ردا صنعت
چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم؟

چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم؟

 • جرثقیل‌ها یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های موجود در دنیای مدرن هستند که به ما در زمینه جابه‌جایی سریع اقلام مختلف کمک می‌کنند. به‌منظور استفاده از این دستگاه‌ها باید با load chart یا جدول بار آن‌ها آشنایی داشته باشیم. اکنون این پرسش به میان می‌آيد که چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم؟ هر نوع جرثقیلی دارای یک load chart  مخصوص است. در واقع جدول بار هر یک از جرثقیل‌ها با یک دستگاه دیگر متفاوت است و به همین دلیل بحث توانایی خواندن این جداول اهمیت خارق‌العاده‌ای دارد. نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  بدون شناختن روش خواندن این جداول امکان استفاده از جرثقیل‌ها وجود ندارد و حتی ممکن است به‌کارگیری آن‌ها موجب ایجاد خطرات مالی و جانی زیادی شود. این جداول به ما ظرفیت کلی و همچنین توانایی جرثقیل را نشان می‌دهند. با کمک همین جداول می‌توان فهمید که میزان تغییر زاویه جرثقیل و شعاع کاری چه تأثیری روی قدرت کلی دستگاه می‌‌گذارد. با ما همراه شوید تا به شما عزیزان اطلاعات دست‌اولی را در مورد نحوه خواندن این جداول ارائه کنیم.

  این جداول شامل اطلاعات مختلفی هستند. خرید و فروش انواع جرثقیل و دریافت قیمت نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.
  این جداول شامل اطلاعات مختلفی هستند.

  ابعاد و وزن

  اگر می‌پرسید چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم، باید بگوییم مهم‌ترین امر در این زمینه، خواندن جدول مربوط به ابعاد و وزن جرثقیل است. در همان ابتدای جداول مربوطه یک جدول به‌صورت کامل به همین موضوع اختصاص‌یافته است. در این جداول معمولاً بخشی به‌منظور نمایش جک‌های تعادلی در حالت باز نیز تعبیه می‌شود که کاربر می‌تواند باتوجه‌به آن، حالت اصلی جرثقیل را مشخص کند.

  وزن جرثقیل نیز باتوجه‌به نحوه قرارگیری آن در همین جداول مشخص شده است و به‌راحتی می‌توان به آن پی برد. دانستن چنین اطلاعاتی برای افرادی که قصد دارند جرثقیل را در یک محیط یا فضای بسیار کوچک به کار بگیرند، امری کاملاً ضروری محسوب می‌شود. سایر مواردی که در بخش جدول ابعاد و وزن می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد عبارت‌اند از: مجوز‌های مربوط به انتقال جرثقیل و همچنین وزن حمل‌ونقل مخصوص کشنده. هر یک از این موارد به‌خوبی در کنار اشکال مدنظر نوشته شده‌اند تا اپراتور بتواند به‌راحتی آن‌ها را بخواند. نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.

  هر جرثقیل جدول بار خود را دارد. خرید و فروش انواع جرثقیل و دریافت قیمت
  هر جرثقیل جدول بار خود را دارد.

  عبارت‌های مختلف

  پاسخ به این پرسش که چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم، مشمول شناسایی ستون‌های مختلف موجود در جداول اولیه نیز می‌شود. به طور معمول در این ستون‌ها به‌جای اصطلاحات از اشکال مختلف استفاده می‌کنند. به‌عنوان‌مثال تصویر یک بوم در حالت مستقیم یا یک بوم در حالت چهل و پنج درجه به شما نمایش داده می‌شود و سپس در قسمت زیرین آن‌ها اطلاعاتی در مورد میزان بار قابل‌حمل مشخص خواهد شد.

  این بخش از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آيد که هنگام خواندن جداول مربوطه باید به آن توجه کرد؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در این بخش می‌تواند منجر به جابه‌جاکردن اجسامی با وزنی فراتر از توان جرثقیل شود. این امر نیز به طبع نتیجه مناسبی ندارد و ممکن است با خطرات بسیار زیادی روبه‌رو شویم.

  جداول مربوط به ظرفیت‌های بالابری

  برای پاسخ به این پرسش که چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم، باید به بررسی جداول بالابری دستگاه نیز بپردازیم. همان‌طور که از نام این جداول مشخص است، چنین مواردی به شما در مورد قدرت بالابری دستگاه در شرایط مختلف اطلاعاتی را ارائه می‌دهند. در این جداول اطلاعاتی همچون شعاع ‌کاری دیده می‌شود. نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.

  این عبارت تعیین‌کننده مرکز ثقل جرثقیل از مرکز ثقل بار است. چنانچه به این بخش توجه لازم ارائه نشود، امکان قیچی‌شدن جرثقیل به دلیل بلند کردن اجسامی با وزن بسیار بالا وجود دارد؛ بنابراین می‌توان اذعان داشت که حتی اپراتورهای حرفه‌ای نیز باید دقت لازم را هنگام بررسی این جدول داشته باشند.

  همه اپراتورها باید با این جداول آشنایی داشته باشند. خرید و فروش انواع جرثقیل و دریافت قیمت نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.
  همه اپراتورها باید با این جداول آشنایی داشته باشند.

  یک مثال

  برای پاسخ دقیق به این پرسش که «چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم؟» بهتر است یک مثال بزنیم تا دقیق‌تر متوجه کاربرد این جداول شوید. بیایید تصور کنیم شما قصد دارید یک بار 20 تنی را در یک مسافت 10 متری از روی زمین بلند کنید. برای محاسبه کلیه فاکتورهای مربوط به این جابه‌جایی باید به سراغ جداول مربوط به ظرفیت باربری و جداول مربوط به ابعاد و وزن کلی جرثقیل بروید.

  ابتدا باید به نحوه کلی قرارگیری جرثقیل دقت کرد تا میزان وزن حال حاضر و فشاری که جرثقیل روی سطح زیرین خود وارد می‌کند، مشخص شود. در گام بعدی باید با کمک جداول باربری و تعیین میزان فاصله مرکز ثقل جرثقیل از مرکز ثقل بار، تشخیص داد که آیا جرثقیل مدنظر توانایی بلند کردن اجسامی با وزن مربوطه را در آن مسافت دارد یا خیر. اگر پاسخ به این پرسش مثبت بود، می‌توان روند جابه‌جایی را آغاز کرد.

  نکته مهم

  اگر می‌پرسید در شرایطی اضطراری چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم، باید بگوییم در چنین شرایطی که سرعت مهم‌ترین ضرورت است، می‌توانید به‌جای استفاده از جداول معرفی شده، به سراغ جدول مربوط به محدوده بالابری بروید. این جدول مشخص می‌کند که بوم جرثقیل به چه میزانی و تا چه زاویه‌ای می‌تواند به‌خوبی جابه‌جا شود. نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.

  در بسیاری از جداول مربوطه اطلاعات دقیقی به‌منظور تسهیل روند شناخت میزان حداقل و یا حداکثر بار در زوایای مختلف وجود دارد که باید به آن‌ها مراجعه کنید. با کمک همین جداول می‌توان حتی در شرایط اضطراری نیز بدون مشکل ایمنی از جرثقیل‌ها بهره برد.

  جداول بار باید به‌دقت بررسی شوند. خرید و فروش انواع جرثقیل و دریافت قیمت نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.
  جداول بار باید به‌دقت بررسی شوند.

  سخن پایانی

  بهره‌گیری از جرثقیل‌ها مستلزم آشنایی کامل با جداول بار این محصولات است. در واقع تا زمانی که اپراتور نتواند جداول بار مدنظر را به‌خوبی بخواند، امکان استفاده از آن جرثقیل وجود ندارد. به‌منظور بهره‌گیری از این جداول باید با طرز خواندن آن‌ها آشنا شوید.

  به‌منظور پاسخ به این پرسش که چگونه جدول بار جرثقیل ( Load chart ) را بخوانیم،. باید گفت این امر مستلزم آشنایی کامل با هر یک از عبارات موجود در این جداول است. شناخت هر یک از این عبارات به‌منظور به بهره‌گیری صحیح و بدون خطر از جرثقیل امری ضروری است. درصورتی‌که با پرسش خاصی دراین‌رابطه روبه‌رو هستید، می‌توانید با کارشناسان ردا صنعت تماس بگیرید. نکات کلیدی باربرداری و حمل جرثقیل.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader