ردا صنعت
نمایی کلی از یک جرثقیل برجی

واردات تاور کرین

 • تاور کرین که با نام جرثقیل برجی نیز شناخته می‌شود، یکی از ماشین‌آلات صنعتی است که در پروژه‌های ساخت‌و‌ساز مورداستفاده قرار می‌گیرد. وظیفه این وسیله، آن است که به حمل و جابه‌جایی بار و وسایل موردنیاز پروژه بپردازد. واردات تاور کرین به ایران به‌منظور توسعه هرچه بیش‌تر پروژه‌ها و ساختمان‌های در دست احداث، صورت‌گرفته است.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  کشور‌هایی مانند چین و هند در آسیا، از مهم‌ترین کشور‌های تولید و صادر‌کننده این وسیله هستند. تاور کرین چینی و هندی و همچنین قطعات آن‌ها، به ایران نیز وارد می‌شود. با استفاده از تاور کرین، سرعت انجام گرفتن طرح‌های صنعتی و ساختمانی بیش‌تر شده و همچنین میزان کار مفید نیروی انسانی پروژه، افزون خواهد شد.

  واردات تاور کرین
  واردات تاور کرین

  طرز کار تاور کرین چگونه است؟

  ساختار و طرزکار تاور کرین بسیار ساده‌ است. یکی از قطعات و اجزای این دستگاه، وزنه‌های تعادلی هستند که از بازوی ماشین آویزان شده‌اند. وظیفه این وزنه‌ها، آن است که نیروی واژگونی وارد بر جرثقیل که توسط بار به آن اعمال می‌شود را خنثی کنند. وجود این وزنه‌های آویز‌ان به بازوی تاور کرین، باعث می‌شود که یک جرثقیل بدون بار، کمی نامتعادل به نظر برسد.

  به دلیل وجود نیروی واژگونی در سرتاسر بازو، بارهایی که سنگین‌تر هستند نسبت به بار‌های سبک‌تر، به‌صورت نزدیک‌تر به دکل قرار می‌گیرند. جرثقیل برجی دارای سوئیچ‌های محدودکننده بار نیز است که در صورت تجاوز وزن بار از آستانه فروپاشی، به اپراتور دستگاه هشدار می‌دهد.

  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی واردات تاور کرین
  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی

  واردات قطعات و اجزای تاور کرین چگونه است؟

  همان‌طور که گفته شد واردات تاور کرین، از طریق واردات قطعات آن به ایران نیز صورت می‌گیرد. این قطعات شامل دکل، بازوها‌، قلاب‌ها، موتور الکتریکی، وزنه‌های تعادلی، کابین اپراتور و… است. اجزایی مانند دکل یا موتور و کابین، جزو لاینفک انواع تاور کرین‌ها هستند؛ اما انواع مختلفی از این جرثقیل‌های برجی نیز وجود دارند که بر اساس شعاع حرکتی بازو یا موارد دیگر طبقه‌بندی‌ شده‌اند. واردات تاور کرین

   هرکدام از این مدل‌های مختلف، ممکن است باتوجه‌به طرز کار خود، قطعات موردنیاز دیگری نیز داشته باشند. برای مثال تاور کرین ریلی نیازمند یک ریل است که کابین روی آن نصب شود و جرثقیل شروع به حرکت کند. این قطعات باتوجه‌به نیاز کشور، وارد می‌شوند و در ساخت تاور کرین‌ها مورد‌استفاده قرار می‌گیرند.

  انواع مختلف تاور کرین بر اساس شعاع حرکتی

  در اینجا منظور از شعاع حرکت، اندازه آن نیست؛ زیرا جرثقیل‌های برجی، همگی شعاع حرکت 360 درجه در فضا را دارند. منظور از شعاع حرکتی تاور کرین، این است که حرکت بازوی جرثقیل در سه محور فضایی چگونه است که براین‌اساس سه دسته کلی از تاور کرین‌ها موجود است.

  • نوع ثابت تاور کرین‌ها

  این مدل از جرثقیل‌های برجی، به‌صورت ایستا در یک نقطه یا متصل به ساختمان، فیکس می‌شود. کاربرد این جرثقیل‌ها، همان ساختمان‌سازی و دیگر جا‌به‌جایی‌های معمولی است.

  • تاور کرین بالارونده

  این نوع از تاور کرین، برای ساخت برج‌های بسیار بلند مورد‌استفاده قرار می‌گیرد؛ چراکه بازوی این جرثقیل متحرک بوده و رو به ‌بالا و پایین حرکت می‌کند. بر همین اساس قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و هرچه ساختمان بلند‌تر می‌شود، می‌توان از بازوی آن در ارتفاعات بالاتر استفاده کرد.

  • تاور کرین متحرک

  بازوی این تاور کرین‌ها، در همه جهت‌های فضایی قادر به حرکت و حمل وسایل است. این نوع تاور کرین‌ها کاربرد بسیار گسترده‌ای در انواع صنایع مانند صنایع دریایی و جاده‌ای دارد. یک مدل خاص از این دستگاه، نوع شناور آن‌ است. این مدل شناور از تاور کرین‌های متحرک، در آب پایه‌گذاری می‌شود و می‌تواند در صنعت نفت برای بهره ­برداری از چاه‌های نفت یا در بندرها برای کمک به تخلیه کشتی‌های باری، مورداستفاده قرار گیرد.

  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی واردات تاور کرین
  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی

  مزایا و معایب تاور کرین‌ها

  تاور کرین‌ها، در کنار برخی معایب احتمالی خود، مزایا و کاربردهای فراوانی دارند که همین مورد سبب استفاده گسترده از آن‌ها شده و واردات تاور کرین به ایران را افزون ساخته است. در ادامه به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

  • مزایا

  کابین اپراتور این دستگاه دید خوبی بر بازو و بار دارد و امکان کنترل هرچه بهتر ماشین را به اپراتور می‌دهد. سرعت ‌بالای دستگاه، عملکرد خوب در تنظیم سرعت بار و بازدهی بالا، از دیگر مزایای چشمگیر این ماشین­های ساختمانی هستند. همچنین تاور کرین مجهز به وسایل و قطعاتی است که ایمنی دستگاه را هنگام کار تضمین می‌کند. واردات تاور کرین

  • معایب

  یکی از موارد بسیار مهمی که می‌تواند جزو معایب این دستگاه محسوب شود، عدم امکان استفاده از آن در سطوح شیب‌دار است. نصب این دستگاه در سطوح با شیب کم، باعث انحراف بازو و عدم امکان کنترل صحیح آن می‌شود.

  واردات تاور کرین به ایران

  در طی چند سال گذشته، کشور ایران با توسعه پروژه‌های عمرانی در سراسر کشور روبه‌رو بوده است. به‌منظور انجام هرچه بهتر این پروژه‌ها، به ساخت یا واردکردن وسایل و تجهیزات مهم و کارآمد در صنعت ساخت‌و‌ساز، اقدام شده است. طی سال‌های اخیر، به دنبال آزادشدن واردات برخی وسایل سنگین، واردات تاور کرین نیز افزایش چشمگیری داشته است و باعث شده که یکی از دغدغه‌های پیمانکاران و شرکت‌های ساخت‌وساز، رفع شود.

  علی‌رغم نیاز مبرم به این دستگاه، واردکردن آن به ایران کار تقریباً پردردسری است. برای واردات و سپس ترخیص این دستگاه از گمرک ایران، باید مدارک خاصی همانند پروانه گمرک و گواهی ترخیص داشته باشید. پس از آن می‌توان به انجام مراحل اداری ترخیص و انتقال این دستگاه اقدام کرد.

  شرکت‌ها و موسسه‌هایی در ایران هستند که به واردکردن این نوع دستگاه‌ها مشغول شده‌اند. با توجه به قوانین سخت و پردردسر گمرک ایران، خرید و تهیه دستگاه یا قطعات آن از این شرکت‌ها، برای پیمان‌کاران و صاحبان مشاغل صنعتی بسیار به‌صرفه است.

  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی واردات تاور کرین
  جرثقیل برجی در کنار دیگر لوازم و ماشین‌آلات ساختمانی

  سخن پایانی

  کشور‌های بسیاری در حوزه ساخت و صادرکردن تاور کرین در سرتاسر جهان مشغول هستند. معروف‌ترین صادرکنندگان این محصول، کشورهای آسیایی چین و هند و پس از آن، کشور‌های اروپایی هستند. همان‌طور که قبلاً نیز به آن اشاره‌ای کردیم، واردات تاور کرین به ایران از چین و هند صورت می‌گیرد. قطعات این دستگاه نیز به کشور وارد می‌شود و در صورت نیاز به این وسایل، می‌توانید از طریق مؤسسه‌ها و سایت‌های معتبر که کار واردات انجام می‌دهند، به تهیه این موارد بپردازید. واردات تاور کرین

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  ردا سازه

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
  preloader