ردا صنعت
دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن

 • دکوراسیون داخلی مدرن با عنصر سادگی در هم آمیخته است.خانه‌های مدرن دارای خطوط تمیز و عاری از هرگونه شلوغی هستند. زیبایی‌شناسی مدرن تنها به یک سبک خاص محدود نمی‌شود.؛زیرا مبلمان مدرن در بسیاری از خانه‌ها با سبک‌های متفاوت مورد توجه قرار گرفته‌اند. در ادامه به توضیحاتی در این باره و  برخی از ایده‌های خیره‌کننده می‌پردازیم تا بتوانید از آن‌ها برای خلق شاهکارهای خود الهام بگیرید.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  تاریخچه دکوراسیون‌های مدرن

  آغاز مدرنیسم در اواخر قرن نوزدهم بوده9 و اوج آن به اواخر دهه 1930 بر می‌گردد. پس از آن همگام با شکل‌گیری جنبش‌هایی مانند پست مدرنیسم این سبک دوباره افول کرد. با این حال، جریان مدرنیسم امروز نیز ادامه دارد. در معماری، تشکیل‌دهنده خانه‌های معاصر، عناصر طراحی و دکوراسیون هستند.

  دکوراسیون مدرن و طراحی فضاهای داخلی
  دکوراسیون مدرن و طراحی فضاهای داخلی

  مهم است که بدانید سبک دکوراسیون داخلی مدرن شما می‌تواند ترکیبی از دو یا چند سبک باشد. آزمون‌های سبک دکواسیون داخلی یا ارائه عکس‌های الهام بخش می‌تواند. به طراحان کمک کند تا زیبایی را برای مشتری دقیقاً مشخص کنند؛ زیرا گاهی اوقات یک سبک شاید چندان شناخته شده نباشد.

  این نکته که “فرم از عملکرد پیروی می‌کند” یکی از مهمترین اصولی بوده که بر طراحی‌های مدرن حاکم است. نیاز به ساده‌سازی فرم‌ها از شهرهایی با رشد سریع ناشی می‌شود.که به جایگزینی برای ساخت و ساز سنتی نیاز داشتند.

  تفاوت بین دکوراسیون معاصر و مدرن

  احتمال اینکه طراحی و دکوراسیون معاصر و طراحی مدرن خانه با هم اشتباه گرفته شوند، وجود دارد. یکی از تفاوت‌های اصلی میان این دو قدمت آن‌هاست. دکوراسیون داخلی معاصر به آنچه در حال حاضر جدید و نوآورانه است.اشاره می‌کند؛ در حالی که دکوراسیون داخلی مدرن به دوران خاصی در تاریخ طراحی و دکوراسیون اشاره دارد.

  استفاده از پنجره‌های بزرگ و قدی با امکان نوردهی گسترده
  استفاده از پنجره‌های بزرگ و قدی با امکان نوردهی گسترده

  در زمان کنونی معماران و همچنین طراحان داخلی از عناصر مدرن در دکوراسیون معاصر بهره می‌برند.چیزی که بسیار شبیه به احیای مدرنیته است، اما به هیچ عنوان نباید آن را با جنبش مدرن در قرن 19 اشتباه گرفت. می‌توان اینطور بیان کرد که فضای داخلی مدرن با سبک‌های گذشته و با به‌کارگیری پیشرفت‌های تکنولوژی و مواد و مصالح ترکیب شده‌اند.

  ویژگی‌های مهم دکوراسیون مدرن فضای داخلی خانه کدامند؟

  در ادامه به برخی از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون مدرن در خانه اشاره می‌کنیم.

  • استفاده از هنر مدرن

  هنرمندان مدرنیست دیدگاه ایده‌آلیستی سنتی درباره رئالیسم را رد کردند و تصمیم گرفتند به جای آن آثار هنری رسا در رنگ‌های زنده و اشکال بعید خلق کنند. هنرهای انتزاعی، کوبیسم و ​​فوویسم ماهیت دیدگاه مدرنیستی اولیه را به تصویر می‌کشند؛ به‌عنوان واکنشی به سنت‌های قدیمی و همچنین رشد جامعه صنعتی.
  یک اثر هنری بزرگ بدون قاب که بر روی دیوار آویزان بوده به‌عنوان یک ویژگی دکوراسیون داخلی مدرن عالی است. همچنین می‌توانید یک مجموعه هنری کوچک را بر روی دیوارهای بسیار بزرگ و وسیع انتخاب کنید، اما از چیدمان گالری روی دیوار خودداری کنید؛ زیرا ظاهر مدرنیستی را به هم می‌ریزد.

  • دیوارهای خنثی

  پس از سال‌ها استفاده از تزئینات دیواری، نقاشی‌های دیواری و کاغذ دیواری ویکتوریایی، مدرنیست‌ها به سمت دیوارهای خنثی رفتند. پیشنهاد می‌شود رنگ‌های سفید یا خاکستری را برای داخل و خارج خانه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از مواد و ابزارهای جدید مانند کناف که خیلی سریع قابل پیاده‌سازی است، استفاده کنید و هر چیزی که در ذهن دارید، به‌صورت دیوارها و سقف کاذب به وجود آورید.

  حذف تزئینات اضافی و الحاقات جهت افزایش سطح خوانایی فضا
  حذف تزئینات اضافی و الحاقات جهت افزایش سطح خوانایی فضا
  • استفاده از خطوط متمرکز

  ایده‌های دکوراسیون داخلی مدرن اغلب از خطوط ساده و یک شکل استفاده می‌کنند. خطوط افقی و عمودی در معماری مدرن در طراحی مبلمان و دکوراسیون منعکس شده‌اند. ستون‌های استوانه‌ای اغلب در خانه‌های مدرن ظاهر می‌شوند. در واقع در این مدل از طراحی‌های مدرن خطوط عمودی واضحی ایجاد شده و همچنین استفاده از بتن به نمایش گذاشته می‌شود.

  • عناصر صنعتی

  اگر پیشرفت‌های مربوط استفاده از بتن، فولاد و شیشه به‌عنوان مصالح ساختمانی نبود، سبک طراحی و دکوراسیون مدرن وجود نداشت؛ بنابراین، با انتخاب روکش آهن و فولاد و عناصر بتنی به‌عنوان نوعی زیبایی صنعتی به هسته مدرنیسم ادای احترام کنید. همچنین در سبک‌های مدرن از کناف که به راحتی فرم می‌گیرد استفاده می‌شود. در واقع به کمک کناف می‌توانید دیوار و سقف کاذب ایجاد کنید و آن‌ها را به هر شکل ممکن و البته دلخواه خود در آورید.

  • نبود آشفتگی‌های گوناگون

  در دکوراسیون مدرن باید میزهای آشپزخانه، دیوارها و هر قسمت قابل مشاهده دیگری در خانه را از بین ببرید. این  شعار مینیمالیستی  را که می‌گوید “کمتر بیشتر است” را حتما به خاطر بسپارید. در فضاهای داخلی مدرن ضروری است که وسایل و لوازم خیلی کوچک را سازماندهی کرده و دور از دید قرار دهید. در واقع باید از شلوغی‌ها خودداری کرد. اینکه هر چیزی در معرض دید قرار بگیرد، چندان جالب نیست. فضاهایی دلخواه و مطلوب بوده که آرام‌تر می‌باشد و عاری از اشیا و وسایل اضافی هستند.

  • استفاده از رنگ‌های اصلی

  رنگ‌های اصلی در کانون حرکات و توجهات هستند و در واقع فضای داخلی مدرن به دلیل رنگ‌های جسورانه آن شناخته شده است. اجزای مبلمان، آثار هنری یا فرش‌های قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید را در دکوراسیون داخلی مدرن به فضای خانه اضافه کنید.

  • استفاده از طرح‌های باز

  هنگامی که صحبت از دکوراسیون مدرن خانه می‌شود، داشتن یک طرح باز ضروری است. یک فضای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه باز به از بین بردن ساختارهای غیر ضروری در خانه کمک می‌کند و جریان هوای آزاد را راحت‌تر فراهم می‌کند. در واقع این از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون داخلی مدرن است.

  • استفاده از مبلمان ساده

  بسیاری از وسایل مبلمان مدرن مانند صندلی بارسلونا و صندلی پروانه‌ای برای هر خانه‌ای نمادین و مطلوب شده‌اند. برترین طراحان داخلی مدرن مبلمان را با خطوط مستقیم و استفاده محدود از دکوراسیون انتخاب می‌کنند؛ بنابراین در دکوراسیون داخلی مدرن از مبلمان با پارچه ساده استفاده کرده و از الگوهای پررنگ یا چاپ شده خودداری کنید.

  • قالب‌گیری را کنار بگذارید

  طرح‌های معماری پر زرق و برق مانند قالب‌بندی‌ها و قرنیزها مطمئناً در یک خانه مدرن غیرضروری هستند. برای حفظ ظاهر آرام یک خانه واقعاً مدرن، در مورد درها و کابینت، آن‌هایی  را انتخاب کنید که تزئینات کمتری دارند.

  • به‌کارگیری پنجره‌های بزرگ

  پنجره‌های بزرگ زیبا نه تنها به طرز شگفت‌انگیزی مدرن بوده، بلکه در هنگام روشنایی نیز درخشان هستند. اجازه دهید هوای تازه و همچنین نور طبیعی بیشتری با این پنجره‌های بزرگ و مدرن وارد خانه شوند. این ویژگی در دکوراسیون داخلی مدرن اساسی است.

   

  استفاده از سقف و دیوارهای کاذب در طراحی نمای داخلی فضاها
  استفاده از سقف و دیوارهای کاذب در طراحی نمای داخلی فضاها
  جهت دریافت بهترین قیمت جهت طراحی و اجرای انواع دکوراسیون‌های مدرن مطابق با سلیقه خود همین حالا با مشاوران ما در
  ردا صنعت تماس بگیرید.

   

  نتیجه‌گیری

  باید گفت دکوراسیون داخلی مدرن به برخی از دوره‌های تاریخی بر می‌گردد و در واقع به تقلید از آن زمان طراحی می‌شوند. در این سبک‌ها همه چیز ساده است و فضاها بزرگ‌تر و بازتر هستند و تلاش می‌شود تا از شلوغی‌ها و چیدمان وسایل اضافه خودداری شود.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  6 دیدگاه دربارهٔ «دکوراسیون داخلی مدرن»

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
   ایا من میتونم مبل مدرن را تو اتاق و مبل ساده رو تو حال پذیرایی جا کنم و اونوق خیلی جذاب میشه یا نه
   ممنونم از لطفتون
   باتشکر

   1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز
    آقای محمد عزیز اگر اتاق شما در عرصه خواب‌های مستر قرار گرفته پیشنهاد ما به شما استفاده از مبل‌هایی مانند لاوست هست، و برای پذیرایی و نشیمن چه در زمره خصوص چه همگانی می‌تونید از سبک‎‌های مینیمال‌تر و ساده تری مثل بریج واتر، کابریول،فوتون‌ها و چستر فیلدها استفاده نمایید که بسته به دکوراسیون میتونید تلفیقی هم درکنار هم چیدمان نمایید.

  2. بازتاب: معماری و دکوراسیون داخلی - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | طراحی دکوراسیون

  3. بازتاب: انواع کاشی و کارایی آن‌ها - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان مقالات | خرید کاشی

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader