ردا صنعت
دیوار کناف

کناف دیوار چیست؟

 • خانه‌های قدیمی با مصالح بنایی مدت‌هاست که منسوخ شده و به‌جای آن‌ها سیستم‌هایی جدیدی به منظور طراحی دیوارها، سقف‌ها و… به وجود آمده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به کناف دیوار اشاره کرد.سیستم ساخت‌وساز خشک از سبک‌های جدیدی است که در کشورهای اروپا و آمریکا بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر نیز این سیستم وارد کشور ما شده است.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  در سبک جدید دیوارها را مانند صفحات روکش‌دار گچی تولید کرده و سپس در تقسیم‌بندی ساختمان از آن استفاده می‌کنند. یکی از انواع صفحه‌های روکش‌دار گچی، کناف است. شرکت کناف که در سال 1932 تاسیس شده و اولین تولیدکننده این صفحات روکش‌دار بوده است؛ از این‌ رو نام این صفحات را نیز کناف قرار دادند. کناف‌ها انواع مختلفی هم دارند که در دیوار، سقف، دیوار کاذب و… به کار برده می‌شوند.

  ساختمان کلی کناف فروش(اجرا) و دریافت قیمت انواع کناف
  ساختمان کلی کناف دیوار


  دیوار کناف

  همان‌طور که گفتیم کناف دیوار، صفحات ساخت‌وساز خشک است که می‌توان در طراحی‌های داخلی ساختمان که گاهی اوقات بسیار انحنا دارند، به‌راحتی و سادگی مورد استفاده قرار داد.

  • صفحه‌های کناف مقاوم در برابر رطوبت (MR)
  • صفحه‌های عایق در برابر آتش‌سوزی (FR)
  • صفحات عایق در برابر رطوبت و آتش‌سوزی (FM)
  • صفحه‌های معمولی کناف (FM)

  این چهار دسته با توجه به شرایط و ضوابت پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال از صفحات MR  در مکان‌هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده می‌کنند یا از صفحات FR در مکان‌هایی که نیاز به محافظت در برابر آتش‌سوزی دارند بهره برده می‌شود. البته در کناف دیوار از اجزای فلزی نیز استفاده می‌شود تا مقاومت این سازه‌ها نیز از سطح مطلوبی برخوردار باشند.

  درزگیری بین دو دیوار کناف فروش(اجرا) و دریافت قیمت انواع کناف
  درزگیری بین دو دیوار کناف

  مزایای استفاده از کناف دیوار کدامند؟

  مزایایی که کناف سقف یا کناف دیوار دارد سبب شده‌استفاده از آن‌ها به طرز چشمگیری در دنیا افزایش پیدا کند اما این مزایا چیست؟

  • سرعت اجرای زیاد

  این نوع سازه‌ها به علت بی‌نیاز بودن به جوشکاری، خشک شدن ملات و… دارای سرعت بسیار بیشتری نسبت به سیستم سنتی دیوارکشی هستند و در حدود 4 برابر سریع‌تر انجام می‌شوند.

  • وزن کم

  به دلیل کمتر شدن بار مرده روی اسکلت ساختمان در سیستم کناف دیوار، هزینه شما برای کامل کردن ساختمان بسیار کمتر خواهد بود و به علت این وزن کم نیز از ابعاد ستون و اسکلت کاسته خواهد شد که خود به کاهش هزینه ساخت منجر می‌شود.

  • انعطاف‌پذیری بسیار زیاد در طراحی

  منعطف بودن صفحات کناف سبب می‌شود که در طرح‌های سقف و دیوار از مدل‌های منحنی و قوس‌دار بهره برد و طراحی دلخواه را در دکوراسیون پیاده‌سازی کرد.

  • بازیافت و کاهش نخاله‌های ساختمانی

  مصالحی که در این نوع سازه‌ها به کار می‌روند تا 70 درصد قابلیت بازیافت دارند.نسبت 1 به 5 در برابر سیستم سنتی در تولید نخاله برای این سبک ساخت‌وساز سبب می‌شود تا هزینه‌های نظافت، حمل مصالح، بارگیری و خروج نخاله برای کارفرما به کمترین حد برسند.

  • مقاومت بالا در برابر زلزله

  داشتن وزن کم و همچنین انعطاف‌پذیری بسیار بالا که در استانداردهای جهانی برای این نوع سازه‌ها در نظر گرفته‌شده سبب می‌شود تادر برابر زلزله مقاومت بیشتری از خود نشان بدهند.

  • بازسازی آسان‌تر

  ساختمان‌ها پس از مدتی از گذشت عمرشان نیاز به ترمیم و بازسازی دارند، با تایل‌های کناف سقف و دیوار این عمل له آسانی صورت می‌پذیرد.

  • رنگ‌آمیزی بی‌دردسر

  رنگ‌پذیری کناف دیوار یا سقف بسیار بالاست. شما می‌توانید از سنگ‌های تزئینی یا انواع کاغذ دیواری نیز برای زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون خود بر روی این کناف‌ها استفاده کنید؛ زیرا چسبندگی مناسبی نیز دارند.

  • صرفه اقتصادی بیشتر

  اگر جنبه اقتصادی برای شما بسیار مهم است کناف بهترین گزینه است؛ زیرا نسبت ارزش ساختمان با هزینه‌ای که برای آن صرف کرده‌اید بیشتر می‌شود و هزینه‌های شما کاهش می‌یابد. همچنین استفاده از کناف منجر به کاهش تعداد نیرو جهت اجرای کار می‌شود.

  انعطاف‌پذیری بالا اصلی‌ترین خصوصیت کناف‌ها می‌باشد فروش(اجرا) و دریافت قیمت
  انعطاف‌پذیری بالا اصلی‌ترین خصوصیت کناف‌ها می‌باشد

  معایب کناف کدامند؟

  درست است که سیستم جدید ساخت‌وساز خشک در جهان همه‌گیر شده است اما مانند روش‌های سنتی عیب‌هایی نیز دارد که بایستی به آن‌ها نیز توجه کرد. معایب کناف سقف یا دیوار به موارد ذیل تقسیم‌بندی می‌شوند.

  • مقاومت کم در برابر ضربه

  مقاومت کناف در برابر ضربه کم است اما برای افزایش مقاومت آن دیوار کاذب را گچ اندود می‌کنند که بسیار مؤثر است.

  • تشخیص دشوار کیفیت کناف

  به دلیل نوظهور بودن سیستم ساخت‌وساز خشک در کشورهای آسیایی تشخیص کناف‌های باکیفیت از کناف‌های تقلبی بسیار دشوار است.

  • تیم حرفه‌ای برای اجرای کناف

  به دلیل حساسیت بالایی که اجرای کناف دیوار یا سقف دارد بایستی اجرای کار را به یک تیم حرفه‌ای در این امر بسپارید. در غیر این صورت نتیجه پایانی مطلوب نخواهد بود.

  • گردوغبار

  پس از پایان کار بایستی تمامی وسایل منزل خود را نظافت کنید تا عاری از گردوغبار شوند.

  معایبی که برای این نوع سازه‌ها بیان شد به طور چشمگیری مشکل‌ساز نیستند. اما این امر در گرو این است که شما بتوانید یک تیم حرفه‌ای را برای اجرای این کار استخدام کنید.

  اجرای سقف کناف فروش(اجرا) و دریافت قیمت
  اجرای سقف کناف

  عوامل موثر بر قیمت کناف دیوار

  در انتهای این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر قیمت کناف دیوار یا سقف را بررسی کنیم و به یک جمع‌بندی در مورد کناف‌ها برسیم.
  چند عامل در قیمت اجرای کناف موثر هستند که به شرح زیر هستند:

  • نوع مصالح به‌کاررفته

  نوع مصالح از عوامل مهم اثرگذار بر قیمت است. پس قبل از انجام کار با پیمانکار خود در این‌ رابطه گفتگو کنید.

  • ضخامت صفحات

  صفحات کناف از ضخامت‌های متفاوتی برخوردار هستند که در قیمت تاثیرگذار هستند.صفحه‌های استاندارد معمولا دارای ضخامت 12 میلی‌متر بوده و برای قوس‌ها نیز می‌توان از ضخامت 9 میلی‌متری یا 6 میلی‌متری بهره برد.

  • ابعاد و ارتفاع محل کار

  حجم و ارتفاع کار مستقیما برروی هزینه آن تاثیرگذار است.

  • نوع کناف و کاربرد آن

  اینکه شما بخواهید برای چه هدفی از کناف استفاده کنید بر قیمت تمام شده موثر خواهد بود. کناف‌های ساده و معمولی قیمت کمتری نسبت به کناف‌های مقاوم در برابر رطوبت و یا کناف‌های منحنی و پیچیده دارند.

  نتیجه‌گیری

  با نگاهی اجمالی به‌تمامی مباحثی که مطرح شد، این نتیجه گرفته‌می‌شود. اگر برای ساخت‌وساز خود از یک تیم حرفه‌ای بهره بگیرید بدون شک هم کیفیت کار شما در انتها بیشتر خواهد بود و هم طراحی دلخواه خود را نیز در دکوراسیون می‌توانید پیاده‌سازی کنید.برای افرادی که در شغل ساختمان‌سازی فعالیت دارند نیز کناف دیوار سبب می‌شود. تا ارزش افزوده ساختمان نسبت به هزینه‌های انجام شده‌بسیار بیشتر شود که این قضیه بسیار موردپسند این افراد است. از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

   

  قیمت سمنت برد

  فروش سمنت برد   – تولید کننده سمنت برد   – لیست قیمت سمنت برد   – خرید سمنت برد   – روش اجرای سمنت برد   –  سمنت برد   اراک – سمنت برد   اردبیل –  سمنت برد  ارومیه –  سمنت برد  اصفهان –   سمنت برد  اهواز –   سمنت برد  ایلام –   سمنت برد  بجنورد –   سمنت برد  بندرعباس –   سمنت برد  بوشهر –   سمنت برد  بیرجند –   سمنت برد  تبریز –   سمنت برد  تهران –   سمنت برد  خرم‌آباد –   سمنت برد  رشت –   سمنت برد  زاهدان –   سمنت برد  زنجان –   سمنت برد  ساری –   سمنت برد  سمنان –   سمنت برد  سنندج –   سمنت برد  شهرکرد –   سمنت برد  شیراز –   سمنت برد  قزوین –   سمنت برد  قم –   سمنت برد  کرج –   سمنت برد  کرمان

    سمنت برد  کرمانشاه –   سمنت برد  گرگان –   سمنت برد  مشهد –   سمنت برد  همدان –   سمنت برد  یاسوج –   سمنت برد  یزد –  قیمت کناف   – فروش کناف  – تولید کننده کناف  – لیست قیمت کناف  – خرید کناف  – روش اجرای کناف  –  کناف  اراک – کناف  اردبیل –  کناف ارومیه –  کناف اصفهان –   کناف اهواز –   کناف ایلام –   کناف بجنورد –   کناف بندرعباس –   کناف بوشهر –   کناف بیرجند –   کناف تبریز –   کناف تهران –   کناف خرم‌آباد –   کناف رشت –   کناف زاهدان –   کناف زنجان –   کناف ساری –   کناف سمنان –   کناف سنندج –   کناف شهرکرد –   کناف شیراز –   کناف قزوین –   کناف قم –   کناف کرج –   کناف کرمان –   کناف کرمانشاه –   کناف گرگان –   کناف مشهد –   کناف همدان –   کناف یاسوج –   کناف یزد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  2 دیدگاه دربارهٔ «کناف دیوار چیست؟»

  1. بازتاب: طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشنایی با فوت و فن‌های آن - ردا صنعت

  2. بازتاب: دکوراسیون داخلی مدرن و بررسی ویژگی‌های آن - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader