ردا صنعت
کنج دیوار

نبشی کناف چیست؟

 • ‌ کناف یکی از مهم‌ترین مصالح استفاده شده در ساختمان‌های امروزی است‌. از این محصول به‌جای گچ برای دیوارها یا سقف استفاده می‌شود و معمولاً بیشتر برای زیبایی یا عایق بودن مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد‌. نبشی کناف یکی از ابزارهای مورد استفاده برای نصب کناف است. قبل از اینکه از این ابزار استفاده کنید باید درباره آن بیشتر بدانید؛ ازاین‌رو در این مقاله قصد داریم درباره طرز استفاده از آن صحبت کنیم. همچنین یک راهنمای خرید عالی درباره این ابزار را ارائه دهیم تا بتوانید به‌راحتی آن را خریداری کنید. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 

  تماس با ردا صنعت

  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

   نبشی کناف چیست؟

  ابتدا برای اینکه بدانیم نبشی پانل گچی یا کناف چیست، به معرفی نبشی خواهیم پرداخت و مشخص می‌‌کنیم که چرا از این ابزار استفاده می‌شود؟ نبشی در واقع دو فلز است که سطح مقطع آن‌ها به یکدیگر متصل شده‌اند. این اتصال به‌صورت عمود انجام می‌شود و این ابزار را به یکی از مهم‌ترین ابزارهای استفاده شده در ساخت‌وساز تبدیل می‌کند. نبشی‌ها برای اتصال ساخته شده‌اند و سقف‌ها، ستو‌ن‌ها و پل‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 

  این ابزار همچنین در فونداسیون یا مراحل اولیه ساخت یک ساختمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین اگر از کناف برای ساخت دیوار یا سقف استفاده کرده‌ایم نیازمند نبشی‌کناف هستیم تا صفحات را به یکدیگر متصل کرده و سقف کاذب یا دیوار بسازیم. نبشی‌هایی که مخصوص کناف هستند در اندازه‌های ۰.۲ و ۰.۳ ساخته می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس نوع کنافی که دارید، از نبشی مناسب آن استفاده کنید‌. ‌ در ادامه درباره انواع این ابزار بیشتر صحبت می‌کنیم. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 

  از نبشی کناف برای کنر و گوشه‌های دیوار استفاده می‌کنند تا کناف را نگهدارد تا به خوبی کناف دیده شود. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 
  نبشی کناف یکی از مهم‏ترین ابزارهای کناف است

  انواع نبشی‌های مختلف برای کناف

  انواع مختلفی از نبشی‌های کناف در بازار وجود دارند که معمولاً از نبشی کرنربید بیشتر از بقیه استفاده می‌شود. کرنربید معمولاً هم کناف‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند و هم از گوشه‌ها و‌ زوایا در برابر ضربه محافظت خواهد کرد. در زیر تعدادی از نبشی‌های رایج کرنربید را معرفی کرده تا با آن‌ها بیشتر آشنا شویم‌.

  نبشی تراز کناف

  یکی از انواع مهم نبشی‌کناف که‌ بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، نبشی تراز است. همان‌طور که از نام این نبشی پیداست از آن برای تراز کردن دیوار یا سقف استفاده می‌شود. البته این نبشی علاوه بر تراز باعث حفاظت از گوشه‌ها نیز می‌شود. استفاده ‌از نبشی تراز عمر مفید سازه را بیشتر می‌کند و یکی از بهترین نبشی‌هایی است که می‌توان برای کناف استفاده کرد‌. از‌ این نبشی برای سقف‌های شکسته شده و ترک برداشته نیز بهره برده می‌شود.

  نبشی‌های کرنربید رانر یا U شکل

  اگر نیاز باشد از یک نبشی به‌صورت افقی استفاده شود، ‌ بهتر است که از نبشی رانر یا U شکل کمک بگیریم. این نوع نبشی‌ها نیرو را در سقف هدایت می‌کنند و به ستون‌ها می‌رسانند؛ ازاین‌رو به این نبشی U شکل گفته می‌شود که سطح مقطعی به این شکل دارد‌. از این نبشی‌ها برای انواع کناف با قطرهای متفاوت می‌توان استفاده کرد‌.

  نبشی‌های کرنربید به شکل C

  از دیگر انواع نبشی‌های کناف، نبشی کرنربید C شکل است که برای دیوار یا سقف که نیاز به نبشی عمودی دارند استفاده می‌شود. این نبشی‌ها سطح مقطعی به شکل C دارند و برای کناف با انواع مشخص قطر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  نبشی کناف انواع مختلفی دارد که به سه گروه نبشی شکل U نبشی شکل C و نبشی تراز کناف هستند که بیشتر نبشی تراز کناف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه. 
  یکی از نمونه‏های نبشی ساده کناف

  راهنمای نصب نبشی‌های مختلف به کناف

  بعد از اینکه درباره نبشی‌کناف دانستیم و انواع آن را یاد گرفتیم، نوبت به نصب می‌رسد. بهتر است قبل از اینکه از نبشی استفاده کنیم، روش نصب را بدانیم. البته معمولاً نصب نبشی به همراه نصب کناف و توسط فردی که در این زمینه متخصص است انجام خواهد شد؛ اما گاهی نیاز است خودتان نصب را انجام دهید. ابتدا باید سطحی که قرار است نبشی در آنجا متصل شود را تمیز کنید. وجود چربی باعث می‌شود بین نبشی و کناف فاصله ایجاد شود و نصب به‌صورت صحیح انجام نشود‌. بعد از آن نبشی را در جای مشخص قرار داده و توسط یک چکش که مخصوص نبشی است آن را متصل می‌کنیم.

  بعد از اینکه نبشی‌کناف نصب شد، نیاز است تا روی آن را یک لایه بتونه بکشیم‌. این لایه باید به‌گونه‌ای روی نبشی یا کرنربید قرار بگیرد که نبشی زیر آن کاملاً پنهان شود. بعد از آن‌ که لایه خشک شد، روی آن را سنباده و یا ساب ماله تراش می‌دهیم‌ تا کاملاً یک دست شود‌. البته معمولاً لایه‌های دیگر نیز ممکن است روی آن نصب شود؛ اما گاهی نبشی پانل گچی یا کناف فقط برای یک لایه استفاده خواهد شد. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 

  نبشی کرنربید پروفیلی هست که در پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این نبشی محافظت از ستون، دیواره‌ها و سقف کاذب می‌باشد. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 
  نبشی کرنربید کناف از رایج‏ترین انواع
  نبشی‌های کناف را چطور خریداری کنیم؟

  برای خرید نبشی‌کناف ابتدا نیاز است مشخص کنیم به کدام نوع نیاز داریم؟ برای این کار باید قطر کناف استفاده شده را بدانیم و جهت نصب نبشی روی کناف نیز باید مشخص باشد‌. بعدازاین باید با افراد باتجربه در این زمینه مشورت کنیم. این کار به این جهت است که باید برند عالی و باکیفیت را برای این کار انتخاب کنیم. در این جا سایت ردا صنعت برای مشورت و سپس خرید انواع مختلف نبشی برای کناف به شما پیشنهاد می‌شود.

  این شرکت یک پلتفرم بزرگ در اختیار دارد که در آن انواع مصالح و ابزارهای مورد نیاز برای صنعت سازه را در اختیار عموم گذاشته است. شما می‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت با مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها مواجه شوید‌. سپس نبشی کناف را راحت و بدون دردسر خریداری کنید. همچنین می‌توانید برندهای مختلف را با هم مقایسه کرده و مطابق با نیاز خود نبشی مورد نظر را تهیه کنید.

  قرار دادن نبشی در کنج دیواره‌ها و یا در کناره های ستون می‌باشد ولی باز ممکن در قسمتی از سقف باید از نبشی استفاده کرد که این مورد به ایده نصاب کناف مربوط می‌شود. جهت خرید (فروش)، دریافت قیمت، نصب انواع نبشی پروفیل گالوانیزه کناف . 
  محل قرارگیری نبشی‎های کناف روی دیوار

  کلام آخر

  نبشی‌کناف یکی از ابزارها و وسایل بسیار مهم برای نصب انواع کناف است. این نبشی‎ها انواع مختلف دارند که هرکدام برای یک نوع مشخص از کناف استفاده می‌شود. در این مقاله انواع نبشی توضیح داده شد. همچنین بیان شد که نصب این نبشی‏ها چطور انجام می‎شوند تا اگر در صورت ترک برداشتن کناف نیاز به نصب آن داشتیم بتوانیم خود آن را انجام دهیم. در آخر باید بیان کرد اگر در این زمینه سؤال یا نظری داشتید می‏توانید آن را از طریق سایت ردا صنعت با کارشناسان در میان بگذارید.

  تماس با ردا صنعت

  09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه 

                                       

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader