ردا صنعت
آیا با معایب تاور کرین آشنایی دارید؟

آیا با معایب تاور کرین آشنایی دارید؟

 • ساخت‌وساز پروژه‌های بزرگ و مرتفع ساختمانی، هرگز بدون جرثقیل‌های ساختمانی ممکن نیست. شاید شما به دیدن تاور کرین‌ها در گوشه‌وکنار شهر عادت کرده باشید؛ اما این چیزی از عظمت آن‌ها کم نمی‌کند. بااین‌وجود که شاید تصور کنید این تجهیزات عظیم سراسر مزیت هستند؛ اما وقت آن است که با معایب تاور کرین نیز آشنا شوید.

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  برای پروژه‌های ساختمانی خود نیاز به متخصصی دارید که بتواند به شما کمک کند؟ پس وقت آن است که سری به سایت ردا صنعت بزنید و به‌این‌ترتیب با مشاوران آن مشورت کنید. این مجموعه به شما کمک می‌کند از لحظه طراحی تا اجرا بتوانید همه مسیر را بی‌عیب‌ونقص طی کنید. کافی است با چند کلیک ایده‌های خود را با متخصصان ما در میان بگذارید.

  وقت آشنایی با تاور کرین است

  البته همه شما قطعاً کم‌وبیش با تاورکرین‌ها آشنایی دارید. این جرثقیل‌های عظیم که در کنار ساختمان‌های نیمه‌کاره می‌توانید مشاهده کنید قادر هستند وزن زیاد مصالح ساختمان‌سازی را حمل کنند و آن را به نقاط غیرقابل‌دسترس منتقل کنند. به عبارت بسیار ساده، تاور کرین‌ها در واقع تجهیزاتی هستند که با کمک یک نوار بالابر که می‌تواند زنجیر باشد، مصالح بسیار سنگین را برای ساختمان‌سازی به نقاطی حمل می‌کند که به‌صورت عادی نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

  این ماشین عظیم وظیفه بسیار مهمی را بر عهده دارد و نمی‌توانید تصور کنید که ساختمان‌ها و پروژه‌های بسیار بزرگ را بدون کمک آن به سرانجام برسانید. این تجهیزات از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و نیاز به اپراتوری دارد که بتواند کار با آن را بلد باشد. البته باید با همه محاسن در کنار معایب تاور کرین آشنا باشید و خود را برای آن آماده کنید.

  معایب تاور کرین خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  هزینه نصب، استهلاک و نگهداری بسیار زیاد است

  این ماشین‌های غول‌آسا از چه بخش‌هایی تشکیل شده‌اند؟

  جرثقیل‌هایی که آن را با نام تاور کرین می‌شناسید بخش جدانشدنی از سایت‌های ساختمان‌سازی هستند. این تجهیزات به دلیل سرعتی که به ساخت‌وساز می‌بخشند می‌توانند به شما کمک کنند در زمان مقرر پروژه خود را به سرانجام برسانید و در ضمن از هزینه شما برای نیروی انسانی می‌کاهند.

  آن‌ها می‌توانند حدود 20 تن مصالح را بلند کرده و تا ارتفاعی نزدیک به 260 فوت بالا ببرند. البته این که چه حجمی را می‌توانید به کمک این تجهیزات بالا ببرید بسته به آستانه تحمل آن‌ها متفاوت است؛ اما بااین‌وجود باید بدانید که عملکرد همه آن‌ها یکسان است و بخش های کاملا مشابهی دارند.

  •  مهم‌ترین قسمت این ماشین‌‌آلات یک‌پایه بتنی است که دکل یا برج جرثقیل بر روی آن قرار می‌گیرد.
  •  مجموعه‌ای از یک موتور و چرخ‌دنده واحد چرخشی را تشکیل می‌دهند که به بالاترین بخش تاور کرین متصل شده است و باعث ایجاد چرخش در این تجهیزات می‌شود.
  •  یک بازوی کار بخش دیگر آن است که مصالح را حمل می‌کند. در امتداد این بازو نیز یک چرخ‌دستی قرار داده شده است که باعث جابه‌جایی وزنه می‌شود.
  •  کابین اپراتور در بازوی ماشین قرار دارد که با کمک دکمه‌های مختلف می‌تواند وزنه‌ها را بلند کرده و تعادل را برقرار کند.
  معایب تاور کرین خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  مصالح سنگین را بلند می‌کند
  عملکرد جرثقیل برجی به چه شیوه‌ای است؟

  اولین گام برای استفاده از تاور کرین قراردادن این بخش‌ها روی یکدیگر است. برای اینکه با معایب تاور کرین آشنا شوید باید بدانید که این ابزار چگونه استوار می‌شود. بخش‌های افقی این ماشین‌آلات که همان بازو و واحد چرخشی آن است، به کمک یک جرثقیل متحرک به محل موردنظر منتقل می‌شود؛ اما پیش از آن باید پایه بتنی متناسب با آن ساخته شده باشد. بدون این پایه عملاً نمی‌توانید از جرثقیل استفاده کنید.

  این بخش‌های افقی را بر روی دکلی که حدوداً 40 فوت ارتفاع داردقرار می دهند و سپس وزنه‌های تعادلی را به آن اضافه می کنند. قسمت‌های عمودی تاور کرین به ارتفاع 20 فوت را روی شکاف‌هایی قرار می‌ دهند و نصب می کنند که پایه بتنی دارد. سپس قسمت‌های دیگر متصل شده و این کار تا زمانی که به ارتفاع موردنظر برسد انجام می‌شود. همه این کارها به کمک یک کلایمر انجام می‌شود. در نهایت بخش افقی بر روی برج نصب شده و کار تمام می‌شود.

  معایب تاور کرین و آشنایی با آنها خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  مونتاژ آن بسیار سخت است

  مزایا در مقابل معایب

  درست است که ساخت‌وسازهای عظیم بدون تاور کرین‌ها عملاً غیرقابل‌تصور هستند، بااین‌وجود قبل از اینکه این تجهیزات را تهیه کنید باید بدانید که معایب و مزایای این تجهیزات چیست تا بتوانید درست‌ترین تصمیم را اتخاذ کنید. این ماشین‌آلات مزایای زیادی دارند. به‌عنوان‌مثال آن‌ها بیش از هر جرثقیل دیگری می‌توانند وزن زیادی را تحمل کرده و تا ارتفاعی بیش از سایر ماشین‌آلات آن را بلند کنند. آن‌ها در این ویژگی بی‌رقیب هستند. می‌توانید مطمئن باشید که هرگز آن‌ها سقوط نمی‌کنند و این در حالی است که می‌توانند بیشترین وزن را تحمل کنند.

  بااین‌وجود باید از معایب تاور کرین آگاه باشید. تاورکرین‌ها بسیار گران هستند و می‌توان گفت که خرید آن‌ها اصلاً گزینه به صرفه‌ای نیست؛ مگر اینکه شما مدام برای پروژه‎‌های مختلف به آن‌ها نیاز داشته باشید. از طرفی برای اینکه آن‌ها را سرهم‌بندی کنید یا از هم جدا کرده و از یک مکان به محل دیگری منتقل کنید نیاز به‌صرف وقت و هزینه بسیار زیادی دارید. علاوه بر همه این موارد باید هزینه استهلاک و نگهداری آن را نیز در نظر داشته باشید و بدانید که به تیم بسیار قوی و مجرب برای استفاده، نصب و باز کردن آن نیاز دارید. ما به شما توصیه می‌کنیم که این تاور کرین‌ها را اجاره کنید تا هزینه کمتری برداخت کنید.

   در سایت‌های عظیم عمرانی از تاور کرین استفاده می‌کنند خرید(فروش) و دریافت قیمت انواع تاورکرین
  در سایت‌های عظیم عمرانی از تاور کرین استفاده می‌کنند

  سخن آخر

  اگر در حال ساخت یک پروژه بزرگ ساختمانی هستید، پس لازم است تا تجهیزات خود را تکمیل کنید. علاوه بر هرآنچه که لازم دارید باید یک تاور کرین نیز تهیه کنید تا بتوانید مصالح زیاد و سنگین خود را تا ارتفاعات بسیار بالا بلند کنید. این کار تنها از همین ماشین‌آلات بر می‌آید. بااین‌حال قبل از هر کار باید بدانید که این تجهیزات تنها مزیت ندارند.

  از معایب تاور کرین هزینه بسیار زیادی است که برای تهیه، مونتاژ و دمونتاژ کردن این محصول نیاز دارید. اگر آن را اجاره کنید می‌توانید هزینه استهلاک و نگهداری را فاکتور بگیرید؛ به همین دلیل بهترین کار این است که همین‌الان با متخصصان مجرب سایت ردا صنعت مشورت کنید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید تا از هزینه‌های شما کاسته شود.

  تماس با ردا صنعت
  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader