ردا صنعت
مبلمان بتنی شهری

مبلمان شهری بتنی

 • امروزه شهرها به مرکز اصلی سکونت بشر تبدیل شده‌اند. هرساله افراد بسیاری زیادی به شهرها مهاجرت کرده و در نتیجه امکانات رفاهی در شهرها باید افزایش یابند. به طبع این امکانات رفاهی مدنظر باید باتوجه‌به محیط مدنظر و همچنین فرهنگ شهری آن منطقه تولید شده باشد. در مقاله آشنایی با مبلمان شهری بتنی قصد داریم به‌طورکلی در مورد این نوع امکانات رفاهی که بیشتر در پارک‌ها، مجموعه‌های ورزشی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، صحبت کنیم. خرید فروش قیمت مبلمان شهری بتنی

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  حتماً تا کنون در پارک‌ها صندلی‌ها و یا نیمکت‌هایی که به طور کامل از بتن ساخته شده‌اند و یا تنها دارای بخشی بتنی هستند را دیده‌اید. منظور از مبلمان شهری تهیه شده از بتن همین ساختارها است. در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری را به شما ارائه کنیم.

  مبلمان بتنی مدرن
  مبلمان بتنی مدرن

  مبلمان بتنی چیست؟

  همان‌طور که از نام این نوع ساختار می‌توان فهمید باید گفت مبلمان شهری بتنی در واقع ساختارهایی بتنی هستند که طرح اصلی آن‌ها شامل طرح‌هایی مانند میز، نیمکت و یا صندلی‌های بتنی است. یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع مبلمان نسبت به سایر مبلمان‌ها این است که باتوجه‌به بتنی بودن دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی (مانند زنگ زدن و خوردگی) هستند. خرید فروش قیمت مبلمان شهری بتنی

  برخلاف مبلمان‌های شهری ساخته شده از فلز یا چوب، این نوع مبلمان‌ها در طول زمان کمترین میزان خرابی را خواهند داشت و در نتیجه می‌توان سالیان سال از آن‌ها بهره برد. وزن سنگین این نوع مبلمان موجب می‌شود جابه‌جایی و ضربه‌زدن به آن‌ها کاری دشوار باشد؛ به همین دلیل است که استفاده از مبلمان شهری بتنی روزبه‌روز افزایش می‌یابد. خرید فروش قیمت مبلمان شهری بتنی

  طراحی مبلمان شهری

  مبلمان‌های بتنی شهری شامل طرح‌های مختلفی هستند. از میز و صندلی بتنی گرفته تا میزهای پینگ‌پنگ که احتمالاً در بسیاری از پارک‌های کشور آن‌ها را مشاهده کرده‌اید. این نوع مبلمان نه‌تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز برای افزایش رفاه شهروندان و همچنین زیباسازی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند. خرید فروش قیمت مبلمان شهری بتنی

  استفاده از مبلمان بتنی در پارک
  استفاده از مبلمان بتنی در پارک

  برای ساخت مبلمان بتنی از چه موادی استفاده خواهد شد؟

  به طبع باتوجه‌به نکاتی که در قسمت قبل گفتیم، ساختار اصلی مبلمان بتنی شهری را می‌توان بتن دانست. این ماده مقاوم و حالت‌پذیر بهترین گزینه برای ساخت طرح‌های مختلف‌ در زمینه ساخت مبلمان شهری است. امروزه در این مبلمان‌ها علاوه بر بتن از موادی مانند شیشه و یا چوب نیز استفاده می‌شود. ترکیب بتن و چوب و یا بتن و شیشه موجب خواهد شد تا دست طراح در ایجاد نقش‌ونگار مدنظر کاملاً باز باشد.

  استفاده از مبلمان بتنی در اماکن شخصی
  استفاده از مبلمان بتنی در اماکن شخصی

  کاربرد اصلی مبلمان بتنی کجا است؟

  مبلمان بتنی شهری معمولاً در مکان‌هایی مانند پارک‌ها و یا مجموعه‌های تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان‌طور که گفته شد، تنها هدف به‌کارگیری این نمونه مبلمان شهری افزایش رفاه شهروندان خواهد بود. اگرچه شهرداری‌ها را می‌توان مهم‌ترین کاربران این نوع مبلمان دانست اما امکان خرید مبلمان شهری بتنی برای منازل و یا مکان‌های شخصی تفریحی مانند ویلاها نیز وجود دارد.

  هزینه مبلمان بتنی چقدر است؟

  هزینه مبلمان بتنی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما می‌توان این عوامل را به‌طورکلی به دو قسم تقسیم کرد. مورد اول مربوط به هزینه مبلمان بتنی با قیمت مواد بکار رفته در مبلمان بستگی دارد. به طبع هرچه قیمت بتن و سیمان افزایش یابد، قیمت این نوع مبلمان نیز افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، در مبلمان‌هایی که از چوب و شیشه در کنار بتن استفاده شده است باید هزینه مربوط به چوب و شیشه را نیز در نظر گرفت.

  مورد بعدی که در زمینه هزینه مبلمان بتنی مؤثر است طراحی مبلمان خواهد بود. هرچه طراحی از نقش پیچیده‌تری بهره ببرد، فرایند ساخت مبلمان نیز بیشتر طول خواهد کشید و نیاز به نیروی انسانی افزایش پیدا می‌کند. این موارد موجب می‌شوند تا قیمت مبلمان افزایش یابد. البته باید اضافه کنیم باتوجه‌به دوام و همچنین استقامت بسیار بالای مبلمان شهری بتنی خرید این نوع مبلمان شهری یک سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. دلیل این امر را می‌توان عدم نیاز به تعمیر و یا تعویض مبلمان در طول سالیان مختلف دانست.

  هزینه مبلمان بتنی به قیمت بتن و طراحی بستگی دارد.
  هزینه مبلمان بتنی به قیمت بتن و طراحی بستگی دارد.

  هنگام خرید مبلمان شهری ساخته شده از بتن چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

  همانند هر قطعه کاربردی – تزئینی دیگری، مهم‌ترین نکته در مورد خرید مبلمان شهری ساخته شده از بتن را می‌توان توجه به کیفیت مواد به کار برده شده دانست. اگرچه استفاده از بتن موجب می‌شود در نگاه اول مبلمان بتنی استقامت خوبی را از خود نشان دهند، اما باید توجه داشته باشید که بهره‌گیری از بتن نامرغوب باعث کاهش عمر مفید مبلمان خواهد شد.

  اگر در ساخت مبلمان شهری بتنی از بتن‌های نامرغوب و بی‌کیفیت استفاده شود، نه‌تنها محصول نهایی از نظر طراحی و جذابیت اصلاً زیبا به نظر نخواهد رسید، بلکه مقاومت مبلمان بتنی شهری در مقابل عواملی مانند باد، باران، خوردگی و ضربه به‌شدت کاهش می‌‌یابد.

  کاهش کیفیت این نوع مبلمان موجب می‌شود هزینه زیادی را برای بازسازی ساختار کلی بپردازید. برای جلوگیری از رخ‌دادن این تجربه ناخوشایند باید در هنگام خرید، به کیفیت بتن استفاده شده بسیار دقت کنید. اگرچه ممکن است بتن مرغوب در ابتدا هزینه بیشتری داشته باشد اما در طول زمان از پرداخت هزینه‌های تعمیراتی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

  انواع مبلمان بتنی

  امروزه مبلمان‌های شهری بتنی در طرح‌های متنوعی ارائه می‌شوند. از جمله‌ این طرح‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میز عادی
  • میز شطرنج
  • میز پینگ‌پنگ
  • صندلی تک نفر
  • صندلی دو نفره
  • نیمکت
  • گلدان

  البته استفاده از مبلمان بتنی تنها به این موارد محدود نشده و می‌توان طرح دلخواه خود را نیز سفارش داد.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم به طور مختصر و کلی در مورد استفاده از مبلمان شهری بتنی با شما سخن بگوییم. همان‌طور که گفته شد امروزه باتوجه‌به افزایش جمعیت مناطق شهری، نیاز به افزایش امکانات رفاهی در اماکن عمومی نیز افزایش یافته است. با استفاده از ساختارهایی مانند مبلمان شهری بتنی می‌توان در سریع‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه نسبت به افزایش امکانات رفاهی یک مجموعه اقدام کرد. بهره‌گیری از بتن در این ساختارها موجب شده تا میزان مقامت این ساختارها بسیار بالا باشد و بتوان طرح و رنگ دلخواه را در آن‌ها اعمال کرد.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  2 دیدگاه دربارهٔ «مبلمان شهری بتنی»

  1. بازتاب: جرثقیل سقفی کوچک - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: بچینگ پلانت - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader