ردا صنعت
تاور کرین در تجهیزات دریایی

تاور کرین در تجهیزات دریایی

 • در این روزها کشتی‌ها و قایق‌ها تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین وسایل حمل‌ونقل در دریا شده‌اند و می‌توان آن‌ها را با استفاده از وسایل خاص و پیشرفته‌ای تجهیز کرد. صنایع دریایی در حال پیشرفت بوده و به یکی از تاثیرگذارترین صنایع در جهان تبدیل شده است. تجهیزات دریایی کاربرد گسترده‌ای داشته و به پیشرفت این صنایع کمک می‌کند. یکی از وسایل پراستفاده در این بین تاور کرین‌ها هستند. تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی به ما کمک زیادی خواهد کرد.

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  تاور کرین‌ها در بیشتر موارد در کنار عرشه کشتی متصل شده و با موتور خود به حمل بار و وسایل سنگین کمک می‌کند. مدل‌های تاور کرین‌های مورد استفاده در کشتی مرتباً در حال بهبود است و کمک زیادی برای کشتی‌رانان خواهد بود. اگر شما نیز برای نصب تجهیزات دریایی خود به تاور کرین‌ها نیاز دارید می‌توانید در ایران آن‌ها را از مراکز معتبر تهیه کنید. ردا صنعت یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین پلتفرم‌ها در صنعت سازه است که برای این کار می‌تواند به شما کمک کند.

  تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاور کرین
  تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی

  استفاده از تاور کرین برای نصب تجهیزات دریایی

  صنعت دریایی به سرعت در حال گسترش و پیشرفت بوده و همه کشورها را درگیر خود ساخته است. در هر منطقه شما شاهد به کارگیری تجهیزات پیشرفته‌ای هستید که امکان یک جابه‌جایی سریع و مؤثر را بر هر نوع کالا و وسایل به شما خواهد داد. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت قدرت‌های دریایی دارای رنج بسیار وسیعی بوده و صنعت مدرن را در حال پیشرفت نگه می‌دارد‎‎‎‎‎؛ به همین دلیل اهمیت ساخت تجهیزات برای صنایع دریایی بسیار زیاد است.

  با وجودی که تجهیزات کمکی بسیاری در دریا مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی اهمیت بسیار ویژه‌ای خواهد داشت. تاور کرین‌های دریایی دارای طراحی‌های متفاوتی بوده و با عملکردهای خاص مطابق با نیازهای هر پروژه طراحی و تولید شده‌اند. این طراحی با هدف بالاترین امنیت و بهترین کارکرد برای هر تاور کرین بوده است.

  موارد متداولی که از تاور کرین‌ها استفاده می‌شود

  از تاور کرین‌های دریایی برای بلندکردن وسایل و تجهیزات سنگین وزن و جابه‌جاکردن میلیون‌ها تن بار از جایی به جای دیگر استفاده می‌شود. چه شما کارتان روی عرشه کشتی باشد یا اینکه در صنایع نفت و گاز در دریا فعالیت داشته باشید تاور کرین‌ها یکی از مهم‌ترین تجهیزات دریایی موردنیاز برای شما هستند. موارد متداولی که از تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی استفاده می‌شود عبارتند از:

  •  تجهیزات غواصی و بیرون آوردن تجهیزات از اقیانوس‌ها و یا بردن وسایل لازم به کف دریا
  •  جابه‌جایی وسایل و تجهیزات در عرشه کشتی
  •  جابه‌جایی وسایل و تجهیزات از سکوها و کشتی‌های دیگر و بالعکس

  مهندسین متخصصی تلاش می‌کنند تا این تجهیزات غول‌پیکر را بسازند. برای اطمینان از ایمنی، عملکرد مؤثر و قابل‌توجه در تاور کرین‌ها نیاز به تلاش بسیار خواهد بود. انواع متفاوتی از تاور کرین‌های دریایی وجود دارد که می‌توانید متناسب با کار خود نوع مناسب را انتخاب کنید. ردا صنعت یکی از پلتفرم‌های فعال و معتبر در صنعت سازه است که می‌تواند در این راستا به شما کمک کند.

  تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاور کرین
  انواع تاور کرین در صنایع دریایی

  انواع تاور کرین‌ها در تجهیزات دریایی

  اگر قصد استفاده از تاور کرین برای نصب تجهیزات دریایی را دارید در انتخاب نوع آن دقت داشته باشید. خرید یا اجاره تاور کرینی متناسب با نیازهای پروژه شما باعث پیشرفت هرچه بهتر و سریع‌تر کار می‌شود. در ادامه چند مورد از تاور کرین‌هایی که در صنایع دریایی بیشتر استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

  تاور کرین‌های گنتری یا Gantry Marine Cranes

  تاور کرین‌های گنتری نوعی از کرین‌ها هستند که برای جابه‌جایی بار و وسایل سنگین از اسکله مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تاور کرین‌ها بسیار بلند بوده و از بزرگ‌ترین انواعی هستند که در برنامه‌های بارگیری یا تخلیه برای کشتی‌ها استفاده می‌شوند. در این وسیله کابین اپراتور در بخش بالا و انتهایی تاور کرین قرار گرفته است. این کابین دارای شفافیت هشتاد درصدی است و باعث می‌شود اپراتور به راحتی بتواند دید واضحی از روند بارگیری یا تخلیه داشته باشد.

  طراحی صورت گرفته در تاور کرین‌های گنتری با انواع متداول در گذشته تفاوت دارد. در مدل‌های قدیمی‌تر کابین اپراتور در بخش پایه تاور کرین باقی می‌ماند. استفاده از این تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی مزیت دیگری نیز دارد. این دستگاه دارای قلاب‌هایی است که می‌توانند در چهار جهت حرکت داشته باشند. در زمان گذاشتن یا برداشتن بار از کشتی برای نصب تجهیزات به کمک این تاور کرین‌ها باید دقت زیادی داشت؛ زیرا وزن محموله می‌تواند باعث تکان‌های خطرناکی در کشتی شود.

  تاور کرین‌های سقفی یا Overhead Jib Cranes

  در تاور کرین‌های سقفی از یک قطعه افقی استفاده شده است که از بالابر متحرک حمایت می‌کند. این قطعات به صورت دائمی روی یک سطح محکم ، برای مثال روی یک دیوار یا یک ستون زمینی نصب می‌شوند. استفاده از این نوع تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی اغلب در حفاری‌های دریایی دیده می‌شود.

  استفاده از تاور کرین در دریا خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاور کرین
  استفاده از تاور کرین در دریا

  نکات کلیدی در استفاده از تاور کرین در تجهیزات دریایی

  از آنجایی که صنایع دریایی زیاد قابل پیش‌بینی نیست باید قبل از انتخاب تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی به چند نکته دقت داشته باشید. یکی از مهم‌تری موارد امنیتی رفتار اقیانوس است. رفتار آب خودش می‌تواند به میزان قابل توجهی روی عملکرد تاور کرین‌ها تأثیر بگذارد. به خصوص این نکته در زمان ساخت سکوهای حفاری دریایی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا مواردی مانند آب‌وهوا روی آن اثر زیادی خواهد گذاشت.

  زمانی که در عرشه کشتی کار می‌کنید نیز باید روی تاثیری که هر محموله بار روی رفتار کشتی خواهد گذاشت دقت داشته باشید. برای کارکرد ایمن با این تاور کرین‌ها نیاز به تجربه و دقت زیادی خواهید داشت. برای اطمینان از یک کار ایمن و درست در تجهیزات دریایی باید در زمان خرید با فردی مشورت داشته باشید که اطلاعات کافی و خوبی دارد. او نیازهای کار شما را شناخته و در انتخاب به شما کمک خواهد کرد.

  تاور کرین ها در دریا چه کاربردی دارند خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاور کرین
  تاور کرین ها در دریا چه کاربردی دارند

  کلام آخر

  تاور کرین‌ها از وسایل بسیار مهم و ضروری در صنایع مختلف از جمله در تجهیزات دریایی هستند. استفاده از تاور کرین‌ها در حمل بارهای سنگین و حتی چند تنی در کشتی‌ها کمک خواهد کرد. برای ساخت تجهیزات دریایی حتما به این دستگاه نیاز پیدا می‌کنید. می‌توان برای جابه‌جایی تجهیزات لازم در کشتی یا نصب تجهیزات در دریا از تاور کرین‌های بسیار قدرتمند استفاده کرد.

  در طراحی تاور کرین در نصب تجهیزات دریایی همواره ایمنی یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌ها بوده است. تاور کرین‌ها در مدل‌های بسیار متفاوتی ساخته شده و باید متناسب با کار خود انتخاب درستی داشته باشید. می‌توانید برای دریافت راهنمایی و تهیه این محصول با ما در ردا صنعت در تماس باشید. ما در تمام مراحل اجرا و تامین قطعات در کنار شما هستیم.

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader