ردا صنعت

تاورکرین در ساخت سد

 • تاورکرین که به فارسی آن را جرثقیل برجی و یا ساختمانی گویند، یکی از دستگاه‌های اصلی و مهم در پروژه‌های بزرگ و صنعتی به‌حساب می‌آید. وجود تاورکرین در ساخت سد، ساخت برج‌های بلند‌، ساخت پل، حفاری‌های بزرگ و پروژه‌های صنعتی دیگر به حدی الزامی است که نبود آن باعث توقف کلی روند ساخت‌وساز پروژه خواهد شد.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  همان‌طور که می‌دانید توقف ساخت یک پروژه می‌تواند زیان‌های مالی زیادی برای سرمایه‌گذاران به‌همراه داشته باشد، در نتیجه تهیه‌کنندگان یک پروژه سعی دارند که از بهترین تاورکرین‌ها در ساخت‌وساز‌های خود استفاده کنند تا خرابی تاورکرین باعث توقف روند پیشرفت پروژه نشود.

  تاورکرین در ساخت سد فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  نقش چشمگیر تاورکرین در ساخت سد

  کاربرد تاورکرین در ساخت سد

  در ساخت سدهای غول‌پیکر سیمانی یکی از موارد مهم جابه‌جاکردن مواد، مصالح و تجهیزات سنگینی است که کارگران و یا سایر ماشین‌های ساخت‌وساز برای پیشبرد کار به آن نیاز دارند. تاورکرین وسیله‌ای است که هنگام ساخت سد این مهم را انجام می‌دهد. بدون وجود تاورکرین جابه‌جایی این مواد و تجهیزات برای ساخت سد، کاری سخت و در برخی موارد نشدنی است؛ در نتیجه نقش تاورکرین بسیار چشمگیر و مهم است.

  مزایای استفاده از تاورکرین در ساخت سد

  استفاده از تاورکرین مزایای بی‌شماری دارد؛ به حدی که سازندگان را مجاب به استفاده حتمی از این ماشین صنعتی سنگین می‌کند. از جمله این مزایا می¬توان به مواردی مانند کاهش هزینه‌های ساخت و کاهش زمان ساخت سد اشاره کرد که در ادامه به طور کامل توضیح می‌دهیم.

  •  کاهش هزینه‌های ساخت سد

  یکی از موارد مهم در انجام پروژه‌های بزرگ هزینه‌های مربوط به پروژه است. درصورتی‌که پیمانکاران یک پروژه بتوانند هزینه‌های مربوط به پروژه را کاهش دهند، سود حاصل از پروژه افزایش پیدا می‌کند. استفاده از تاورکرین در ساخت سد می‌تواند هزینه‌های پروژه را تا حد زیادی کاهش دهد؛ زیرا این دستگاه باعث کاهش هزینه دستمزد می‌شود و می‌تواند کار چندین ساعته تعداد زیادی نیروی کار را در زمان کوتاهی به‌سادگی انجام دهد.

  •  کاهش مدت‌زمان انجام یک پروژه

  یکی از مزایای مهم و درعین‌حال سود‌آور تاورکرین، کاهش مدت‌زمان انجام یک پروژه است. این بدان معنی است که وجود تاورکرین در یک پروژه سرعت انجام کار را تا‌ حد زیادی افزایش می‌دهد. در پروژه‌هایی مانند ساخت سد که به جز سود مالی موارد مهم دیگری مانند منافع ملی نیز حائز اهمیت است، انجام سریع‌تر پروژه می‌تواند بسیار مهم و ارزشمند باشد.

  تاورکرین در ساخت سد فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  جابه‌جایی تجهیزات با کمک تاورکرین در ساخت سد
  •  افزایش راحتی در جابه‌جایی مصالح و تجهیزات

  می‌توان به‌روشنی عنوان کرد که مهم‌ترین ویژگی استفاده از تاورکرین در ساخت سد راحتی در جابه‌جایی مصالح و تجهیزات در حین انجام پروژه است. تاورکرین‌های بزرگ با ظرفیت بالا می‌توانند به‌راحتی مواد و مصالح مورد نیاز را تا ارتفاع زیادی به‌راحتی جابه‌جا کرده و باعث پیشرفت سریع پروژه شوند.

  •  افزایش ایمنی در هنگام ساخت سد

  یکی دیگر از مزایای استفاده از تاورکرین، ایمنی بالای این دستگاه سنگین است. اطمینانی که کارگران از ایمنی بالای این دستگاه دارند، باعث می‌شود که شرایط کاری بهتری داشته باشند و اضطراب و تنش کارگران در هنگام کار کاهش یابد.

  انواع تاورکرین از لحاظ شعاع حرکتی

  در این بخش قصد داریم به معرفی تاورکرین‌هایی بپردازیم که نظر شعاع حرکتی به انواع گوناگون تقسیم می‌شوند؛ پس همراه ما باشید.

  1. تاورکرین‌های ثابت

  این مدل از تاورکرین‌ها همان گونه که از نامشان مشخص است در ابتدای پروژه با استفاده از فونداسیون و بتن در جای خود محکم و ثابت می‌شوند. این تاورکرین‌ها محموله مورد نظر را تا ارتفاع مشخصی بالا برده و با چرخش و یا کاهش و افزایش ارتفاع آن را در محل مورد نظر تحویل می‌دهند. از این نوع تاورکرین‌ها به‌عنوان تاورکرین‌های معمولی یاد می‌شود.

  تاورکرین در ساخت سد فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  تاورکرین‌های پرکاربرد ثابت

  2. تاورکرین‌های متحرک

  تاورکرین‌های متحرک به سه مدل شناور، جاده‌ای و ریلی تقسیم می‌شوند. از هر کدام این تاورکرین‌ها بر اساس ویژگی‌هایی که دارند در پروژه‌های متناسب با آن ویژگی بهره می‌برند. برای مثال از تاورکرین شناور برای تخلیه و بارگیری کشتی‌ها و یا بیرون آوردن کشتی‌های غرق شده در آب استفاده می‌کنند.

  در مورد تاورکرین‌های جاده‌ای می‌توان گفت این تاورکرین‌ها اگرچه راه‌اندازی و نصب آسانی دارند؛ اما در عوض قدرت بالایی برای جابه‌جایی ندارند. نقطه‌ضعف تاورکرین‌های ریلی نیز این است که تنها تا شعاعی می‌توانند فعالیت کنند که ریل آن‌ها امتداد داشته باشد. ویژگی خاصی که در مورد این نوع از تاورکرین‌ها وجود دارد، این است که این مدل از تاورکرین‌ها نسبت به تاورکرین ثابت می‌توانند شعاع گسترده‌‌تری برای کار و فعالیت داشته باشند.

  3. تاورکرین‌های بالارونده

  نوع پرکاربرد تاورکرین در ساخت سد، تاورکرین‌های بالارونده است. از این نوع تاورکرین‌ها در ساخت برج‌های بلند و پل‌سازی نیز استفاده می‌شود. افزایش ارتفاع این تاورکرین به‌همراه افزایش ارتفاع ساختمان و یا پروژه باعث شده که این تاورکرین در محور z دارای پوشش گسترده‌ای باشد. همین ویژگی این نوع از تاورکرین‌ها مهم‌ترین نقطه قوت آن‌ها است.

  انواع تاورکرین‌ها از نظر مدل نصب شدن

  حالا قصد داریم به معرفی تاورکرین‌هایی بپردازیم که از نظر مدل نصب شدن به انواع گوناگون تقسیم می‌شوند. به لیست زیر توجه کنید:

  1. تاورکرین‌های خود نصب شونده

  از نظر مدل نصب شدن تاورکرین‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این مدل‌ها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. همان‌طور که از نام این مدل از تاورکرین‌ها پیدا است، نیاز به نیروهای خارجی اعم از جرثقیل برای نصب ندارند. مهم‌ترین نقطه قوت این تاورکرین‌ها، نصب آسان و بسیار سریع آن‌ها است. نقطه‌ضعف این تاورکرین‌ها را می‌توان محدودیت در قدرت و یا ارتفاع حمل بار دانست.

  2. تاورکرین‌های کمک نصب شونده

  برای نصب این تاورکرین‌ها باید حتماً از یک نیروی خارجی مانند جرثقیل کمک گرفت. ‌ البته در موارد مرتفع‌تر این کار را با کمک بالگرد انجام می‌دهند. نقطه قوت این تاورکرین‌ها ظرفیت جابه‌جایی بالا و قدرت زیاد آن‌ها است که در پروژه‌های مختلف کاربرد زیادی دارد.

  تاور کرین خود نصب شونده فروش(خرید) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  تاور کرین خود نصب شونده

  کلام آخر

  در این مقاله به اهمیت تاورکرین‌ در ساخت سد و نقش چشمگیر این ماشین‌های صنعتی در پروژه‌های بزرگ پرداخته شد. استفاده از تاورکرین‌های باکیفیت که نیاز کمتری به تعمیرات داشته باشد در پروژه‌های بزرگی مانند سدسازی می‌تواند هزینه‌ها را به‌شدت کاهش داده و سودآوری را افزایش دهد؛ در نتیجه سازندگان پروژه‌های بزرگ به دنبال تاورکرین‌هایی باکیفیت و با قیمتی مقرون‌به‌صرفه هستند.

  شرکت ردا صنعت مفتخر است که در راه پیشبرد صنعت کشور عزیزمان به‌عنوان برترین عرضه‌کننده محصولات و تجهیزات ساختمانی، تاورکرین را با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت عرضه می‌کند.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «تاورکرین در ساخت سد»

  1. بازتاب: کاتالوگ تاور کرین MCT88 پتن فرانسه

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader