ردا صنعت
انواع تاور کرین

انواع تاور کرین

 • هرآنچه که درباره انواع تاور کرین باید بدانیم

  انواع تاورکرین چیست و تاورکرین‌ها چگونه کار می‌کنند؟در این مقاله قرار است پیرامون تاور کرین و انواع آن اطلاع پیدا نماییم.

  تاورکرین به دستگاهی اطلاق می‌گردد که در نقش جرثقیل عمل کرده و اجسام مختلف را تا ارتفاع‌ها مشخص بالا برده و در شعاع خاصی جابه‌جا می‌کند. به عبارتی این نوع جرثقیل نقش باربر را بر عهده داشته و به دلیل توان بالا امکان جابه‌جایی اجسام سنگین را نیز دارد.

  کاربرد این وسیله به حدی بالاست که از آن در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. البته باید به این نکته توجه کرد که تاور کرین‌ها دارای انواع مختلفی بوده و هر یک از آن‌ها در موارد خاصی استفاده می‌شوند. در این مقاله هرآنچه را که درباره باید آن‌ها بدانید به طور کامل توضیح خواهیم داد.

  بررسی تاور کرین و انواع آن
  بررسی تاور کرین و انواع آن

  بررسی انواع تاور کرین از جنبه‌های مختلف

  همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، تاور کرین‌ها دارای انواع مختلفی هستند و هر یک نحوه عملکرد و قدرت متفاوتی دارند. این مبحث از مقاله انواع تاور کرین را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده و اطلاعات دقیقی از آن‌ها را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

  تاور کرین ثابت

  یکی از ساده‌ترین انواع تاور کرین که به نام تاور کرین ثابت معروف است، برای موارد عادی که نیازی به جابه‌جایی و ارتفاع بالا نیست، به‌کار می‌رود. به عبارتی این تجهیز قابلیت افزایش ارتفاع بیش از حد نداشته و به طور شعاعی نمی‌چرخد.

  تاور کرین متحرک

  تاور کرین متحرک با هدف بهبود جرثقیل‌های ساده تولید می‌شوند. این تجهیز علاوه بر آنکه توانایی دارد تا وسایل مختلف را تا ارتفاع زیادی بالا ببرد، امکان چرخش نیز دارد.

  تاور کرین بالارونده

  یکی از بهترین انواع تاور کرین که امروزه در صنعت ساختمان‌سازی بسیار کاربرد دارد، تاور کرین بالارونده است که تجهیزات ساختمانی مختلف را تا هر اندازه‌ای بالا می‌یرد و از ایمنی بالایی برخوردار است. استحکام این نوع از جرثقیل‌ها به قدری بالاست که از نظر ایمنی هیچ خطری را برای افراد به وجود نمی‌آورد. تاور کرین‌های بالارونده به‌طورکلی در ساخت‌و‌ساز کاربرد بسیار بالایی داشته و برای ایجاد پل‌ها، برج‌ها و ساختمان‌های مرتفع و بزرگ به شدت پیشنهاد می‌شوند.

  تاور کرین ریلی

  این نوع از جرثقیل همان‌طور که از نام آن پیداست، روی ریل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و برای ساخت یا بازسازی مسیر‌های ریلی کاربرد دارد.

  تاور کرین خودکششی

  یکی دیگر از انواع تاور کرین، نوع کمک کششی است که از سرعت بالایی برای حمل بار برخوردار است. ژنراتور و موتور مورد استفاده در این دستگاه به شدت قوی بوده و علاوه بر افزایش طول عمر آن، قدرت و توان آن را برای حمل وسایل مختلف با رشد بی‌نظیری مواجه می‌کند. به عبارتی منبع ایجادکننده توان این تاور کرین از درون خود دستگاه بوده و هیچ منبع خارجی در آن نقش ندارد.

  تاور کرین کمک‌کششی

  تاور کرین کمک‌کششی برعکس نوع خود کششی آن برای تأمین توان خود از برق یا هر منبع بیرونی دیگر استفاده می‌کند؛ همچنین همان‌طور که از نام این تجهیز مشخص است، تاور کرین کمک‌کششی برای جابه‌جایی اجسام مختل مختلف نیازمند سیستم خاصی است، زیرا به طور خودکار قابلیت جابه‌جایی ندارد. از آنجایی که منبع تأمین کننده توان این جرثقیل‌ها قوی است، قابلیت حمل اجسام فوق‌العاده عظیم و سنگین را دارد.

  انواع مختلف تاور کرین
  انواع مختلف تاور کرین

  تاور کرین‌ها از چه اجزایی تشکیل شده‌اند؟

  انواع جرثقیل تاور کرین به‌عنوان ماشین‌آلاتی پرتوان و قوی قادر هستند تا اجسام مختلف را تا ارتفاع‌های مختلف بالا برده و در شعاعی خاص جابه‌جا کنند. المان‌هایی که در این نوع از دستگاه‌ها استفاده می‌شوند بسیار متنوع است و عبارت‌اند از پایه متصل، چرخ‌دنده انفجاری، موتور، کابین، بدنه و پایه پد بتن.

  البته باید به این نکته اشاره کرد که چرخ‌دنده انفجاری شامل نوعی بازوی کاری می‌شود که در بالای آن واقع شده و وظیفه جمل بار را بر عهده دارد؛ همچنین چرخ دستی نیز در این زمان نقش مفیدی را ایفا کرده و بار را به داخل یا خارج از مرکز جرثقیل منتقل می‌کند.

  کابین اپراتور نیز یکی دیگر از اجزای تشکیل‌دهنده تاور کرین است که راننده با قرار گرفتن درون آن به تمامی امکانات کنترلی دسترسی پیدا می‌کند. به عبارتی تمام فرمان‌های کنترلی که برای حرکت باربر نیاز است درون کابین قرار می‌گیرد و راننده به آن دسترسی خواهد داشت.

  علاوه بر اجزای تاور کرین که در بالا نیز به آن اشاره شد، این جرثقیل دارای اجزای مکانیکی و برقی نیز است که شامل مواردی همچون تاور، کمربند، رسب، سکشن، پایه تثبیت، موتور گیربکس شاریت، موتور گیربکس گردان، ذغال موتور، کلکتور‌ای تاور کرین و غیره می‌شود.

  اجزای مختلف تاورکرین
  اجزای مختلف تاورکرین

  موارد استفاده و کاربرد‌های تاور کرین

  انواع مدل‌های تاور کرین‌ به دلیل استحکام و قدرت بالا در صنایع مختلفی کاربرد دارند که در ادامه این مطلب به معرفی تمام آن‌ها می‌پردازیم.

  • ساخت‌و‌ساز
  • حمل‌و‌نقل کالاهای عمده در مکان‌های تجاری
  • ساخت پل‌ها، زیرگذر‌ها و روگذر‌های عظیم
  • ایجاد برج‌های بزرگ و بلند
  • ساخت سد‌های عمیق و عظیم
  • سیلوسازی
  • جابه‌جایی ماشین‌آلات صنعتی بزرگ، ژنراتور‌های عظیم، قطعات و مصالح سنگین
  موارد استفاده و کاربرد تاور کرین
  موارد استفاده و کاربرد تاور کرین

  بررسی توان و قدرت تاور کرین

  همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، تاور کرین‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن‌ها با توجه به اجزای تشکیل‌دهنده دارای توان و قدرت متفاوتی هستند؛ به همین دلیل کسانی که قصد خرید تاور کرین را دارند باید در ابتدا قصد و هدف خود را از این خرید مشخص کنند. در واقع الکتروموتور‌های تعبیه شده در تاور کرین‌ها تعیین‌کننده توان آن‌ها هستند.

  اگر بخواهیم از نگاهی عمیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم، باید بدانیم که فرآیند فوق الکتروموتور به گیربکس متصل بوده و گیربکس نیز به وینچ وصل است. در نهایت وینچ مقدار موردنیاز سیم بکسل برای جابه‌جایی را به همراه هوک قلاب به بار متصل می‌کند.

  البته باید به این نکته اشاره کرد که راننده توان و قدرت اصلی تاور کرین را با استفاده از میکرو سوئیچ‌های مختلف تعیین می‌کند. اپراتور با استفاده از امکاناتی که در کابین در دسترس دارد، باربر را تا هر حدی بالا برده یا می‌چرخاند.

  جهت خرید و نصب انواع تاور کرین در ابعاد گوناگون می‌توانید همین حالا با کارشناسان فروش ما در شرکت ردا صنعت تماس حاصل فرمایید، ما همواره با لبخند پاسخگو و همراه شما مشتریان گرامی هستیم.

  کلام آخر

  تاور کرین به جرثقیل‌هایی می‌گویند که دستگاه‌ها و وسایل مختلف را که از وزن بالایی برخوردار هستند، به ارتفاع‌های بالا منتقل کرده یا آن‌ها را در شعاع مختلفی می‌چرخاند. قدرت و توان تاور کرین‌ها به حدی بالاست که هیچ خطری را برای سلامتی افراد به وجود نخواهد آورد. در حالت کلی انواع مدل‌های تاور کرین بر اساس قدرت و ظرفیتی که دارند به ثابت، متحرک، بالابرنده، ریلی، خودکششی و کمک‌کششی دسته‌بندی می‌شوند.

   

  تاور کرینخرید و فروش تاور کرینتاورکرین و صنعت ساختمان‌سازیکاتالوگ انواع تاور کرین پتناجاره تاور کرین

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  6 دیدگاه دربارهٔ «انواع تاور کرین»

   1. سلام و درود جناب محمدی عزیز
    بله تاورکرین k3030 موجود داریم لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

  1. بازتاب: آلیماک - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | خرید آسانسور آلیماک| آسانسور کارگاهی

  2. بازتاب: اجاره تاور کرین - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: تاور کرین لیبهر - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  4. بازتاب: تاور کرین 8 تن - قیمت انواع تاورکرین 8 تن - ردا صنعت

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader