ردا صنعت

نورپردازی با جت لایت

 • جت لایت و نور پردازی، نورپردازی بخش بزرگی از معماری در سراسر دنیا محسوب می‌شود. نور همواره موردتوجه معماران بوده است و بازی نور و سایه از جالب‌ترین تکنیک‌های طراحی نما محسوب می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و توسعه روش‌های معماری، شیوه‌های نوین نورپردازی نیز ارائه شد. متخصصان زیادی روی حوزه نور و تکنولوژی جت لایت و رنگ کارکردند تا بتوانند چراغ‌های باکیفیت و مناسبی را برای طراحی نمای ظاهری خانه‌ها طراحی و تولید کنند.

  طراحی منظر با نور نیازمند خلاقیت و در دسترس ‌بودن وسایل حرفه‌ای و باکیفیت است. معمولاً طراحان از چراغ‌های مخصوص در ابعاد و اندازه‌ها گوناگون و با رنگ‌های مختلف برای اهداف خود استفاده می‌کنند. در این میان جت لایت ازجمله پرکاربردترین چراغ‌های نوری برای دیزاین داخل و خارج از منزل محسوب می‌شود. با ما همراه بمانید تا این وسیله بسیار پرطرف‌دار را برای شما معرفی و بررسی کنیم.

  جت لایت
  نورپردازی نمای بیرونی ساختمان

  معرفی و بررسی جت لایت

  این چراغ در گروه نورافکن‌های بسیار پرقدرت و باکیفیت دسته‌بندی می‌شود. معمولاً برای آن پایه مخصوصی در نظر می‌گیرند که بتواند در موقعیت‌ها و زاویه‌های مختلف مستقر بشود. جت لاین می‌تواند نمای ساختمان یا زمین و هر سطحی که روی آن قرار بگیرد را دیزاین کند. معمولاً نمونه‌های موجود در بازار طیف رنگی بسیار وسیعی دارند و طبق سلیقه کارفرما یا طراح و متناسب با رنگ و نمای ساختمان به کار گرفته می‌شوند. جت لایت و نور پردازی

  ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها برد بلند و طولانی‌ای است که برای نور دارند. کیفیت روشنایی آن‌ها نیز بسیار مناسب است و تاکنون رضایت مخاطبان را به دنبال داشته است. معمولاً ساختمان‌های بسیار لوکس و آثار شاخص در حوزه معماری تلاش زیادی دارند تا به‌وسیله جت لایت و طراحی منظر نوری، اعتبار بالاتری نیز کسب کنند.

  جت لایت
  چند نمونه متداول از این محصول

  نکات مهم و مشخصات فنی

  در طراحی و ساخت این دسته از چراغ‌ها به مسائل زیادی توجه شده است. مورد نخستی که به آن می‌پردازیم مقاومت در برابر نور آفتاب است. ما میدانیم که جت لایت به دلیل قابلیت‌های منحصربه‌فردی که دارد می‌تواند در محیط داخلی منزل و فضای بیرونی به کار برده شود. قسمت‌های داخلی خانه شرایط مناسبی برای نگه‌داری این چراغ دارد؛ اما در خارج از آن نور آفتاب باعث می‌شود که کیفیت تجهیزات به‌مرور افت کند.

  مهندسانی که این چراغ را طراحی کرده‌اند برای حافظت از چراغ در برابر اشعه UV محافظ محدب بهره گرفته است. این محافظ از جنش شیشه مخصوصی است که نور خورشید را جذب می‌کند و اجازه نمی‌دهد که وارد قسمت‌های داخلی شده و به آن‌ها آسیب برساند. این عدسی محدب همچنین به دلیل پراکندگی مناسبی که برای نور به وجود می‌آورد؛ سبب ایجاد روشنایی ایده آلی شده و از مصرف بیش‌ازاندازه انرژی نیز جلوگیری می‌کند.

  در بدنه این چراغ نیز استحکامات و بررسی‌های تخصصی انجام‌شده تا در بارندگی‌های شدید و برف و یخ‌بندان نیز جت لایت دچار مشکل نشود. درواقع توان مقاومت بدنه در برابر سرما و گرما تضمین‌شده و نفوذناپذیر است.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت
  میزان پخش نور متفاوت

  برر و تحلیل سیستم داخلی

  این نوع از تجهیزات نوری باید فضای زیادی را روشن کنند به همین دلیل برای آن‌ها توان بالایی در نظر گرفته شده است. معمولاً رایج‌ترین توان‌های موجود برای جت لایت نمای ساختمان چیزی بین 3 تا 10 وات است. شما بر حسب نیاز خود که تا چه ارتفاعی را می‌خواهید روشن کنید و ابعاد پروژه چقدر است می‌توانید مدلی را که کاملاً مناسب است انتخاب و خریداری کنید.

  در هنگام تهیه این چراغ‌ها حتماً برد پرتاب نور و مقدار پخش شوندگی را از فروشنده بپرسید. اکثر نمونه‌هایی که هم‌اکنون تولید می‌شوند، از برد کمتر از 1 متر تا مقادیر فراتر و حتی 50 متر را شامل می‌شوند. باید در نظر داشته باشید که هرچه طول نور بیشتر باشد، هزینه شما نیز افزایش خواهد یافت.

  روش به‌کارگیری جت لایت

  این تجهیزات مخصوص طراحی‌های روکار تولید می‌شوند. آن‌ها پایه مقاومی دارند که می‌تواند تغییر جهت بدهد. باتوجه‌به نوع پایه آن را به صورت‌های مختلفی می‌توان روی سطح موردنظر تثبیت کرد. این چراغ‌ها می‌توانند پای دیوار کار گذاشته شوند و به‌صورت خطوط عمودی طرح ایجاد کنند. اگر عدسی به‌کاررفته در آن‌ها پخش نور زیادی ایجاد کند، این نورپردازی از عمود به منحنی تغییر حالت می‌دهد.جت لایت برای نور پردازی

  گاهی نیز افراد تصمیم دارند تا نمای آپارتمان‌ها و برج‌ها را با جت لایت روشن کنند. اگر ارتفاع ساختمان زیاد باشد، آنگاه علاوه بر به‌کارگیری جت لایت در پای ساختمان، می‌توان آن را در بدنه نیز تعبیه کرد. این چراغ‌ها می‌توانند تصاویر نورانی متنوعی ایجاد کنند و تحسین افراد را برانگیزند.

  موارد اساسی که قبل از خرید و استفاده از این چراغ‌ها باید بدانید.

  گفتیم که این تجهیزات بسیار پرقدرت هستند و اغلب ساختمان‌های لوکس و بناهای مهم ازنظر معماری از آن‌ها استفاده می‌کنند. همین مسئله نشان‌دهنده قیمت بالای آن است. البته باتوجه‌به مشخصاتی که برای شما بازگو کردیم تا حدودی این هزینه‌ها منطقی به نظر می‌رسد؛ اما بااین‌وجود باید به یاد داشته باشید که تمامی قطعات الکترونیک عمر مشخصی دارند و بعد از مدتی ممکن است بسوزند یا کم‌نور شوند.

  شما باید اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت هزینه تعویض جت لایت نمای ساختمان را دارید. در نظر داشته باشید که هرچه تعداد چراغ‌ها بیشتر باشد، هزینه تمام‌شده نیز بیشتر است. این مورد را نیز فراموش نکنید که در صورت خراب‌شدن هرکدام از چراغ‌ها و عدم تعویض آن، نمای بنای شما نیز دگرگون‌شده و کیفیت و زیبایی خود را از دست خواهد داد.

  مورد مهم دیگر این است که حتماً سعی کنید که اجناس مرغوب و باکیفیت خریداری کنید. برایتان گفتیم که ساختمان‌های بلندمرتبه بسیار علاقه‌مند هستند که از جت لایت استفاده کنند. حتی اگر پرداخت هزینه‌های آن برای شما مسئله‌ای نباشد، تعویض آن‌ها در ارتفاع حتماً کمی دشوار خواهد بود و نیازمند صرف انرژی و به‌کارگیری تجهیزات خاصی است. جت لایت و نور پردازی

  نکته دیگری که درنهایت باید به آن اشاره‌کنیم هماهنگی نورها است. گفتیم که این چراغ‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. همین مسئله ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی نیز بشود. برای مثال اگر طراحی نمای شما به‌صورت یکدست بوده است و شما چند طیف رنگ را بخرید آنگاه نتیجه کار چندان جذاب نخواهد بود. از طراح نورپردازی بخواهید که دقیقاً کد نور یا نورهایی که نیاز دارید را به شما اعلام کند.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت
  دورنگ بسیار پرکاربرد از این محصول

  کلام آخر

  نورپردازی بخش مهمی از طراحی نمای داخلی و خارجی هر ساختمانی است. برای اینکه این نورپردازی برای مخاطب چشم‌نواز باشد چراغ‌های مختلفی تولید و به بازار ارائه شده‌اند. یکی از بهترین چراغ‌هایی که برای طراحی نورپردازی استفاده می‌شود، جت لایت است. این چراغ ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته که همگی را در مقاله برای شما شرح داده‌ایم. بهتر است برای استفاده از این چراغ ابتدا نورپردازی را به‌صورت طراحی اولیه در بستر کامپیوتر انجام داده و سپس اجرایی کنید. نتیجه عالی خواهد شد!

  نور پردازی نمای شهربازی با استفاده از جت لایت

  پودر سنگ لیفتراک و آشنایی با آن حدیده برقی کولر گازی و انواع آن توالت فرنگی و نحوه ساخت آن آچار بکس چسب 123 دی اتانول آمین دیگ فولادی نیلینگ رکتیفایر چیست پارافین مایع اوزون ژنراتور Ozone generator سرعت خوردگی MPY کاربرد پکیج تزریق سکو انتراسیت اتصالات الکتروفیوژن فیلتر گرین سند دیزل ژنراتور لوله‌کشی فن کویل 

  جت لایت برای نور پردازی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader