ردا صنعت

آنچه که باید در مورد تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی بدانید

 • در دنیای امروز تأسیسات و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی زیادی طراحی و تولیدشده‌اند که هرکدام برای مخاطبان امکانات و تسهیلات ویژه‌ای را به همراه دارد. هرچه کیفیت ساخت و تولید این سیستم‌ها بالاتر باشد، عمر استفاده از آن نیز بیشتر خواهد بود. از همین رو آشنایی با شرایط و ضوابط تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی برای اهالی ساختمان‌هایی که این سامانه را دارند امر مهمی به شمار می‌رود. پیمانکار تاسیسات 

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  در مورد تأسیسات به یاد داشته باشید که اگر به آن‌ها رسیدگی نکنید و در صورت بروز عیب‌های کوچک و بزرگ برای تعمیر اقدامی در نظر نداشته باشید، این سیستم دیر یا زود از کار خواهد افتاد. این را هم به خاطر بسپارید که حتی ممکن است هزینه‌های زیادی را به ساختمان تحمیل کند.

  این مسئله تنها مربوط به ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی نیست. خیلی از شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی نیز برای خود سیستم عظیمی تدارک دیده‌اند که اتفاقاً به دلیل حجم کار بیشتر به نگهداری بیشتری نیز نیاز دارند. در این مطلب به بررسی دقیق تعمیر تأسیسات برودتی و حرارتی خواهیم پرداخت.

  تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی پیمانکار تاسیسات
  سیستم حرارتی و برودتی یک خانه

  چرا نگهداری و تعمیر مجموعه‌های سرمایشی و گرمایشی مهم است؟

  این دسته از سیستم‌ها معمولاً برای متقاضیان کارهای مختلفی را انجام می‌دهند. سیستم سرمایشی و گرمایشی می‌تواند آب موردنیاز برای شست‌وشوی ظروف و فرایندهای بهداشتی مثل حمام را تأمین کند. از طرفی برای بسیاری از ساختمان‌ها شرایطی مهیا شده است که گرمایش از طریق شوفاژها و جریان آب گرم انجام شود. این موارد اهمیت تعمیر تأسیسات را نشان می‌دهد. اگر سیستم تأسیسات ساختمانی مختل شود درواقع جریان‌های حیاتی آن مختل شده است. پیمانکار تاسیسات

  برای جلوگیری از به‌وجودآمدن چنین مشکلاتی به شما پیشنهاد می‌دهیم که یک برنامه سالانه و یا 6 ماهه داشته باشید که طبق آن به‌صورت منظم و دوره‌ای تمامی بخش‌های سیستم بررسی شود و در صورت وجود خلل‌های ریز و جزئی برطرف شود. بازرسی‌های دوره جلوی ضررهای بزرگ را به‌خوبی می‌گیرد. پیمانکار تاسیسات

  تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی پیمانکار تاسیسات
  سامانه حرارتی و برودتی مجموعه‌های بزرگ

  تعمیر تأسیسات برودتی و حرارتی چه تبعات مثبتی دارد؟

  گاهی اوقات پیش می‌آید که این سیستم سرمایشی و گرمایشی دچار مشکل شده و در پی آن انرژی به هدر می‌رود. گاهی این هدر رفتن به‌صورت نشت آب بوده و گاهی به‌صورت اتلاف گرما صورت می‌گیرد. این موارد باعث شده که به‌مرور هزینه قبوض شما نیز بالاتر برود و مقادیر بالایی به شما تحمیل شود. تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی می‌تواند به کنترل هزینه‌های شما کمک کند.

  پیشگیری از ضررهای غیرمترقبه

  گاهی پیش می‌آید که در اثر نشت آب، ساختمان به‌مرور سست شده و هیچ‌یک از ساکنان نیز از آن اطلاع ندارند. این مسئله به‌مرورزمان می‌تواند خطرآفرین باشد و سازه به‌یک‌باره فروبریزد. این اتفاق ممکن است تلفات جانی و مالی بسیار سنگینی در پی داشته باشد. بررسی دوره‌ای لوله‌ها و پمپ‌ها و شیرآلات از وقوع چنین حوادثی جلوگیری خواهد کرد. پیمانکار تاسیسات

  حادثه بسیار خطرناک دیگری که لازم است به آن اشاره‌کنیم انفجار در پی نشت گاز است. بسیاری از مجتمع‌ها برای گرمایش از پکیج‌هایی استفاده می‌کنند که با استفاده از گاز و دیگ‌های حرارتی آب را گرم می‌کنند. این پکیج‌ها ایمنی زیادی دارند؛ اما بازهم ایجاد حادثه نشت گاز از آن‌ها بعید نیست. پیمانکار تاسیسات

  اگر گاز در فضا منتشر شود و هیچ‌یک از ساکنان نیز متوجه این مسئله نشوند، بعد از مدت کوتاهی و با کوچک‌ترین جرقه یک انفجار و آتش‌سوزی بزرگ رخ خواهد داد. کسانی که برای تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی آموزش‌دیده‌اند، به‌خوبی می‌توانند نشت گاز را حتی در موارد جزئی تشخیص بدهند.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت پیمانکار تاسیسات تشخیص نشت گاز در ساختمان
  تشخیص نشت گاز در ساختمان

  وسایل و تجهیزات شما مدت‌زمان بیشتری سالم می‌مانند.

  گاهی با یک تعمیر جزئی و یا تعویض یک قطعه کوچک می‌توانید به سیستم خود عمر دوباره‌ای ببخشید. تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی و سرویس آن به‌صورت دوره‌ای باعث بهبود عملکرد قطعات شده و شما می‌توانید برای مدت بیشتری از سامانه خود بهره ببرید.

  بهبود کیفیت

  گاهی پیش می‌آید که سیستم به‌صورت مکانیکی به‌خوبی کار می‌کند و هیچ مشکلی نیز ندارد. بااین‌حال شما بهتر است به سرویس و تعمیرات سیستم سرمایشی و گرمایشی اهمیت بدهید. شاید زمانی که سیستم دوباره بررسی شود، متوجه شوید که مخزن آن دچار جلبک شده و یا داخل لوله‌ها زنگ‌زده باشد. این موارد در ظاهر مشکلی برای تأسیسات به وجود نمی‌آورد؛ اما برای ساکنان نیز سودمند نخواهد بود. یک دوره تعمیر سیستم‌ها می‌تواند این مشکلات را رفع کند.

  در فصل‌های گرم چه مواردی را بررسی کنیم؟

  در ماه‌های گرم سال اگر قصد تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی را دارید بهتر است ابتدا نگاهی به فیلترها بیندازید. اگر لازم بود آن‌ها را عوض کنید. کویل‌ها را دوباره تمیز کنید و کندانسور را چک کنید. لوله‌ها را بررسی کنید و اگر مانعی در آن‌ها وجود دارد، آن را رفع کنید. مخزن را یک‌بار به‌کل تخلیه کنید و درون آن را با مواد شوینده کاملاً پاک‌کنید.

  اگر تسمه‌ای دچار پارگی و فرسایش شد آن را نو کنید. اگر در کانال‌ها خاک و گردوغبار گرفته آن‌ها را بزدایید. تمامی نقاطی که احتمال نشتی دارند را چک کنید و از عدم وجود آن مطمئن شوید. ترموستات را کنترل کنید که به‌درستی کار کند. اگر بخشی از سیستم با باطری کار می‌کند، بهتر است آن را عوض کرده و یک نمونه باکیفیت را جایگزین کنید. فن‌ها را تمیز کرده و روغن‌کاری کنید. محیط اطراف تأسیسات را نیز تمیز کنید.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت پیمانکار تاسیسات
  بررسی‌ها را به افراد متخصص بسپارید.

  چگونه تأسیسات سرمایشی و گرمایشی را برای فصل‌های سرد آماده کنیم؟

  تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی نیز نیازمند بررسی‌های زیادی است. در ابتدا باید دقت داشته باشید که فیلترها باتوجه‌به نوع و کیفیت خود هر یک ماه الی سه ماه باید عوض شوند. شعله احتراقی نباید مسدود باشد. سوختن گازها باید به‌صورت کامل انجام شود و از عدم سوختن ناقص آن مطمئن شوید. درصورتی‌که گاز ناقص بسوزد گاز بسیار سمی و کشنده‌ای به نام کربن مونوکسید در فضا پخش می‌شود.

  برای اطمینان رنگ شعله را بررسی کنید. شعله آبی نشان‌دهنده ایمنی و شعله قرمز و نارنجی هشداردهنده احتراق ناقص است. سیم‌کشی‌ها باید بررسی شود و اطمینان خاطر حاصل کنید که هیچ مورد اتصالی وجود ندارد. فشار گاز باید در محدوده استاندارد باشد. آشنایی با اصول نگهداری و تعمیرات ساختمان

  کلام آخر پیرامون تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی

  تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی در هر فصل اهمیت بسیار زیادی دارد. ما در این مقاله مهم‌ترین مواردی را که نیاز است در مورد این تأسیسات بدانید را بازگو کردیم. مواردی ازجمله بررسی اهمیت و کاربرد این سیستم در ساختمان، روش بررسی صحیح شعله‌ها و حتی مزایای تعمیر و نگهداری این سیستم در دستور کار مطلب بود. هم‌اکنون شما می‌دانید که در هر فصل به چه قسمت‌هایی باید توجه ویژه داشته باشید و چطور برای بهتر کردن عملکرد سیستم سرمایش و گرمایش خود اقدامات مؤثر انجام دهید.

  تماس با ردا صنعت09121834995

  در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا خرید با ردا صنعت تماس بگیرید. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  3 دیدگاه دربارهٔ «آنچه که باید در مورد تعمیر و نگهداری تأسیسات حرارتی و برودتی بدانید»

  1. بازتاب: سردخانه - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  2. بازتاب: پیمانکار تأسیسات - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  3. بازتاب: پیمانکاری تأسیسات - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader