ردا صنعت

مشعل

 • مشعل ابزاری جهت تولید انرژی گرمایی است. از این دستگاه در سیستم‌های گرمایشی ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان‌ها و … استفاده می‌شود. با ترکیب میزان مشخصی از هوای حاوی اکسیژن و مواد سوختنی مانند نفت، گاز و گازوئیل در مخازنی ایمن با ظرفیتی مشخص، می‌توان اقدام به تولید انرژی گرمایی ناشی از سوخت مواد قابل ‌احتراق کرد. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  مشعل‌ها و کارکرد آن

  مخازن سوختی که در اینجا به نام مشعل شناخته می‌شوند، به دو شکل تولید گرما و حرکت عمل می‌کنند. با احتراق مواد سوختنی، انرژی تولیدی موجب جابه‌جا شدن و روشن شدن سیستم گرمایش مرکزی ساختمان‌ها می‌شوند. از این مخازن قابل اشتعال می‌توان در سیستم انواع پکیج‌های تولید گرما، دستگاه‌های هیتر و دیگ‌های حرارتی استفاده کرد. مشعل اصلی‌ترین قسمت هر سیستم تولید انرژی گرمایی است که به ‌تناسب مقدار سوخت و هوا، اقدام به احتراق مواد کرده و گرما تولید می‌کند. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  این انرژی توسط سوزش مازوت، نفت، گاز، گازوئیل و … در معرض اکسیژن هوا صورت می‌گیرد. این مخلوط از شعله پخش‌کن گذر کرده و توسط یک عدد جرقه زن به مرحله اشتعال می‌رسد. با سوختن مواد مذکور، حرارتی فوق‌العاده داخل مخزن مشعل ایجاد و دیگ یا کوره مربوطه را آماده انتقال انرژی می‌شود این عملیات توسط فتوسل، یون، ترموستات و رله کنترل شده و نقش پارامترهای کنترلی سیستم را بازی می‌کنند. بدین ترتیب اندازه لازم جهت تولید انرژی، زمان مورد نیاز و مقدار مواد تنظیم می‌شود. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  معرفی انواع مشعل برحسب نوع سوخت مصرفی

  مشعل قلب سیستم‌های تولید گرما است. این قسمت مهم از دستگاه‌های تبدیل انرژی سوخت به انرژی حرارتی و گرمایی، دارای انواع مختلفی هستند. تقسیم‌بندی انواع مشعل‌های تولیدی می‌تواند بر اساس سوخت مصرفی آن‌ها باشد؛ مانند گازسوز، گازوئیل سوز، مازوت سوز، دوگانه‌سوز و سه‌گانه سوز. در این قسمت به معرفی و تشریح این مشعل‌ها می‌پردازیم.

  مشعل گازسوز

  مشعل گازسوز توسط گاز شهری تغذیه می‌شود و با استفاده از این نوع سوخت می‌سوزد. این دستگاه دارای سه نوع دمنده، دارای فن و بدون فن است. طریقه عملکرد مشعل‌های گازسوز کاملاً دارای طبقه‌بندی می‌باشد. گاز شهری وارد مخزن می‌شود و از فیلترینگ هوشمند دستگاه گذر کرده، به ‌طوری ‌که کلیه ذرات ناخالص آن خارج و آماده قرارگیری در معرض اکسیژن هوا می‌شود. در این مخازن، مقدار هوای مورد نیاز جهت احتراق اندازه‌گیری و سپس به درون فضای مربوطه دمیده می‌شود. این میزان هوای ورودی توسط دبی مشخصی تعیین و مخلوط با درجه مناسبی را تشکیل می‌دهد.

  مشعل گازسوز شهری قیمت، خرید (فروش) مشعل .
  مشعل گازسوز شهری

  مشعل گازوئیل ‌سوز

  این نوع مشعل دارای موتور و فن تنظیم ورود هوا است. به ‌طوری‌ که موتورهای این نوع دستگاه از سوخت گازوئیلی استفاده کرده و به نام مشعل گازوئیلی الکتروموتیو مشهور است. فن‌های موجود در این وسیله به شکل سانترفیوژ است و توسط موتور تعبیه‌شده در دستگاه به چرخش پمپ کمک می‌کند. با استفاده از چنین مشعلی، سوخت گازوئیلی و اکسیژن هوا در معرض یکدیگر قرار گرفته و احتراقی کنترل‌شده ایجاد می‌کنند.

  مشعل گازوئیل‌سوز صنعتی
  مشعل گازوئیل‌سوز صنعتی

  مشعل مازوت سوز

  مشعل‌های با سوخت مازوت دارای فناوری استفاده از مواد سوختنی پودری است. در این مدل دستگاه‌ها مازوت توسط نازل پودر می‌شود و به داخل محفظه هدایت می‌شود. سپس مازوت پودر شده‌است را در معرض جریان خارج شده از زوایای گوناگون، آماده عملیات می‌کنند. در مشعل‌های مازوتی، از بخش گرم‌کن پیش از انجام کار استفاده می‌کنند تا در فصول سرد با دمای پایین، مانع از یخ‌زدگی مازوت شوند. وجود این قسمت در دستگاه، تأثیر مهمی در انجام بهینه عملکرد مشعل مازوت سوز دارد. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  مشعل مازوت‌سوز کارخانه‌ای قیمت، خرید (فروش) مشعل .
  مشعل مازوت‌سوز کارخانه‌ای

  مشعل دوگانه‌سوز

  مشعل‌های دوگانه‌سوز همچون موتورهای دوگانه‌سوز عمل کرده و امکان استفاده از سوخت‌های متفاوت در این دستگاه‌ها وجود دارد. به عبارت بهتر از هر دو سوخت گازوئیل و گاز به‌ عنوان منابع تغذیه می‌توان استفاده کرده و کارکردی دوجانبه دارد.  قیمت، خرید (فروش) مشعل . 

  مشعل سه‌گانه سوز

  در دستگاه‌های سه‌گانه سوز، امکان بهره‌گیری از هر سه نوع سوخت وجود دارد. هر سه مدل مواد سوختنی شامل گازوئیل، مازوت و گاز شهری می‌توانند در موتور مشعل سه‌گانه سوز استفاده شوند. همچنین دارای تکنولوژی پیش گرم‌کن بوده و از انجماد مازوت در فصول سرد و با دمای پایین، جلوگیری می‌کند. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  روش کار مشعل فن‌دار

  در این مدل مشعل‌های دارای فن خنک‌کننده، ترموستات دستگاه طبق یک برنامه مدون و برنامه‌ریزی می‌شود و اقدام به روشن کردن فن می‌نماید. این فاصله زمانی معمولاً نیم تا یک‌ دقیقه‌ای است. پس از آن مشعل به وسیله یک ترانس با قدرت جرقه‌زنی روشن و سوخت مورد نظر وارد محفظه مربوطه می‌شود. این سوخت می‌تواند از گاز شهری، مازوت، گازوئیل یا ترکیبی از آن‌ها باشد. با عبور مواد قابل احتراق از شیر برقی، محفظه دیگ آماده ترکیب با اکسیژن هوا است. با یک جرقه، آتشی تنظیم‌شده ایجاد می‌شود و به روند عملیات کمک می‌کند. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  پس از روشن شدن آتش، قوس الکتریکی با استفاده از فناوری یون یا فتوسل متوقف می‌شود. بدین ترتیب مشعل مورد نظر تا زمان رسیدن فرمان از ترموستات به ادامه فرایند پرداخته و پس از آن خاموش می‌شود. جنس بدنه دستگاه‌های مشعل‌داری که با سوخت گاز شهری یا گازوئیلی می‌سوزد، از آلومینیوم ریخته‌گری با درجه مقاومت بسیار بالاست. قمیت، خرید (فروش) مشعل .

  مشعل‌های مورد استفاده در شوفاژخانه قیمت، خرید (فروش) مشعل .
  مشعل‌های مورد استفاده در شوفاژخانه

  جهت خرید انواع مشعل‌های صنعتی با قیمت مناسب و کیفیتی بالا می‌توانید با کارشناسان فروش ما در ردا صنعت تماس حاصل فرمایید، ما همواره با لبخند پاسخگوی شما هستیم.

  مشعل شوفاژ

  مشعل‌های شوفاژ بر اساس نحوه کنترلاسیون به سه دسته عمده شناخته می‌شوند که در اینجا به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  مشعل شوفاژ تک‌مرحله‌ای:

  این مدل دستگاه از سوخت مایع استفاده می‌کند و به ‌صورت افشانه‌ای، سوخت را به داخل مخازن حرارت انتقال می‌دهد. استفاده از این مدل در سیستم‌های کوچک ساختمان‌های مسکونی کاربردی است.  قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  مشعل شوفاژ دومرحله‌ای:

  این دستگاه با سوخت گازوئیل کار کرده و توسط لوله نازل به داخل مخزن ارسال می‌شود. این عملیات با تنظیم میزان مواد مورد نیاز و فشار سوپاپ مغناطیسی تنظیم و به ‌تدریج انجام می‌گیرد. سوپاپ باز می‌تواند گازوئیل اضافی را به مخزن بازگرداند. قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  مشعل شوفاژ تنظیم پیوسته:

  از این مدل دستگاه برای مخازن با ظرفیت کارخانه‌ای و صنعتی استفاده ‌شده و حرارت‌های فوق‌العاده بالا را پوشش می‌دهد. در این مدل دیگ‌های حرارتی، مقدار سوخت مصرفی پیوسته بوده و قابل تغییر نیست.  قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  نتیجه‌گیری

  مشعل‌های دیگ یا مخزنی از جنس آلومینیوم ریخته‌گری با تحمل درجه حرارت فوق‌العاده بالاست. این ابزار برای تبدیل انرژی سوخت به انرژی حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این مخازن می‌توان از مازوت، گاز شهری، گازوئیل و یا ترکیبی از هر سه این مواد استفاده کرد. همچنین کاربرد مشعل‌ها در به‌کارگیری شوفاژ و دستگاه‌های تولید حرارت است. کارخانه‌ها، مراکز صنعتی، منازل مسکونی و بسیاری دیگر از مراکز نیازمند استفاده از مشعل در سیستم‌های تولید حرارت خود هستند.  قیمت، خرید (فروش) مشعل .

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «مشعل»

  1. بازتاب: شیر متعادل کننده - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان | خرید شیر متعادل کننده

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader