنعت بزرگ‌ترین پلت فرم در زمینه تمامی فرایندهای صنعت سازه مراجعه کنید. این پلت فرم  از طراحی تا اجرا و تأمین قطعات بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعتی و ساختمانی ایران را پشتیبانی می‌کند و در ایران سابقه ۱۰ساله در این  زمینه دارد.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  3 دیدگاه دربارهٔ «ریموت کنترل تاور کرین»

  1. بازتاب: اجزای برقی تاورکرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: خرید و فروش تاور کرین 25 تن - قیمت تاور کرین 25 تن - ردا صنعت

  3. بازتاب: تاور کرین و آسانسور کارگاهی در رشت - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  preloader