ردا صنعت

پیمانکار تأسیسات موتورخانه

 • پیمانکار تأسیسات موتورخانه از اهمیت نسبتاً بالایی برخوردار است و بنابراین در انتخاب آن باید دقت کافی داشت. باتوجه‌ به هزینه‌های موجود و همچنین کیفیت و کارایی مدنظر ساکنین ساختمان باید به این امر در نظر گرفته شود.

  به دلیل اینکه متخصصان و پیمانکار موتورخانه در این زمینه متعدد هستند باید تصمیم‌گیری درستی باتوجه‌به کیفیت کار، تجهیزات، قطعات، سرعت انجام کار و خدمات تعمیرات و نگهداری انجام شود. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مباحث دراین‌رابطه پرداخته می‌شود که با هم مرور می‌کنیم. تمامی ابهامات شما در این زمینه با مطالعه مقاله رفع خواهد شد.

  پیمانکار تأسیسات موتورخانه
  پیمانکار تأسیسات موتورخانه باید بر اساس کیفیت و سرعت اجرای کار شناسایی و انتخاب شود

  چرا باید در انتخاب پیمانکار تأسیسات برای موتورخانه دقت کرد؟

  • باید گفت وقتی می‌خواهید برای راه‌اندازی یا تعمیرات و نگهداری موتورخانه به سراغ یک پیمانکار بروید باید موارد زیر را بررسی کنید:
  • پیمانکار باید در کلاس خود بهترین باشد.
  • پیمانکار باید در محصولات، تجهیزات و خدماتی که ارائه می‌دهد بهترین باشد و باید بتواند محصولاتی باکیفیت بالا و ارزش پولی و همچنین نصب آسان و سریع ارائه دهد.
  • پیمانکاران تأسیسات موتورخانه بهتر است از نوآوری‌ها و پیشرفت‌های فناورانه که به ایجاد آسایش کارآمد انرژی در محیط داخلی کمک می‌کند بهره بگیرد.
  • تیم پیمانکار باید ترکیبی از متخصصان قوی و بروز باشد تا از طریق هم‌افزایی، طیف منحصربه‌فرد و گسترده‌ای از راه‌حل‌ها را پیشنهاد دهند که به تمام نیازهای مشتریان در زمینه نصب و پیاده‌سازی و نگهداری پاسخ دهد.
  • خدمات پس از فروش و یا خدماتی که بعد از نصب و اجرای موتورخانه که پیمانکار ارائه می‌دهد باید کارآمد باشد.
  پیمانکار تأسیسات موتورخانه
  پیمانکار تأسیسات باید از نظر خدمات تعمیرات و نگهداری نیز بهترین باشد

  چه عواملی بر هزینه اجرا و نصب موتورخانه جدید تأثیر می‌گذارد؟

  در اینجا برخی از عوامل اصلی مؤثر بر هزینه یک سیستم موتورخانه ارائه شده است که می‌توانید هنگام عقد قرارداد با پیمانکار تأسیسات موتورخانه آنها را در نظر داشته باشید.

  مکان و موقعیت جغرافیایی

  منطقه و آب‌وهوا هنگام پیداکردن سیستم مناسب موتورخانه برای ساختمان و همچنین صرفه‌جویی در انرژی اهمیت دارد. نیازهای گرمایشی و سرمایشی در مناطق مختلف در سطح کشور، استان، شهر، محله و … متفاوت خواهد بود. در واقع، هزینه‌های نصب و اجرا و پیمانکار موتورخانه بسته به محل زندگی شما می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد.

  اندازه خانه و نوع ساخت

  یک‌خانه بزرگ برای حفظ دمای مناسب به یک واحد بزرگ‌تر یا حتی چندین سیستم موتورخانه نیاز دارد – که البته هزینه بیشتری نسبت به یک‌خانه کوچک‌تر خواهد داشت. علاوه بر این، آب‌بندی مناسب روی پنجره‌ها و درها و کیفیت عایق‌کاری ساختمان بر هزینه‌های ماهانه سیستم موتورخانه شما تأثیر می‌گذارد. هنگام مشاوره و برنامه‌ریزی با پیمانکار تأسیسات موتورخانه این عامل مهم را نیز در نظر بگیرید.

  دشواری پروژه

  شاید سیستم موتورخانه جدید ساختمان برای فضایی که دسترسی‌های به آن دشوار است، برنامه‌ریزی شود. حتی شاید در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنید که نیاز به مقاوم‌سازی دارد، قیمت نصب و اجرای سیستم موتورخانه تا حدودی افزایش خواهد داشت. تنها با یک ارزیابی در محل می‌توان این نوع هزینه‌ها را کشف و برآورد کرد.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت
  سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی باتوجه‌به موقعیت و اندازه ساختمان انتخاب می‌شوند

  محصولات گرمایشی و سرمایشی

  در ادامه با تعدادی از محصولات بسیار مهم این حوزه آشنا خواهیم شد.

  کوره

  تمام کوره‌ها از چهار جزء اصلی تشکیل شده‌اند: 1) مشعل‌هایی که سوخت را تحویل و می‌سوزانند. 2) مبدل‌های حرارتی، 3) یک دمنده 4) یک دودکش که به‌عنوان اگزوز برای محصولات جانبی گاز عمل می‌کند. یک کوره سوخت را می‌سوزاند و گرمای آن را در سراسر خانه پخش می‌کند.

  پمپ حرارتی

  اگر در یک منطقه آب‌وهوایی معتدل زندگی می‌کنید، یک پمپ حرارتی یک گزینه کم‌مصرف است که باید در نظر بگیرید. این پمپ از هوای بیرون برای گرم‌کردن خانه در زمستان و خنک‌کردن آن در تابستان استفاده می‌کند. اینها موضوعاتی است که در عقد قرارداد با پیمانکار تأسیسات موتورخانه باید توجه کرد.

  هواگیر

  یک هواگیر معمولاً با یک پمپ حرارتی کار می‌کند تا هوا را در سراسر فضای ساختمان به گردش درآورد. اگر به دنبال یک تهویه مطبوع یا کوره سنتی هستید، نیازی به تهویه هوا ندارید زیرا این سیستم‌ها دارای قطعات داخلی موردنیاز برای گردش هوا نیز هستند.

  سیستم‌های بدون کانال

  سیستم‌های بدون کانال، گزینه‌ای عالی برای گرم‌کردن یا خنک‌کردن یک اتاق یک‌نفره بدون هیچ زحمتی برای اضافه‌کردن کانال‌کشی هستند. این موضوعی است که پیمانکار تأسیسات موتورخانه باید بداند.

  ترموستات

  ترموستات‌ها به‌طورکلی به دودسته تقسیم می‌شوند: کنترل‌های سنتی یا متصل. اساساً کنترل‌های متصل می‌توانند با دیگر سیستم‌های خانه هوشمند ادغام شوند و در طول زمان یاد بگیرند که چگونه خانه خود را گرم و خنک کنند. کنترل‌های سنتی ساده‌تر هستند اما چندین ویژگی قابل برنامه‌ریزی نیز دارند.

  تفاوت بین اجرا و نصب دیگ بخار ترکیبی و دیگ بخار معمولی

  بویلرهای ترکیبی علاوه بر رسیدگی به نیازهای گرمایشی شما، آب گرم فوری را فراهم می‌کنند. آنها این مزیت را دارند که فضای خانه را مطبوع کنند، زیرا مانند یک دیگ بخار معمولی، نیازی به سیلندر (مخزن) آب گرم نیست. همواره از پیمانکار تأسیسات موتورخانه بخواهید موارد مهم و ضروری را برای شما توضیح دهند.

  در بیشتر موارد، گرم‌کردن آنی آب نسبت به سیستم‌های آب گرم ذخیره‌شده از نظر انرژی کارآمدتر است. بااین‌حال، جریان آب داغ کندتر از زمانی است که از یک سیلندر می‌آید، بنابراین حمام طولانی‌تر طول می‌کشد. برخی از بویلرهای ترکیبی درهرصورت می‌توانند آب را در یک سیلندر نیز گرم کنند.

  دیگ‌های بخار مدرن معمولاً دیگر مخازنی در اتاقک ندارند تا سیستم را از طریق گرانش تحت‌فشار قرار دهند. در عوض، شامل سیستم‌های آب‌بندی هستند و معمولاً فقط زمانی که فشار داخلی کاهش‌یافته است (معمولاً به دلیل نشتی‌های کوچک) نیاز به شارژ دستی از منبع آب دارند. این عملیاتی ساده است که چند ثانیه طول می‌کشد و شامل بازکردن یک شیر در لوله زیر دیگ می‌شود.

  فروشگاه اینترنتی ردا صنعت
  باید سیستم سرمایشی و گرمایشی ای انتخاب گردد که از نظر مصرف انرژی کارایی بالاتری دارد.

  حرف آخر درباره انتخاب پیمانکار تأسیسات موتورخانه

  پیمانکار تأسیسات موتورخانه باید متخصص، کارشناس و آگاه باشد. همچنین از به‌روزترین مسائل و فناوری‌ها در حوزه سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، تهویه و غیره در اجرا، نصب، تعمیرات و نگهداری تجهیزات، قطعات، فرایندها و سیستم‌های موتورخانه داخلی ساختمان بهره بگیرد. شما نیز باید باتوجه‌به معیارهای گفته شده بهترین‌ها را انتخاب کنید تا سیستمتان برای مدت‌های طولانی به‌خوبی کار کند و دچار مشکل نشوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  1 دیدگاه دربارهٔ «پیمانکار تأسیسات موتورخانه»

  1. بازتاب: پیمانکار تأسیسات - ردا صنعت فروشگاه تجهیزات صنعت و ساختمان

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  preloader