ردا صنعت
شن و ماسه

شن و ماسه در صنعت ساختمان

 • شن و ماسه ساختمانی

  شن و ماسه در صنعت ساخت و سز که بزرگترین صنعت در صنایع جهان است؛ سهم عمده‌ای در مصالح ساختمانی دارد. سالانه بیش از ۵۰ میلیارد تن sand در ساخت‌وساز در کل دنیا استفاده می‌شود.

  بررسی شن و ماسه در صنعت ساختمان
  بررسی شن و ماسه در صنعت ساختمان

  همه sand دارای ویژگی‌های یکسانی نیستند؛ بنابراین، ماسه‌های مختلف برای منابع مختلف استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، sand ساحل، به دلیل نامنظم بودن ترکیب، یک عنصر کمیاب در ساخت‌وساز است.

  کاربرد شن‌و‌ماسه در ساختمان

  sand می‌تواند به‌راحتی فشرده‌شود یا گاهی بسیار چکش‌خوار باشد. کاربرد شن و ماسه در ساختمان برای ایجاد اجزا و پایه آن لازم است.

  ماسه گچ

  این نوع ماسه ریزتر از سایرین است؛ بنابراین فشرده‌سازی آن آسان‌تر است. برای گچ کاری دیوارها و برای سنگفرش استفاده می‌شود.

  شن و ماسه ساختمان

  sand ساختمان اغلب به رنگ اضافه‌می‌شود تا سطح رنگ شده‌کمی بافت داشته باشد. با این حال، بیشتر به‌عنوان ملات با مخلوط کردن سیمان و آب در ماسه ساختمان استفاده می‌شود.

  سنگ خرد شده

  سنگ خردشده در زهکشی‌ها باکیفیت خوب مانند ناودان‌های کنار جاده استفاده می‌شود. با توجه به نیازتان در اندازه‌های مختلف وجود دارد و می‌توان آن را برای تولید بتن‌آماده با پوشش سخت‌تر مخلوط کرد.

  شن و ماسه رودخانه

  این نوع sand ساختمانی با توجه به نیازتان می‌تواند درشت یا ریز باشد. sand درشت رودخانه در ساخت‌وساز رایج‌تر است و برای تسطیح طبقات و سنگفرش استفاده می‌شود.

  شن و ماسه حجیم

  sand حجیم که برای بالا بردن سطوح، پر کردن شکاف‌ها و سوراخ‌ها، سنگ فرش و آسفالت استفاده می‌شود، یک ماده همه‌کاره است که در اکثر پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود.

  تا حد زیادی کیفیت ساختمان شما به کیفیت و خالصی sand مورد استفاده بستگی دارد. اگر ماسه با مواد دیگر مخلوط شود، می‌تواند به‌سرعت‌ساییده شود و نیاز به تعویض زودتر دارد. کیفیت سیمان و بتن به کیفیت sand استفاده‌شده در مخلوط بستگی دارد؛ زیرا ماسه تضمین می‌کند که احتمال ترک خوردن و خرد شدن کمتری وجود دارد.

  اهمیت شن و ماسه ساختمانی

  sand بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان دارد و نتیجه استفاده از آن مقاومت و دوام ساختمان است. شکی نیست که sand برای صنعت ساختمان مهم است. اهمیت آن‌ها را نباید دست کم گرفت؛ به‌ویژه برای صنایعی که به آن متکی هستند. به همین دلیل است که باید وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که کدام نوع شن و ماسه ساختمانی برای پروژه‌های شما بهترین است. فقط به دلیل دوام یک نوع شن و ماسه نباید از آن برای همه چیز استفاده کرد.

  انواع شن و ماسه ساختمانی

  sand بتن

  این نوع ماسه معمولاً درشت است و از سنگدانه‌های معمولی ساخته‌می‌شود. همان‌طور که از نام آن پیداست، رایج‌ترین نوع سنگدانه برای مخلوط کردن با سیمان است. sand بتن فقط به بتن محدود نمی‌شود، زیرا می‌توان از آن برای موارد دیگری استفاده کرد.

  concrete sand
  concrete sand
  sand بنایی

  ماسه سنگ‌تراشی که به‌عنوان ماسه سفید و تصفیه‌شده نیز شناخته می‌شود، عملکردی مشابه ماسه بتن دارد. معمولاً در ایجاد مشاغل مربوط به بتن و ملات استفاده می‌شود. رنگ‌های منظم و روشن آن را یک ترکیب جذاب برای استفاده تبدیل می‌شود و تطبیق‌پذیری آن با سایر گزینه‌ها رقابت می‌کند.

  شن و ماسه رودخانه

  به‌طور طبیعی ماسه رودخانه‌ای به رنگ قهوه‌ای و باکیفیت خوب در سواحل رودخانه‌ها وجود دارد. جذب رطوبت آن برای بهبود یکپارچگی ساختمان اهمیت دارد. این ماده را نباید با sand ساحلی اشتباه گرفت؛ زیرا این ماده از نظر دوام در مقایسه با بسیاری از انواع sand ضعیف‌تر است.

  کاربرد River sand
  کاربرد River sand
  شن و ماسه سنگ خرد شده

  این نوع ماسه سنگ خردشده‌شبیه شن است؛ اما بر خلاف شن، ماسه سنگ خردشده یک منبع طبیعی است که از مواد معدنی خردشده، مانند گرانیت یا سنگ آهک ساخته‌شده است. ماسه سنگ خرد‌شده معمولاً برای ساخت‌وساز جاده استفاده می‌شود و به‌طور گسترده به‌عنوان یک کالای کم‌هزینه و باارزش شناخته می‌شود.

  Utility sand

  این نوع ماسه از کوارتز ساخته‌شده و از ابتدا درشت است. به‌عنوان ماده پایه برای بتن استفاده می‌شود و به‌عنوان پرکننده سوراخ‌ها، دیوارها، لوله‌ها استفاده می‌شود.

  M-SAND و P-SAND

  M-sand به تولید sand اشاره دارد. از گرانیت خرد شده ساخته می‌شود و برخی سازندگان به دلیل دوام و انعطاف‌پذیری ترجیح می‌دهند از آن به‌عنوان جایگزینی برای ماسه رودخانه استفاده کنند.

  P-sand به گچ‌کاری sand اشاره دارد. این محصول صاف با ذرات ریز خاص است. همان‌طور که از نام آن پیداست، این sand در پروژه‌هایی که نیاز به گچ‌کاری دارند استفاده می‌شود، اگرچه بافت ظریف آن به بسیاری از پروژه‌های دیگر کمک می‌کند.

  هر نوع sand برای پروژه ساخت‌وساز مناسب است؟

  انواع زیادی از sand وجود دارد، اما همه آن‌ها برای انجام پروژه‌های ساختمانی مناسب نیستند. به‌عنوان‌مثال، ماسه بیابان و ماسه ساحل برای اکثر پروژه‌ها به اندازه کافی دوام ندارند. در میان انواع sand که برای ساخت‌وساز مناسب هستند، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. هنگام انتخاب یک نوع شن، مهم است که این تفاوت‌ها و نحوه ارتباط آن‌ها با پروژه را در نظر بگیرید.

  کدام ماسه برای ساخت خانه بهتر است؟

  sand یکی از پرکاربردترین و مهم‌ترین مصالح در ساخت‌وساز است. ماسه به‌عنوان سنگدانه ریز در بتن و گچ‌کاری همراه با سیمان استفاده می‌شود. همچنین به‌عنوان مواد پرکننده در زیر کاشی‌ها به کار می‌رود. در حال حاضر انواع مختلفی از sand وجود دارد که می‌توان از آن‌ها در ساخت‌وساز استفاده کرد.

  چگونه شن و ماسه با هم تفاوت دارند؟

  انواع شن و ماسه ساختمانی برای بسیاری از پروژه‌ها مهم هستند، اما قابل تعویض نیستند. هر دوی این مواد را می‌توان رسوب در نظر گرفت، به این معنی که آن‌ها مواد طبیعی هستند که توسط آب‌وهوا یا سایر نیروهای طبیعی تجزیه می‌شوند. با این حال، ماسه به ذرات کوچکی اشاره دارد که شکسته می‌شوند، در حالی که شن به قطعات سنگ بزرگ‌تر اشاره دارد.

   تفاوت انواع sand
  تفاوت انواع sand

  در همین حال، sand برای سازندگانی که می‌خواهند به سطوح صاف‌تری مانند کف گاراژ و زمین‌های ورزشی در فضای باز برسند، توصیه می‌شود. برخی پروژه‌ها ممکن است به sand نیاز داشته باشند.

  جهت خرید انواع شن و ماسه ساختمانی می‌توانید همین حالا با کارشناسان فروش ما در ردا صنعت تماس حاصل نمایید.

  نتیجه‌گیری

  در دسترس بودن محلی، ماسه باکیفیت موجود و هزینه sand معیارهای انتخاب شن و ماسه است. اگر sand موجود استانداردهای کیفیت را داشته باشد و به‌صورت محلی موجود باشد، می‌توانید از هر یک از آن‌ها برای فعالیت‌های ساختمانی خود استفاده کنید.

  اگر شن و ماسه رودخانه‌ای طبیعی در دسترس نیست، می‌توانید از ماسه‌ای برای بتن‌ریزی استفاده کنید. برای گچ کاری، اگر sand طبیعی رودخانه در دسترس نیست، از ماسه گچ که به‌خوبی درجه‌بندی شده و برای نیازهای گچ‌کاری الک شده است، استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  3 دیدگاه دربارهٔ «شن و ماسه در صنعت ساختمان»

  1. بازتاب: استحکام بنا - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: کاربرد و مشخصات بتن غوطه ای - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: بیل بکهو (بکهو لودر) - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader