ردا صنعت
استفاده از دستگاه تثبیت‌کننده ضروری است

استابلایزر چیست؟

 • استابلایزر چیست؟ در ادامه مقاله قصد داریم تا در خصوص این دستگاه صحبت کرده و اطلاعات مفیدی در این باره به مخاطبان عزیز ارائه دهیم. این دستگاه به‌عنوان یک تثبیت‌کننده ولتاژ، مورداستفاده قرار می‌گیرد. منظور از تثبیت‌کننده این است که برای بهبود عملکرد لوازم برقی موجود در خانه استفاده می­شود. در حقیقت؛ علاوه بر افزایش عملکرد، به‌نوعی محافظ برای لوازم برقی موجود در منزل است که اهمیت ویژه‌ای دارد.  استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

   این نوع محافظت زمانی قابل‌توجه است که نوسانات برقی، ممکن است موجب آسیب رساندن به وسایل موجود در خانه شوند. مجموعه ردا صنعت در ادامه مقاله قصد دارد تا در خصوص این محصول و اینکه چگونه کار می‌کند اطلاعات مفیدی به مخاطبان عزیز ارائه دهد.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  استابلایزر چیست و کارکرد آن چگونه است؟

  همان‌طور که در مطالب قبلی مطالعه کردید؛ وظیفه اصلی استابلایزر تثبیت ولتاژ و محافظت از لوازم برقی است تا طول عمر بالایی داشته باشند. در صورت نبود این دستگاه ممکن است ولتاژ بالا، موجب آسیب رساندن به لوازم ضروری و مهم منزل شده و علاوه بر این، اگر مشکل جدی هم برای لوازم برقی به وجود نیاید ممکن است عملکرد آنها کاهش یابد و یا بیش از حد گرم شوند. این موارد در نهایت عملکرد نامطلوب وسایل برقی را در پی خواهد داشت.

  اهمیت استفاده از این دستگاه

  هر لوازم برقی برای استفاده در منزل طوری ساخته شده است که در زمان‌های مختلف بنا به شرایط متفاوت بتواند عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد. اما گاهی اوقات در یک منطقه، نوسانات برق به حدی شدید می‌شود که وسیله موردنظر عملاً کارایی خود را از دست می‌دهد. در این لحظه باید دستگاه‌هایی مانند استابلایزر وارد میدان شده و با طراحی فوق‌العاده خود به‌عنوان یک خنثی‌کننده و تعدیل‌کننده ولتاژ برق، یاری‌رسان لوازم برقی باشند. حمایت از سیم‌کشی داخلی خانه نیز وظیفه‌ای است که این دستگاه به‌خوبی از عهده آن برمی‌آید. استفاده از این دستگاه برای لوازم الکتریکی مانند تلویزیون، یخچال، کامپیوتر و کولر جزء خریدهای ضروری است.

  اهمیت استفاده از دستگاه محافظ   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.
  اهمیت استفاده از دستگاه محافظ

  ویژگی‌های مهم این محصول

  چنانچه می‌دانید هر دستگاه کاربردی و مفید دارای یکسری ویژگی‌ها و مشخصات منحصر به خود است. در خصوص استابلایزر نیز، می‌‌توان گفت؛ این ابزار کاربردی، سیستم مبتنی بر ریزپردازنده دارد. این تراشه‌های ریزپردازنده به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به‌عنوان تنظیم و تعدیل‌کننده عمل می‌کنند. ولتاژ تولید شده نیز کیفیت مطلوب و کاربردی دارد. وجود قطع‌کننده اتوماتیک بالا و پایین در این دستگاه کاربردی بودن آن را چندبرابر کرده است.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  علاوه بر این، این تثبیت‌کننده در منابع مختلف مانند ژنراتور و اینورتر نیز، کارایی لازم را دارد. وجود فناوری Start در این دستگاه باعث راه‌اندازی هوشمند و اتوماتیک آن می‌شود تا از تحمیل بار اضافی برق به لوازم برقی خودداری کند. در حقیقت؛ بهتر است بدانید که این دستگاه با تقویت و بهبود جریان‌های پایین و کاهش جریان‌های بالا نقش تعدیل‌کننده را به‌خوبی ایفا می‌کند. استفاده از ترانس توسط استابلایزرها باعث می‌شود تا انجام چنین کار مهمی به‌آسانی صورت گیرد.

  چه تثبیت‌کننده‌ای برای چه مکانی مناسب است؟   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.
  چه تثبیت‌کننده‌ای برای چه مکانی مناسب است؟

  تثبیت ­کننده های اتوماتیک و غیر اتوماتیک

   این محصول به‌صورت غیر اتوماتیک و اتوماتیک یا هوشمند موجود هست که بنا به نوع کاربری و بودجه خود می‌توانید نمونه‌ای از آن‌ها را تهیه کرده و مورداستفاده قرار دهید. در منازل و کارخانجات از وجود این تثبیت­ کننده بهره‌های فراوانی می‌برند. البته نوع کاربری هر یک از آنها باتوجه‌به اینکه قرار است در خانه استفاده شود و یا در کارخانجات بزرگ صنعتی و تجاری قابل اهمیت است. در ادامه با کاربردهای این تثبیت‌کننده‌ها آشنا می‌شویم.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  تثبیت‌کننده رله‌ای

  به‌عنوان‌مثال، در منازل و مکان‌های محدود و کوچک از تثبیت­ کننده رله‌ای استفاده می‌کنند. اما اگر مکان استفاده یک کارخانه بزرگ و وسیع باشد به نظر می‌رسد دستگاه رله‌ای جواب نباشد. در این صورت تثبیت­ کننده سرور وارد عمل شده و کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهد.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  تثبیت­ کننده های رله‌ای به‌نوعی غیر اتوماتیک هستند. البته این بدین معنا نیست که توسط فردی اداره می‌شوند. خیر این‌طور نیست. منظور این است که اندازه‌گیری ولتاژ توسط یک کنترل‌کننده جریان انجام می‌گیرد. اگر نمی‌خواهید هزینه بالایی برای دستگاه تثبیت‌کننده بپردازید، پیشنهاد می‌شود از نوع رله‌ای استفاده کنید. علاوه بر این، وزن سبک و دقت مطلوبی دارند.

  دستگاه تعدیل‌کننده سرور

  حال اگر دستگاه تثبیت‌کننده‌ای می‌خواهید که قدرت و سرعت بالایی برای مکان‌های بزرگ و تجاری داشته باشد، بهتر است از استابلایزر سرور استفاده کنید. وجود موتور قدرتمند در این تثبیت‌کننده‌ها باعث افزایش عملکرد آن‌ها شده‌ است. وجود جریان ورودی بیشتر امکان استفاده از تثبیت‌کننده سرور را افزایش می‌دهد. علاوه بر این­ها، ترانس‌هایی مانند افزاینده، کاهنده، اتوماتیک و موتورهای انتقالی در تثبیت­کننده سرور قابل‌توجه است. استفاده از این تثبیت‌کننده در برق سه‌فاز هم امکان دارد.

  چرا باید از دستگاه تثبیت‌کننده استفاده کنیم؟   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.
  چرا باید از دستگاه تثبیت‌کننده استفاده کنیم؟

  مزایای استفاده از این دستگاه کدامند؟ 

  باتوجه‌به توضیحات گسترده در مطالب بالا می‌توان به این نتیجه رسید که این محصول مزایای فراوانی برای افزایش طول عمر و دوام لوازم گران‌قیمت و ضروری در منزل و مراکز تجاری وسیع دارد. در زیر به‌صورت خلاصه تعدادی از مزایای مهم دستگاه‌های تثبیت‌کننده آورده شده است.

  • مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت استابلایزر این است که نوسانات متعدد ولتاژهای ورودی را کنترل کرده و به بهترین شکل ممکن آنها را کنترل می‌کند. در این صورت عملکرد لوازم برقی کاهش نمی‌یابد و هیچ آسیبی در پی ولتاژهای بالا به‌وسیله نمی‌رسد.
  • در مدل‌های کوچک تثبیت‌کننده محافظت 96 درصدی و برای مدل‌های بزرگ­تر محافظت 98 درصدی دارد.
  • مدارهای موجود در تثبیت‌کننده به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در کسری از ثانیه پاسخ مطلوب و مناسبی برای تعدیل می‌دهند.
  • علاوه بر این در اعوجاج هارمونیک قوی یا همان THD نیز، عملکرد مطلوبی از خود نشان می‌دهد.
  • اگر دمای محیط به بالاترین میزان خود برسد باز هم این دستگاه تثبیت‌کننده کارایی خود به اصولی‌ترین شیوه ممکن انجام می‌دهد.
  • اگر در لوازم الکترونیکی جدید مورداستفاده قرار گیرد، هیچ نیازی به محاسبات متعدد و نامفهوم نخواهد بود.
  استفاده از دستگاه تثبیت‌کننده ضروری است   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.
  استفاده از دستگاه تثبیت‌کننده ضروری است

  کلام آخر

  در این مقاله به تعریف از دستگاه محافظ یا  تثبیت­کننده پرداخته شد. این تثبیت‌کننده کاربردی بدون اینکه به تغییرات ولتاژ برق توجهی داشته باشد، کارایی خود را به‌صورت درست و منطقی انجام می‌دهد. استفاده از آن در نمونه‌های مختلف و مخصوص برای انواع متعددی از دستگاه‌ها و لوازم برقی قابل‌توجه است.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

   به بیان ساده‌تر، قادر است تا از هرگونه لوازم برقی محافظت کرده و در جهت بهبود عملکرد آن دستگاه نهایت تلاش خود را انجام دهد. برای اینکه بتوانید طبق کاربری خود و باتوجه‌به بودجه‌ای که دارید از وجود یک استابلایزر در محل زندگی و یا مکان کار خود بهره‌مند شوید بهتر است با کارشناسان مجموعه ردا صنعت در ارتباط باشید.   استابلایزر چیست، خرید (فروش) و دریافت قیمت استابلایزر.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader